Споделена история от Спорт и красота

Проблем с окосмяването
Здравейте! Имам интимен проблем и се налага да отида на лекар, но се притеснявам от това, че не съм обръсната отдолу. Това не е, защото съм нечистоплътна или не съм чувала за бикче. Проблема е, че когато се обръсна не се чувствам комфортно, почва да ме сърби, да ми бучка, а и се обривам. Едва ли съм единствената, която не се бръсне.

Така се чувствам по-комфортно, не ми пречи, но малко ме е срам да отида на лекар да не остане с грешно впечатление за мене. Въпроса ми е дали това според вас е нещо притеснително или не и дали има и други такива с моя проблем.

Моля без критики и обиди. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Миличка, със сигурност не си единствената жена която не се обезкосмява.. между краката..
Ако след като се обръснеш и ако ти излезнат пъпчици.. нормално е.. при всеки е така..
След като се обръснеш, малко е болезнено ( за секунди) може да се намажеш с Автършейф (крем след бръснене при мъжете ) Болезнено е както казах, но си заслужава :)
Освен, че няма от какво да се притесняваш, бръсненето даже е хигиенично :)
Предполагам си бръснеш мишниците.. нищо не ти пречи да се минеш и отдолу.. но ти си знаеш :) Успех!
:))) (((:

2.   като не ти харесва с бръснене опитай с крем депилатор. аз така се обезкосмявам с години и нямам никакъв проблем. иначе и мен ме сърби страшно много след бръснене и за това не го правя.

3.   Бръсненето на интимните части не е по-хигиенично повече от обикновено миене. Авторке, това, че си заслужавало ще ти го кажат само заради секса. Искат да наподобяват порно актрисите на любимите си приятели. Лично аз, когато съм из цяло обръсната се чувствам като съвсем малко момиче и ми е много неприятно и заради това, а и физическото чувство не е много хубаво. Лекарят няма да ти каже абсолютно нищо, кой знае какви неща са виждали. Можеш да ги подстрижеш, върши добра работа.

4.   От авторката: Да излизат ми пъпчици, зачервявам се и ме боли. Би трябвало това да минава след ден-два, но при мене не ми минава. Мазала съм се с крем Бочко. Като чели има някакво облекчение, но не минава напално. Благодаря все пак :)

5.   абе я не насаждайте на момичето педофилските си идеали за красота - аз харесвам косми и не смятам че е "нехигиенично" или "срамно".

6.   Няма какво да се притесняваш и мъжете и жените имаме косми там, просто сега такава е модата на бръснатото тяло. Що се отнася до бръсненето пробвай с електрическа самобръсначка за тяло или тример, те не прежулват кожата. Може и с фото епилация, но е по-скъпо и трябват поне 5-6 процедури. Работата на лекарите не е да гледат колко косъма имаме или не а да ни лекуват. Всички сме хора.

7.   Окосмяването е нужно но тялото за защита. Тези дето се бръснат много по-често страдат от инфекции, а още повече ако носят прашки, защото с тях по-лесно се пренасят бактериите. Иначе не смятам, че някои гинеколог би се втрещил, защото окосмяването е нещо нормално и не е свързано с хигиената.

8.   7, евала, манията по "секси" женското(но не и мъжкото) облекло ми се струва толкова религиозно фанатична, че ако някой се възпротиви на нея, веднага е обявяван за пълен задръстеняк и едва ли не ненормален. :) Аз, естествено, като по-малка се влияех. Когато човек се навежда, примерно, с нормално бельо, тъй като то обхваща задника, се движи с него, когато са прашки, те се движат нагоре-надолу и освен, че те протриват, разнасят всичко, човек не може да си измие бактериите. Може и това да ми е повлияло за цистита. Религията е голяма работа. :)
Също и ниското самочувствие, аз като си мисля, че със всичко ще изглеждам добре, не ми пука толкова.... Жалко за другите момичета.

9.   От авторката: И аз смятам, че не е срамно, но все пак исках да се допитам. Благодаря на всички за коментарите :)