Споделена история от Спорт и красота

Пъпчици след интимно бръснене
Здравейте, аз съм момче на 14 години и се бръсна около в интимната област, поради простата причина, че ме сърби там, когато имам косми.

Когато ги избръсна пак ме сърби, но защото имам пъпки, значи първо се мажа със NIVEA Sensitive shaving foam, и се бръсна. Но след ден-два ми излизат пъпките, какво да правя така, че да не излизат. Бръснал съм се пет-шест пъти. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Крем ''здраве'' много помага за пъпките..

2.   Много зависи и от самобръсначката която използваш. Аз като използвах от на "Жилет" или "Биг" за еднократна употреба напъпвах като цветна леха :D Сега използвам "Жилет Венус" и на всяко второ бръснене сменям ножчетата, и нямам сериозни проблеми...
П. П. Мажи се и с някакъв крем за след бръснене, това също оказва влияние :)

3.   Балсам за тяло Дав също помага веднага след бръсненето, а за преди това вземи някакъв по-прост крем може и Каро, Нивеата има доста стипца и т. н. все пак е за лице и целта й е да ти придаде свежо усещане след бръснене.

4.   От автора: Ползвам самобръсначка Gillette. В магазина ми казаха, че е подходяща за хора, които ще се бръснат за пръв път.