Споделена история от Спорт и красота

За всички, които се борят с килограмите
Не видях темата, която авторката на "110 килограма съм" каза, че ще пусне и ето, че създавам тази.

Тук може да обсъждаме всякакви диети, храни, упражнения, както и да отчитаме резултатите от килограмите и сантиметрите.

Нека взаимно да си помагаме и даваме стимул, за да постигнем желаните резултати.

Хайде сега започвайте да се оплаквате кой колко има да сваля или пък защо не да се похвалите колко сте свалили. :))

Лоша

Коментари

1-50 от 58

1.   преди 4 дни завърших диета, наречена 13 дневна диета. свалих 6 кг за 12 дни, 13-я не издържах и ядох. не става за дългосрочно спазване, защото е доста трудна, но за първите 5-6 от общо десетте килограма, които имам да свалям, е екстра.

2.   Еми, аз съм 55кг и нямам да свалям абсолютно нищо, не ме интересуват диети :) слабичку съм

3.   Номер 1, то има много диети за по 13 дни с различни храни. Това Германска ли се води или? И какво долу-горе включва?
Браво, страхотен резултат. А сега някакво захранване измисли/а ли си, за да няма йо-йо ефект?

2. Браво и аз съм слабичка, но ме дразнят едни сантиметри от ханша, а няма как да ги сваля без диета. Пък и съм мераклийка да изкарвам пресата лятото, да видим.

Аз съм на Японското чудо трети ден и наистина се сваля, ама ми е гадничко без захар, защото съм с ниско кръвно.
Ако има някои, които са я спазвали, нека драснат някой ред.

Лоша

4.   Лоша, е ти накъде още да отслабваш бре, не се излагай така... Ще те счупиш, респ. ще те счупят някой път :-)

Кубрат

5.   Ами пуснах тема, но явно не са я добавили и аз не си я виждам :D
Момичета кажете от карането на колело сваля ли се много?
И на коя степен е добре да го карам за да не ми се трупат мускули? Карах на 7-ма, но сега съм на 4-та (за фитнес велоергометъра става въпрос)

6.   От малка се боря с килограмите, майка ми и баща ми са едри хора, гладувала съм по седмици, тъпкала съм се с хапчета за отслабване. Пробвала съм само на плодове и кисело мляко, спортувах, бях си изградила режим на хранене-без закуска, без обяд и малко хапване за вечеря и после вън на стадиона да изразходя погълнатата вечеря и организмът ми беше привикнал, но кг просто не мърдаха. Дразнех се толкова много лишения, а резултат никакъв. Примирих се и приех факта, че ще си остана свиня до краят на живота си. Отпуснах се, започнах да си позволявам да ям каквото ми се яде. Напълнях още повече.. но нищо, бях се примирила и приела съдбата си на дебелана.

Не знам обаче какво стана изведнъж от февруари до май миналата година свалих 20 кг, а режимът ми на хранене беше един и същ от много време. Продължавам да слабея даже, съдейки по дънките, които си купих преди месец. Разликата е, че изхвърлих от менюто си всички месни продукти принудително. Открих в салама, който така лекомислено си хапвах едни гнусотии та това ме отказа завинаги от любовта ми към всякакви месни производни... и може би това, че ходя много пеш и работата ми е физически тежка се оказа важен фактор, метаболизма ми се засили. Сега съм доволна от кг, не съм кльоща, не съм и дебела, но никога не съм била толкова слаба колкото в момента.. И на този етап мога да заявя, че аз победих в битката:)Може би това е ключът-движение и само движение

7.   До 1 моля те кажи ни диетата
Аз съм в интервала 60-63 кила, висока 166. Първо искам да знам много ли е и второ може ли някоя ефективна диета и която за 2-3 месеца да сваля 10 кила... Моля ви помогнете!!!

8.   Аз сега започнах 90-дневна диета. Утре ми е ден 2. Избрах я, тъй като не се гладува, храниш се разделно и има резултат. Японското чудо малко ме плаши :Д Затова и го подминах. :))

9.   Никога не съм имала проблеми с килограмите, винаги съм имала хубава фигура. В един етап от живота ми преди години, тъй се случи, че бях изпаднала в нещо като депресия и качих доста килограми, бях стигнала 58 кг, а съм висока 1, 59. Никога не съм пазила диети, но някак промених възгледа си за себе си, за това което ме заобикаля. Започнах да въвеждам хранителни навици, постепенно спрях белият хляб, замених го с черен ( на Вита - много е добър), който впоследствие спрях, просто не ми се ядеше хляб, а и преди това никога не съм била по тестените изделия. Вкарах в менюто си доста повече зеленчуци, започнах да подбирам месето, което ям ( бяло пилешко, патешко, пуешко, телешко) и започнах да консумирам поне 3 пъти в седмицата риба. Започнах да ям и плодове, като се влюбих ужасно много в ябълката, на ден изяждам по 2 кг ябълки ( като разбира се това не ми е основно хранене, просто ми харесва да си ги ръбам). Сутрин започнах да закусвам с мюсли и кисело мляко и малко черен шоколад, пълнозърнести бисквитки. Първоначално спрях алкохола и най-вече бирата, разбира се сега си пийвам, когато ми се допие алкохол, но бира не мога, може би организма ми се пренасити тогава, т. к. я консумирах доста, всеки ден. Спортувам - тичам, поне 3 пъти в седмицата. И така постепенно за 1 година станах 43 кг. Спрях да се разболявам, а ако се случеше изтиквах настинката за ден и нещо. Вече 3 години поддържам килограмите, които съм и се чувствам перфектно :)

10.   Оо, и аз съм от тези, които се борят с кг. От доста време! :( Имам да свалям 15 кила за 4 месеца. Казвайте ефикасна диета/режим, който после да няма йо-йо ефект! Моля ви :)

Номер 1: Коя беше твоята диета? Дай линк или нещо, моля :) И има ли после йо-йо ефект? За такъв резултат, който казваш, мисля, че има..

Аз лятото спазвах Японското чудо. Свалих 5 кг май, ама доста ми личеше. Обаче после постепенно си ги качих и даже отгоре, та сега се мъча.
С голям интерес ще следя темата, та моля за помощ :)

11.   Лоша, супер си.
Понеже дъщеря ми има рожден ден в събота та ще похапна тортичка :)
На мен проблема ми е в сладкото. От както забременях втория път съм пристрастена. Ако спра хляб, сладко, сокчета и колички и да си карам тренажормчето бая ще поотслабна. Аз да си кажа че с количките всеки ден навъртаме бая километри и забравяме да ядем, но изпитвам ужасен глад за сладко. Значи яде ми се многоооо и ям какво ли не да ми мине но не и не докато не си хапна шоколада например :(
Преди около 2 години спрях цигарите с много зор, сега ще спирам шоколада по същия начин.
Иначе имам да свалям 30-тина килограма, освен 90-дневната дайте някоя друга диетка която да няма строго определени часове.... А някой знае ли колко калории долу горе се поглъщат на ден и дали ще мога всичките да ги изгоря с тренажора, понеже за 40 минути правя 300 калории а...
На въпроса за колелото казах и в другата тема, за стягане на кожата 30 минути колело и после доста коремни преси но веднага. Това е от фитнес инструктор.
~Рамона~

12.   До Рамона, когато ти се яде сладко, това е сигнал на организма че ти липсват витамини. Увеличи приема на плодове и зеленчуци.

13.   Хей, мислите ли, че човек, който милион пъти е почвал и след няколко дена, най-много 2 седмици спирал тази 90-дневната диета, ще може да свали нужните кг. Тоест дали организма някак си е свикнал с този режим или нещо такова, ако ме разбирате? Моля някой да отговори, защото аз съм такъв случай, а много искам да сваля 15 кг за 4 месеца. Не искам някоя диета с глад и постоянно да мислиш за ядене и после като отслабнеш, пак да си качиш кг ( тоест йо-йо ефект ). Сладкото ми е най-голямата слабост, винаги ми се прияжда. Мога да издържа няколко дена без сладко, но после вече не издържам и се натъпквам с каквото сладко намеря. Всеки ми казва за тази 90-дневната, но аз като съм я почвала и спирала 8458347435 пъти ;д и имам чувството, че тялото ми някак си е свикнало с нея и ако я почна, дори да я спазвам, няма да отслабна ( а и заради това, че има дни, в които се яде сладко, а нали всеки казва, че ако искаш да отслабнеш не трябва да ядеш сладко и тестено ). Отговорете ми моля, дали като съм я почвала супер много пъти и след най-много 2 седмици спирала, ако я спазвам този път ще мога да отслабна? Дали организма ми не е свикнал с нея? Моля отговорете ми, защото не остава много време вече :(

14.   здравей 13, аз бях така с цигарите, спирала съм ги за по ден хиляди пъти, но веднъж реших че не мога да давам всеки ден по 4 лв а да лишавам детето си от нещо(тогава още не бях бременна с малката) и така никой не ми вярваше, но когато вдигнаха цигарите на 4 лв аз не си купих повече, отивах в магазина и като погледна цената и взимам на малкия плодове, лакомства бонбонки и пълня една чанта. Така ги спрях, после 2-3 месеца ме боляха дихателните пътища, но и с това се справих. Така че колкото и пъти да си я почвала и спирала намери си стимул и ще успееш.
12 благодаря за съвета, аз съм чувала че може да е на хормонална основа а и напоследък изпадам в едни депресии, а никога преди не се е случвало, та сериозно се замислям дали нямам някакъв проблем. Иначе днес си обувах едни дънки които имат 1 педя пред корема място, така че и само тренажорчето и разходките имат ефект. Не знам дали има как тука да ви пусна снимки, без лицето...
~Рамона~

15.   Кубрат аз цял живот отслабвам, но май само умствено.
Казвала съм ти, че не съм особено "тавряс", не е било просто шега, истина е. Майтап да няма, ама тука скоро едни ветрове - една приятелка ми препоръча да слагам камъни в джобовете хаха.

13, aз за това избягвам диети с такава продължителност - това си е доста време - 3 месеца. Много е вероятно в един момент да я нарушиш и язък за изгубеното време и старание. За хора като тебе, които се отказват много пъти е препоръчително седмица преди започването на самата диета да ограничиш приема на вредните храни, да го намалиш. Ако ядеш много сладко, хляб и газирано - намаляш ги, постепенно вклюваш плодове и зеленчуци и след това вече започваш с диетата, защото в противен случай организмът се стресира и поради това се получава бързото отказване. Пробвай с някоя друга, която е за по-малко време - има адски много диети вече. Да кажем, ако обичаш мляко - избирай си млечна диета (четох много добри отзиви), ако обичаш картофи - картофена диета - да, вече има и такава.

А йо-йо ефекът не е, защото диетата не струва, а защото ние хората грешим. Много е важно захранването след самата диета. Ако си върнеш старите хранителни навици логично е да си възвърнеш и старата фигура, т. е килограмите.
След повечето диети се препоръчва лунната диета за захранване, защото има един воден ден всяка седмица, в който се пречиства организма. За да не се получи йо-йо ефект трябва да установим какво е довело до натрупване на килограми и да променим тези хранителни навици. Например мой лош хранителен навик винаги е бил да ям през нощта, също така да хапвам сладко вечер. Имам късмет, че нищо не ми се лепи, но това е до време, с всяка натрупана годинка метаболизма се забавя и свалянето на килограми става все по-трудно.

Да се отчета и аз - успешно премина и ден 4 от Японското чудо, издържам, само дето ми е адски, че са забранени солта и захарта, много ми е трудно да пия горчиво кафе.

Рамона, едва ли ще е проблем, се пак нали няма да се вижда лицето ти. Браво за цигарите, жалко, че всички майки не разсъждаваха като теб - че всъщност с тези 5 лева лишават децата си от нещо, каквото и да е. Не прави грешката да се лишаваш изцяло от сладичко, организмът има нужда от всичко по малко. А пък от раз да се откаже е адски трудно, по-скоро първо започни с намаляне или заместители - като мед, черен шоколад, най-сладките плодове и т. н.

Лоша

16.   обожавам да си похапвам! пристрастена съм към шоколада, пържените картофки... абее всичко що е вредно, 52 кг съм... но спортувам, не спазвам диети, просто когато усетя, че качвам някое друго килце спирам да ям сладко 1-2 дни и всичко се нормализира

17.   От номер 13 : Аз дори и да намеря воля, сега мисля, че съм надъхана, но това което не знам е дали дори и да я спазвам ще отслабна с тази диета, защото си мисля, че организма е свикнал с нея някак си, не знам как точно да ви го обясня?

18.   Проба-грешка, няма как да знаеш 13.

19.   Някой може ли да предложи например, ако си решил да не си на някаква точна диета като Японското чудо и каквато и да е друга, където да ти е дадено какво да ядеш, ами просто да спреш сладките, тестените, общо взето вредните храни, и какво ще ядете така, кога, някой ако може да отдели 5 мин. да напише нещо като примерно меню :)

20.   19 не е нужно примерно меню, наблягай на плодовете и зеленчуци, хапвай повечко салатки, пий зелен чай, не вечеряй след 19ч. и спорт. Задължително след всяко ядене е да пиеш по една чаша вода и попринцип много вода и това е.
За закуска можеш да си вариш яйца, да ядеш плод, можеш да си препечеш черна филийка или мляко. За обяд хапвай печено месо, риба всеки ден различно а за вечеря салатка. Ако ти се дояде помежду другото плод.
~Рамона~
п п аз да ви се похваля че и новите дънки вече са ми широки :) Не съм почвала 90-дневната а това което написах на 19 т. е. готвя предимно печено и не ям хляб сладко, газирано и т. н. Усилено работя по тренажора и всеки ден правим дълги разходки :)

21.   Рамона, поздравления за постигнатите резултати. Продължавай в същия дух, успех. :))

19, Рамона ти каза всичко, сещам се да допълня да избягваш чипсове, брускетки, снаксове и такива пакетирани неща, както и консервите. Наблягай на плодовете, зеленчуците, водата и чая.

Лоша

22.   номер едно съм, диетата ми е на френски, затова не мога да дам линк :). Не знам дали ще мога да я кача, че да не стане много дълго - менюто е различно всеки ден. основното е, че сутрин няма закуска, само кафе, някой дни със захар, някой без. два дни от седмицата има и една препечена филийка. обяда е да речем две яйца (карам по спомени), с кисело мляко и салата. вечерята е обикновено 200 гр. сухо телешко, със салата, или моркови и плод. горе долу се очертава като безвъглехидтарна, но кафето сутрин е със захар, а и морковите си сладнят, та не е чак толкова жестоко откъм лишения:). ако все пак прецените че няма да е много дълго, мога да я кача. Лоше, дай знак

23.   Аз съм 68кг и съм висока 174см. Искам да стана поне 60кг, но тези диети са ми много трудни. Имам язва и не трябва да гладувам. Няква подходяща. Иначе гледам да правя коремни преси и клякания, защото бедратаи корема ми са зле. Иначе не съм няква дебелана! :Д:Д

24.   Номер 3 аз съм правила '' Японско чудо '' и има ефект - дори сега вече втори ден съм на него.

25.   Аз се боря с килограмите вече 2 години ама проблема ми е че съм голям мързел единственото мещо което правя без да ме мързи е да играя футбол

26.   Здр-те
Аз съм момиче на 13 год., 49 кг и висока 1. 57
искам да сваля 5 кг за 3 седмици. Моля ви предложете ми диети или у157пражнения.. :)

27.   Номер 26, моментално забрави да сваляш каквото и да било. Първо, няма нищо за сваляне, второ малка си, трето 5 кг за 3 седмици - wtf?!? Това е изключително бързо отслабване, вредно е, особено за подрастващ организъм - стрес е, а и не е трайно. Аз бях като теб на твоите години и си мислех също, че трябва да отслабна, не харесвах тялото си и с тази омраза към него успях само да напълнея още, така че просто забрави за това!

28.   Ох, аз правих японското чудо, ама нямаше резултат освен 1 кг. В момента съм 42,5 кг и искам да съм най-малко 40 кг - идеалните кг. На 14 съм и съм от дребните :pp 50 ми звучат ужасно много... но все пак зависи. На някои седят много добре, на други не чак толкова...

МАКИ-ЧАН

29.   Здравейте исках да попитам на колко годишна възраст човек може да се запише на фитнес? Аз съм на 13 години момиче и искам да отслабна висока съм 1, 63 и тежа 60 кг гледам да си храня здравословно и правя упражнения по някога. :)

М а Л к А т А

30.   Деца за какви диети говорите. Тези диети са толкова вредни и безполезни. Сега ще свалиш кг, а след 3 месеца ще качиш 7. Вместо да стоите пред компютрите да се чудите как да свалите излезте навън потичайте, карайте колело, разхождайте се по няколко часа, правете упражнения. Не се заблуждавайте с тия диети, защото вие сега растете имате нужда от всякаква храна. Ако искатe по-добре се ограничавайте, но не гладувайте. Яжте често, но по-малко. Успех! : ))

31.   До номер 29 упражненията не се правят по някога, а редовна в продължение на много време. Поне месец-два.

32.   Благодаря на номер 30 така е прав/а си. :))
31 - еми и ти си прав/а :), но ми беше интересно къде е отговора на въпроса ми дали мога да се запиша? :)

33.   Слушайте сега, няма такова нещо като 'йо-йо' ефект. Всяка диета си има малко или много ефект върху ненужните килограми, но проблема за това че си ги връщаме, е свързан с нас. Ето какво по принцип се случва след диетата:

- Диетата е имала ефект и сме свалили ненужните кила, и вече можем да се отпуснем и пак да си ядем по старому, като невидели. Целта след диетата е да запазим килограмите на желаните граници. Така че не подхващайте диети които да карат стомаха ви да стърже по цял ден. Избирайте ги правилно, иначе 'йо-йо' ефекта е неизбежен, а може и да качите допълнителни килограми!

34.   Мъж съм и искам само да дам съвет на жените относно килограмите:
-спрете с малоумните диети (развалят здравето ви страшно много)
моята препоръка спрямо вас е спорт, много спорт и пак спорт, неможе да лежиш и да имаш перфектно тяло.
ето някои спортове които може да практикувате:
- тичане (ако има парк наблизо всяка сутрин тичате)
ако нямате време купете си един кростренажор или велоергометър
-упражнения вкъщи (бягане на място, коремни преси, клякания) поне 30 мин на ден нишо не ви коства
-плуване
-аеробиката съм чувал че развива страхотно женското тяло
момичеатат които тренират аеробика които съм виждал са адски секси
-фитнес
-спортни танци
- дори и баскетбол, оправя стойката и разпределя ненужните килограми
Не правете диети а си променете цялостния начин на хранене
-Хляб само пълнозърнест черен
-картофи рядко
-вместо олио зехтин
- ябълков оцет вместо винен
- вместо ориз - зеленчуци повече -хубаво ядене е задушени зеленчуци продават такива миксове
-месото е задължително, но ако няма как да изразходите енергията която ви дава - поне се хранете с пилешко и риба
- без алкохол (само бяло вино)
ако ви се яде нещо сладко (медът е най добрата алтернатива) всичко друго без усилени тренировки ще ви се лепи, а при много тренировки е хубаво да се яде сладко и като цяло въглехидрати защото те изграждат мускулатурата, но ако чистите килограми не ги препоръчвам
-вместо захар (кафява захар или подсладители)
- пиите много вода
-движете се пеша
Повтарям това не е диета а начин на хранене.
Но без никакви тренировки резултатите няма да се припокриват с вашите желания ;)
Всичко това го казвам от опит аз тренирам доста.
неща които могат да ви попречат :
ако сте били пълнички като малки когато организмът ви се е развивал -тялото ви е произвело повече мастни клетки
отколкото в едно слабо дете -тоест за напред вие сте предразположени към напълняване и единствената ви алтернатива е да се храните правилно за постоянно
и да спортувате много.
- над 30 сте, метаболизмът ви е започналд а забавя темпо
пак спорт и правилно хранене...
- нямате никаква спортна форма и умората и невъзможността да правите упражнения ви демотивира
на това само ще кажа не се отказвауйте и резултатите са въпрос на време и мога да кажа че успешните ви тренировки по нататък носят адреналин и хормона на щастиесто и ще ви станат като наркотик
спорта изгражда характер дисциплина самоуважение увереност.
За да се мотивирате при спорт мислете за неща които обичате за ваши мечти и че това е една стъпка към това да бъдете това което искате да бъдете :)
Успех сигурен съм че ако се вслушате в това което отделих време да напиша ще успеете в начинанието.

35.   Ще ви споделя нещо но не се смейте. Аз съм момиче на 13 висока съм 1. 75 и тежа 86 кг моля ви помогнете ми омръзна ми от обиди. Всички казват, че трябва да отслабна но за целта ми трябва подкрепа. Не мога да се справя сама.

36.   Мля ви кажете ми някаква диета за тийнейджъри, но не такава да гладуваш, а хем да не спреш развитието на растежа си и едновременно да не дебелееш

37.   Аз съм 172см. 51кг искам 48 :((

38.   Аз бях 75 кг при ръст 172 см. За месец свалих 11 кг и сега съм 64. Проблема е че имам още 10 за сваляне тъй като желая да тежа 54-55 кг, но от една седмица тялото ми отказва да сваля... някакви идеи как успешно да си продължа отслабването? (между другото в началото спортувах, но от известно време престанах защото накрая започнах да получавам болки и тежест в сърдечната област)

40.   Относно 90-дневната диета мина първият "цикъл"29 ден но не свалям килограми някои съвети/мнения спазвам я стриктно

42.   Здравейте, ще давам направо.
Момиче, на 15 години съм и тежа 56 килограма, висока съм 1, 57. Работата е там, че не харесвам корема си, имам хубави крака но имам досадно шкембе/корем и леки паласки, които ме дразнят. Мразя това. След пет месеца ще ходя на море. Решила съм да сваля килограми и да стегна корема си, за да изглеждам добре (йеп, знам, че звуча леко тъпо) но искам мнения от всички които са отслабнали по някакви начини, и ако може да ми дадете съветите си. Правя упражнения рано сутрин и следобяд съм един час на фитнес, отделно имам и диета (вегетарианка съм). Дали според вас за пет месеца ще успея да вляза във форма и да изглеждам добре? Благодаря предварително, ще се радвам скоро да получа мненията ви. :)))

43.   На 20 години съм 174см и тегло 66 в момента.
Здраве - съсипано, още на 10 г възраст получавах прединсултни състояния; схващане на ръцете, главоболие, смущения в говора, сърцебиене и такива стресиращи неща. Миналата година станах 70кг и реших, че въпреки страха от здравословни проблеми трябва да отслабна. От 70 за 4 месеца станах 62 кг. Ето как
- спрях газираното и соковете ( пълни с фруктозо-глюкозен сироп) само вода, чай и кафе.
- спрях захарта – кристална, като същевременно тъпчех черен шоколад и може би затова не свалих бързо кг-те
- тестяното - забравете го или го намалете
- пиех много вода и зелен чай, като хапвах зеленчуци, месо, риба и тук там плодове
Като започнах да виждам разликата в коремчето се захванах с упражнение по 20 мин на ден :)
Пробвала съм хапчета, диети, фитнес и т. н. нямаше особено полза. Хранете се чисто и здравословно.

44.   И аз свалям, но искам да ви кажа да престанете да се мерите на тези кантари едно е да си 70 кг 1:75 стегнато и отпуснато, разлика огромна, спорт! Лятото без никакъв хранителен режим бягах на ден по 2, 3 км и свалих доста от областа на корема ;)

45.   Свалих 10 килограма, но имам увиснала кожа какво да правя ? Ако спазвам тази фитнес програма ще има ли ефект http://fitnesinstruktor.com/bojestveni-tela/
Ходя на фитнес трети месец и преди бях 70 килограма, а сега съм 59 дайте упражнения в домашни условия как да стегна с тази фитнес програма ще стане ли ? ПОМОЩ ЗА СТЯГАНЕТО !

46.   Хора аз съм на 13 години и сега 55 килограма и съм 1.67 ако някои знае моля да напише колко горе-долу се свалят с колело:)Моля ви аз не съм за диета иначе не съм толкова зле само че искам поне със 8-10 да отслабна че да се стегна малко:)Благодаря Ви предварително!

48.   Започни да бягаш , има ефект ;)

50.   Здравейте, аз съм на 16 години и имам проблем с теглото. Искам да сваля поне 10 килограма за около 20 дни. Моля ви, ако някой може да помогне да пише :/

51.   Някой може ли да ми даде упражнения за вътрешната част на бедрата освен клекове и напъде ? Някой, ако знае някакви упражнения за вътрешната част на бедрата да ми ги даде, моля ви спешно е !

52.   Някой може ли да ми даде упражнения за вътрешната част на бедрата освен клекове и напъде ? Някой, ако знае някакви упражнения за вътрешната част на бедрата да ми ги даде, моля ви спешно е !

53.   ВНИМАНИЕ-прочетете в интернет за "Система минус 60"-невероятна диета, включваща банички, торти, бонбони и всички сладки неща -пред очите ми човек свали 20 кг за 7 месеца!!!!

54.   Аз съм 1. 52 висока и тежа 44. 700 на 13 години. Свалила съм 4 килограма но все още не съм доволна. Коремчето ми изчезна и си стегнах тялото защото всяка сутрин бягам. Но краката ми горе са все още дебели. До преди 2 години бях клечка но сега.. Майка ми ми казва, че ще се издължа и краката ми ще станат слаби но се съмнявам защото майка ми е ниска а татко е средно висок. Ям три пъти дневно обичам да танцувам и не се спирам на едно място :3. Как да стана по висока? Ии как да отслабна в бедрата?

1-50 от 58