Споделена история от Спорт и красота

Момичета как премахвате мъхчетата над горната уста?
Има нещо, което много ме измъчва.. Имам мъхчета над горната устна(всеки ден ги гледам на огледалото)и си мисля, че стават повече. Споделих на майка а тя е на 50+ каза, че това било нормално..

Една приятелка има но на нея и са руси и по не личи.. Исках да ги махна с бръсначка, но майка ми ми е забранила, ако го направя просто не ми се мисли.. А и да до някъде е права ако ги махна ще станат повече... Искам да попитам жените как мога да си ги скрия да не се виждат дано да има такъв начин ;(

И на 20 съм

Коментари

1.   Никаква самобръсначка, ще станеш супер зле! Продават ленти за лице- в големите вериги магазини или парфюмериите. Другият вариант е депилатоар за чувствителни зони. Третият вариант е козметик. Но никакво бръснене!

2.   Самобръсначка недей да използваш в никакъв случай!
И аз имам подобен проблем и го решавам с малко търпение пред огледалото с пинсета в ръка! :) Това мога да те посъветвам :))

3.   Лентички Veet. Не ти трябва повече от 1, навсякъде се продават :). Другия вариянт е изрусяване с боя за коса

4.   А боли ли и после ще станат ли повече?

5.   С лентите боли, но решаваш проблема за 2-3 седмици и постепенно косъмчетата намаляват (а и след 2-3 ползвания болката намалява). Според мен е отвратително жена да има "мустаци", особено пък като са по-тъмни и се виждат. Вземи си лентички и ги махни. Успех.
xperia

6.   страх ме е само от болката.. а дълго ли се усеща болката. извинявам се за въпроса, но наистина не търпя на болка

7.   Напълно нормална болка е с лентите. Появява се леко зачервяване, но след 1, максимум 2 дни минава :) Също като почват да ти поникват един по един с пинсетата си ги махаш, не боли изобщо.

8.   Защо ти е да ги махаш 1 момиче си ги маха и има мустак просто махнеш ли ги няколко пъти после трябва да ги махаш цял живот защото стават повече и ще ти е все по-гадно да ги гледаш. Аз не ги пипам и не ми личат много, само ако се загледм (не съм руса)

9.   Пинсета, пинсета, пинсета.

Сигурно и ефикасно е! Ако си на път, далеч от вкъщи и т. н. нищо не ти коства. Но трябва да го правиш редовно. :)

10.   От авторката:Ами все още не съм а и не знам дали да го направя, защото както казвате вие после ще стават повече. И като се събудя първата ми мисъл ще е никой да не ме види, че може да са повече. Пък ако се оправим с бившия и за напред ако спа у тях само това ще ми е в главата иии не знам.. Според вас да ги махна ли? И ако има момичета който са го правили и съжаляват нека да пишат..

11.   Виж сега - ако ги обръснеш, космите ще станат по-гъсти и дебели. Ако ги скубеш, ще никнат все по-тънки. Принципът е същия като при краката примерно - ако ги бръснеш, след 2-3 дни ще покарат и ще е по-дебел косъмът. Ако ги махнеш с епилатор, лентички, кола маска - ще ти поникнат след около 1-2 седмици и постепенно с времето ще намалеят. Според мен трябва да ги махнеш.

xperia

12.   Когато си махнах косъмчетата над горната устна за първи път го направих с лента. След процедурата кожата ми беше много зачервена и ми се появиха малки пъпчици на места. Ужас!!!
Махам ги с пинсета от тогава. Но моите са съвсем светли и хилави и го правя 1-2 пъти в месеца.

13.   значи с лентички е по добре, правилно ли разбрах? и това важи и за устната към номер11

14.   Най - добрия съвет, който мога да ти дам се нарича ЖИЛЕТ СЕНЗОР ЕКСЕЛ С 3-ЙНО НОЖЧЕ

15.   До 13

Да по-добре е. Когато ползваш лентички или епилатор, косъмът се изскубва с корена - следователно ще поникне по-бавно и ще бъде по-тънък. Когато ползваш самобръсначка или крем депилатор, само частта от косъма над кожата се маха - много ясно, че ще поникне по-бързо и ще е по-дебел. Вярно, че боли, но ще ти се наложи да го правиш 2-3 пъти месечно, докато със самобръсначката ще ти се наложи се бръснеш през 2 дни. А да не говорим, че като леко поникнат косъмчетата чернеят точно като на мъж.

xperia

16.   От 5 години си ги махам със студена кола маска. Първият път отидох на козметичка. Не е болка за умиране. Нанася се маската и болката трае при самото отлепяне точно 1 секунда. От тогава го правя сама веднъж в месеца. Отнема ми 10 минути. В началото ми се налагаше на 2 седмици, но с времето косъмчетата станаха все по-тънки и по-редки. Пробвала съм и с гореспоменатите лентички, както и с епилатор, но кожата ми е чувствителна и се обривах. Най-добър ефект постигам единствено с обикновена студена кола маска. Струва 1 лев.

17.   Махам ги с кола маска на Клеопатра, която ми прави моята козметичка. Струва 4 лева, след нея имам зачервяване, но от тази коло маска космите оредяват и стават по-тънки.
~*Отхвърлената*~

18.   От авторката:
Решила съм тези дни да си купя лентички, моля препоръчайте ми някакви, който са хубави.. Аз ако питам в аптеката те ще ме посъветват да купя най-скъпите (но поне да са добри а не да не струват нищо)Няма значение колко струват но да са Добри като марка.. Днес една комшийка каза, че с лентичките ще е най-добре.. А и вече виждам, че ми излизат още мъхчета..

19.   Бяха ми много полезни вашите съвети! Страхотни сте! : )

20.   Махам ги с фотоепилация. Вярно, че е по-скъпо от кола маската, но резултатър е дълготраен. Освен това е безболезнено, спестяваш си екстри от рода на зачервена или обрината кожа, а и след няколко процедури косъмчетата изчезват напълно и завинаги :))
В салона, който посещавам цената за една процедура е 20лв. Козметичката ми обясни, че са необходими максимум 5-6 процедури за пълното елиминиране на косъмчетата.
Ефект определено има, така че препоръчвам този метод на всички дами!!!

21.   До номер 16 :каква е тази студена кола-маска. Като отидеш в магазина и си я купуваш какво казваш "имате ли студена кола-маска " или нещо друго. Моля те кажи, защото и аз имам такъв проблем

22.   Прочетох всички коментари, но все пак още ме е страх. На 12г и имам малки, може би и големи мустачки. С пинсета не искам
Може ли някой да ми прати снимка на тези лентички защото ме е много страх... защото може да станат по дълги и по забележими или да останат завинаги

23.   Омг ти да не си мъж, че със самобръсначка да си махаш мустачките :Х Не искам и да си представям на какво ще заприличаш тогава... Ходи на кола маска при козметик :) аз така правя, с лентички специално за мустак съм пробвала, но не ми ги маха така както козметичката, затова си ходя на нея. не съм за 2 лева :)

24.   Как може да си на 20 години и още да не си почнала да си махаш мустака?? Аз съм руса но на определена светлина си личеше затова си купих една лентичка от аптеката и готово, а дали ще имаш пъпчици след това зависи от кожата аз лично съм нямала такива проблеми :)

25.   24, аз съм с 15 години по-голяма от авторката и никога не съм си махала мустака, ако, разбира се, мъхът, забелязващ се с лупа над горната ми устна, може да бъде наречен мустак. Басирам се, че си обезкосмяваш и ръцете!

26.   25, изумяваш ме! ако имаш незабележим мъх, естествено, че няма нужда да го махаш, но при някои е доста видим и думата мустак си е съвсем на място. на въпроса: и аз ги махам с кола маска при козметичка, сама не успявам добре, защото махам и брадичката.
а за ръцете не виждам нищо странно, аз също ги обезкосмявам при козметичка. признавам, че зимата е по-рядко, но чак пък да се чудиш, странно ми е къде живееш.
Ж42

27.   Това с махането и появата на повече след това е някакъв мит. Махам си " мустака" от както станах на 18 за бала. ходих на козметик по случая и жената маха наред. Не съжалявам изобщо. Не само, че не стават повече, но и изобщо не излиза мъхче. Използвам ленти или ходя на козметик. Харесва ми там да е гладко. Бръсна си и краката- лятото. Нямам време за епилатор. Не само, че не ми излизат повече, по- дебели и по- дълги, ами на места забелязвам, чд има очастъци където изобщо не излизат и като цяло са доста на рядко. Кожата ми и след бръснач и лосион за тяло е гладка и нежна. Единствения недостаък на бръсненето е, че по често трябва да се прави,
Но ако всеки ден взимаш душ не мисля, че е проблем. Може и от кожата да е. Виждаша съм жени с току що избръснати крака, явно силно окосмени, защото черните косми ди личат под кожата като четина. Аз не съм руса. С кестенява коса и окосмение съм.

28.   Бил по-дебел косъма, ако се бръснеш, ХАХАХХА пълни глупости дрънкате! Единственото лошо нещо на бръсненето е, че трябва често да го правиш. ;)

29.   Лентичките на Дева добри ли са, аз тях използвам, но от съвсем скоро за това питам

30.   Четейки поста ти, мислех че си на 12-13, докато не прочетох че си на 20! То вярно, че не трябва да си бръснеш мъха над горната устна, ама да слушаш майка си за такива неща на тази възраст е недопустимо! И как може на 20 години да си нямаш понятие от тези неща?

31.   Чесно да ви кажа момичета при всеки е различно. Аз което искам да кажа на авторката е ако смяташ да ги махаш първо се информирай и то не само от интернет отиди на козметик попитаи за професионално мнение. Аз лично мога да кажа че след фотоепилация и други подобни най добре е кола маската. Топлата е по добра от студената защото по добре се прилага на кожата и хваща косъма. Аз искам да попитам на каква възраст сте всички коментирали. ж17

32.   Ако използвате лентички после излизат ли нови косъмчета?