Споделена история от Спорт и красота

Целулит, а съм на 15 години
Здравейте. Аз съм момиче на 15 години т. е. в 8-ми клас. Корема ми е плосък и много си го харесвам, но от няколко години съм забелязала, че имам целулит по бедрата и дупето. Преди тренирах бадминтон и нямах чак толкова много, но от както спрях направо..

Миналото лято имаше ''хейтъри '' които постоянно ми се подиграваха и имаше период, в който носех дънки, а вън бе 37грауса.. Много се комплексирах, не исках да ходя на плаж, дори и на море.. ;( Беше много гадно.

Някак си в края на лятото тъпият целулит се махна, но не нацяло. Преди няколко месеца пак го забелязах и от тогава до сега все се каня да направя нещо по въпроса. Единственото което правя е да седя и да гледам как става повече и повече ;(...

От около седмица съм твърдо решена да го махна каквото и да ми струва. Ще почна да бягам. От другия месец мисля да почна тренировки, но от сега знам, че няма да има много ефект. Мили читатели моля ви кажете ми някакви бабини хитринки примерно какво да ям, пия какви упражнения да правя колко често да се храня готова съм на всякакви диети.

Като съм с дънки или клин краката ми изглеждат съвсем нормални и никой не би предположил, че имам този проблем. Забравих да кажа, че селулта ми си личи само като си седя без да го ''стискам'' и направо ми се реве..

ПС : не съм като другите лапета където са със прекрасни изваяни тела и да казват, че са дебели.. Моето на истина е сериозно. Много хора / от мъжки и женски пол / ми казват, че имам страхотно тяло корем, бюст, но като ме видят по бански надали ще мислят така. И моля ви не ми казвайте да потърся в нета. Търсих но не намерих нищо по като за мен и моите години само аз от връсничките ми имам селулит!! .. Еми мисля, че това беше.. малко непоследователно писах, но много бързам. : )

Коментари

1.   Момиче това е положението, няма жена без целулит, особеност на пола. Количеството му сигурно може да се коригира в някакви граници но винаги ще си имаш, то за това женските форми са овални и приятни за мъжете.

2.   Пф.... нямало жена без целулит. Айде по-спокойно с обобщенията!

Пий много вода, тичай, специални кремове, масажи, контрастни душове - всичко, за което се сетиш, в едно. Само това е спасението. Млада си, ще се повлияе.

3.   Няма защо да се оплакваш! Аз съм на 12 а съм наистина дебела със наднормено тегло с около 15 кг повече от нормалното. Бедрата ми са много дебели, коремчето - отпуснато абе какво да говорим...

4.   Аз съм на 21 и също имам и не знам как да го разкарам. Ходих на фитнес доста дълго време, но имам чувството, не само че не се оправи, ами че стана и по - лошо. Пък ми харесва да ходя на фитнес, не е като да се зоря, правя го най - редовно и с кеф. Корема ми е екстра, гърдите са стегнати, ма задника ми си е същата работа. По дяволите.
Отдавам го на гени и неправилно хранене.

5.   Абе, девойки, какво си затормозявате живота? Я вижте - 98% от жените имат целулит. Ей, голям проблем, голямо нещо. Има къде-къде хиляди по-важни неща от това! Я си живейте живота и малко по-смело и самоуверено! Вие, ако за това се тревожите, какво остава за наистина важните неща? Хайде и със здраве. :)

6.   Много вода, тренировки и ключовото е режима.. Много зеленчуци, плодове, месо, риба, мляко.. И забравяш за газираните сладките пържените и тем подобни неща :)

И това мнение по горе, че нямало жена без целулит е мноого грешно поне съдя по себе си защото аз нямам но това се дължи на честите тренировки и режим вярно е че съм имала периоди където съм се хранела само с боклуци но пак съм нямала :)

7.   Знаете ли защо мъжете нямат целулит?
Защото е грозно

8.   7, мъжете нямат целулит, защото са мъже и нямат женските хормони, които го причиняват. Целулитът резерва за жената по време на бременност. Дори най-слабите жени имат някакъв целулит

9.   Значи аз съм мъж понеже нямам целулит.. интересна до крайно изкривена логика, но "факт" спрямо горните коментари..

10.   Пий по 1, 5-2 литра на ден вода, в една чаша пребави сока от 1 прясно изцеден лимон, вода и 1 лъжичка мед, тази отвара можеш да пиеш всеки ден преди някое от хранениятата, най-добре 30 мин преди това, спазвай по-здравословен режим, без пържено, без много тестени неща, яж повече риба, пилешко, намали солта в храната. Ако обичаш да спортуваш, спортувай, ходи на фитнес.

11.   всичко идва от гадната храна, и как стоим пред комютрите(всеки ден, нищо че не е цяла нощ, някои и това правят)
едно време никой на 15, и 17 нямаше целулит(говорим за преди 10, 15г) и сега, как се маха това нещо. храната е пълен боклук, всяко слабо момиче има този проблем, упражнения не помагат, как?? всичко което приемаме в тялото си е пълна отрова.

12.   Искам да кажа на всички млади момичета, които искат секси дупе... решението е само едно, а именно клякане със щанга. За една година редовно правене на такива упражнения ще сте на друго ниво отзад и всяко момче би се обръщало след вас. Много се оплакват от целулит... ами я вземете да клякате със щанга и да видим след това... просто отзад няма никакви мускули и затова дупето седи леко увиснало.
Ще дам пример: напишете в Google - squat girl и после кликнете на Изображения и вижте сами... уверете се. Друго решение на проблема няма... никакви кремове и мазила не действат, както и диети... така, че бягайте във фитнеса и действайте. В началото ще ви е трудно, но до 4 седмици ще видите промяната в себе си... после след още 4 седмици някой друг ще я види и накрая след още 4 седмици всеки ще я вижда. Успех ви желая!

15.   Здравейте аз съм на 13 години и имам целулит по бедрата и дупето теглото ми е 38 килограма и съм висока 1.58см гимнастичка съм тренирам но пак имам целулит той ми се появи това лято 2018 защото спрях да тренирам само за лятото и ядях сладко солено всичко вредно и то постоянно. Не знам какво да правя. Започнах да тренирам пак ограничавам се но той става все повече. Ако някой може да ми даде съвет ще съм му много благодарна!

16.   Първо не се филмирай толкова, *почти* всички мацки имат целулит, слаби, дебели, не знам си какви имат си. Аз ще ти дам няколко съвета, които съм изпробвала и наистина действат.
Едното от тях е клякането. Клякай 5-6 пъти седмично по 30-40 пъти на ден и с времето увеличавай, намали газирано/пържено (защото от тях се получава най-вече). И другото нещо, което на скоро открих и е направо истинско чудо... кафе. Но не самото кафе или да го пиеш, ами утайката. След като си направиш кафе (от машина, джезве, няма значение) взимаш мократа утайка в буркан/чаша в каквото искаш и под душа втриваш в продължение на 10-15 минути, силно с кръгови движения на областите, които те дразнят. Малко е неприятно в началото и драскащо чувство, но се свиква. Правих го от октомври до декември на почти всяко къпане и наистина в момента имам поне три пъти по-малко целулит, отколкото тогава!

Ж, 19г