Споделена история от Спорт и красота

Свалих 5 кг. за 6 дни
Здравейте, аз съм момиче на 16 години и в началото на 2012 тежах 85кг при ръст 166. Сега съм 75 (след 2 месеца).

Веднага след Нова година започнах диетата '' Японско чудо'', но не я завърших - карах на този режим само 5 дни. Не бях се теглила от около месец и към края на януари се престраших и видях, че съм с 5 кг. надолу.

В началото на февруари се вманиечих в отслабването и намерих ужасно много диети в интернет. Докато не попаднах на 1 - Плодова диета
1ден. - 1 кг. плодове
2ден. - 1, 5 кг. плодове
3ден. - 2 кг плодове
4ден. - 2 кг. плодове
5ден. - 1, 5кг. плодове
6ден. - 1кг. плодове

Аз лично избрах киви, ябълки, портокали, портокали, ябълки и киви, но всеки сам може да реши с какво да се храни. Сега съм 75кг. Още много трябва да свалям, но и това е нещо. Все пак ако не бях направила тази диета нямаше да съм 75, а 80 или 85, което е сериозна разлика.

Целта ми е до лятото - още 4 месеца да сваля около 20кг. не е невъзможно, защото за 2 месеца от началото на годината до сега съм свалила 10кг.

Следващата седмица започвам пак '' Японско чудо'', защото поне от нея знам, че има резултат!! О-о-о съвсем шях да за забравя, че не правя само диети, ами и упражнение- по около 40мин. на ден вкъщи, защото е студено за бягане. Освен това между паузите не се тъпча ами хапвам разумно.

Ако и вие имате постигнат резултат, моля да го споделите!! : ))

Коментари

1.   Отслабнала си предимно от движението, ако не правеше упражнения диетите нямаше да дадат кой знае какъв резултат.
Браво, продължавай в същия дух! Но не сваляй повече от 15 кг. Ако си стегната и тренираш, 60 кг. ще се равняват визуално на 55.

2.   я по-добре се консултирай с диетолог!
Това по 1 кило на ден е страшно до толквоа, че не мога да го повярвам!
Ще си навредиш на здравето много сериозно и след време ще имаш други проблеми!

3.   И аз отслабнах с 10 килограма за 4 месеца, но си ги поддържам и сега ще кажа как смъкнах. Спрях хляба, сладкото и газираното. Само от време на време като ми се прияде си хапвам мъничко. Иначе тръгнах на фитнес и бягам, но само ще ти кажа, че не е много хубаво да отслабваш толкова бързо, защото на мен цикълът ми закъсня с 25 дена от този обрат на организма. Така, че го карай по-бързо. Важното е да можеш да задържиш отслабнатите килограми, не да си кажеш ся ще отслабна с 15 киг за 2 месеца, ще гладувам и така нататък. Това не е правилно. Организмът има нужда дори и от хлебни изделия, в малко количество, дори и от малко сладичко за енергия. Трябва да не се преяжда и да има много движение. Успех!

4.   Не искам да те обезкуражавам, но на дали Ще свалиш 20 кг за следващите месеци. Колкото по близо си до желаната фигура толкова по бавно ще сваляш. 5 кг. за 6 дни са много и няма да успееш да ги задържиш. при твойте килограми трябва да отслабваш с максимум 5 кг за месец. Другите варианти са непостоянни! От опит ти казвам, че диетите не решават проблемите заради Йо-йо ефекта. По скоро трябва да си изградиш начин на хранене в който да се чувстваш сравнително удобно. Аз например ограничавам въглехидратите. Трябваха ми 8 месеца за да сваля 10 кг, но от тогава се чувствам идеално. и не се притеснявам за йо-йо ефекта. Колкото по радикална е дадена диета и по гладен де чувстваш от нея. Толкова по малотрайни са резултатите от нея!

5.   Як спорт! Аз сега съм на 15 и не се лишавам от нищо ама и тренирам здраво и съм си много добре а и от самите тренировки и кожата ми е стегната и съм заредена със енергия нямам целулит а си ям и пържено и всичко препоръчвам ти да тренираш здраво и да не започваш от издеднъж със диетите а малко по малко за да поже организма да свикне с промените. А колкото да тренировките когато има максимално умора резултатите са още по добри. Можеш да посетиш и тоя сайт www. fitnesinstruktor. com имо мн хубави упражнения аз ги правя а също и други допълнително и резултатите са видими!

A9

6.   Тази диета е голяма глупост. Само си вредиш така. Окей, ще изкараш с тази диета, не знам колко време, се тая... А след като започнеш отново да се храниш както преди и всичко ще отиде на вятъра. По малка съм от тебе и мога да ти кажа, че здравословното хранене дава най-добър и продължителен резултат. Така като разбирам, май искаш да си 65 кг. Храни се здравословно! И късмет!
Мале 65 кг, много са ;дд поне за мен, аз съм 45, 5.. надявам се да не стигна и до 50 кг ;дд

7.   Номер 6, много злобен коментар. А замисляла ли си се, че нейните кости могат да тежат повече от твоите, а? А може и да си по-ниска от нея.. не е важно колкото точно тежиш, а как изглеждаш ;)
Нина

8.   Нина- не е важно и как изглеждаш

9.   Аз ти препоръчвам да взимаш и хранителни добавки за горене на мазнини. С тях става по-бързо, а и дават енергия!

10.   Oт номер 6 до номер 7 :
Не съм искала да прозвучи така, съжалявам :) Всеки човек е различен. До авторката: Извинявам се, ако е прозвучало така, не е било от злоба ;дд Различни хора сме все пак... просто на мен 50 кг и 65 кг не ми стоят добре, различни структури имаме :) Още веднъж се извинявам...

11.   От авторката : Всеки има право на мнение, няма защо да се извиняваш. Колкото до килограмите искам да стана 55, а не 65, но ще стане много трудно, което е ясно де!!

12.   Ако свалиш бързо няколко килограма, после двойно ще се покачат още по-рязко. Видяла съм, че диетите не помагат...
Noood

14.   Аз искамда отслабна с най-много седем килограма. Но много обичам да ям сладко. Не искам да ставам мускулеста никъде а да изглеждам добре. МОЛЯ ВИ предложете ми някаква диета от коятосамо да се отслабва или предложете на какъв спор да се запиша. Благодаря ви!

15.   ООО и аз имам страх да не стана мускулеста имам нужда от спорт, а ме е страх, защтото аз по гении си имам дебели прасци и незнам какво да правя. С каквато и диета да се захвана 100 % се получава йо-йо ефект... май кокалите са ми едри и затова като трениром вместо да намалявам обиколката (за пример на бедрата) аз я увеличавам и изглежда доста грозно!!!

16.   Здравей, искам да те попитам по колко горе-долу ябълки, портокали и кивита изяждаше на ден, колко горе-долу са 1кг. портокали, кивита и ябълки, защото мисля и аз да се подложа на тази диета.

Благодаря ти предварително, надявам се и аз да успея да сваля излишните килограми

17.   Здравей, аз съм на 16 и също тежах около 85 кг и съм висока 170., което е ужасно много... за съжаление дълго време се опитвах, но волята не ми стигаше. Ето, че от декември някъде ми дойде акъла и започнах да тренирам 2 пъти седмично. Забравих да кажа, че всеки 2 ми оставяше по някой гаден коментар относно телосложението ми... надявам се разбираш. Спрях сладкото, намалих хляба и ето го резултата-вече съм около 75 кг., за което адски много се радвам. Като четях историята ти, все едно следях моята... може да ти се струва странно, но да 1:1. Радвам се много за себе си, защото най-накрая се взех в ръце, намалих си размера на дънките с 3 размера и това е общо взето моята история. Много се радвам за теб... продължавай в същия дух!
KiSskIsS

18.   Извинявам се, че пиша толкова късно, но по-добре късно, отколкото никога. Ето моята история: като малка имах излишни 3-4 кг., започнах диета, отслабнах с 8 кг. и станах кльощава, след това отидохме в друга държава на почивка, качих ги двойно и тройно. От тогава до сега правих само диети - 3, 4 седмици - после айде пак двойно и тройно. Най-накрая се замислих, че сега е моментът да отслабна и винаги мога да си купя нещо сладко, някакво тестено изделие, но не винаги мога да имам тази възможност да отслабна. И ето, започнах от юни, до сега съм свалила 7-8 кг. Малко са да, на мен ми трябват доста, но много се радвам. И като си представя като отслабна напълно колко хубава ще стана просто ми става много весело и ми дава още по-голям стимул. Имам да свалям още околу 25кг. (знам, че са много), но не бързам за никъде. И забравих да кажа, че преди околу месец исках да отслабна много бързо за 1-2 макс 3 месеца исках да сваля тези килограми, но се замислих и си казах '' Защо да си съсипвам здравето и т. н. '' И сега не бързам за никъде! :) Сега свикнах с тези неща, които ям през диетата и като погледна сладко, хляб.. просто ми се повръща ( с извинение ). Позволява се да се яде хляб по 1 филийка макс, но аз не искам. Затова стягайте се и се борете за идеалното тегло, то няма да дойде само! Успех :*

19.   От авторката : Аз вече съм 65кг. : )

до 16: Ами ако са големи ябълки и друди плодове - по 4-5, а ако са по - малки около 7. За най-сигурно когато си купуваш отдели в отделна торба 1кг или 1, 5 или 2 в зависимост от деня и си направи диетата!

до 17: Възможно е историите ни да съвпадат. Има много хора с нашия проблем.

до 18: И при мен е така от както съм на диети и вече не мога да ям същото количество храна както преди. Даже понякога се замислям как съм могла да побера толкова храна преди. Сега тя ми стига за около 2-3 дни.

Успех на всички : )

20.   Браво на момичето! Предполагам, че като си 65 кг. изглеждаш прекрасно и едва ли вече искаш да ставаш 55 килограма, познах ли? :)

22.   Трябва да отслабваш постепенно, за да си запазиш теглото. То може и 10 кг да свалиш без да ядеш нищо, но после пак ще ги качиш. Постъпвай по-разумно!

23.   Ххахах, като ви чета коментарите и ме напушва смях.
"Ще стана мускулеста", " 5 кг за 6 дни", "ям 160 кг ябълки на ден"
Първо-не може да станете мускулести, освен, ако не приемате добавки, не тренирате като бодибилдърките и не се храните изчистено.
Дори да тренирате с тежести, оптимални за вас, ще станете оформени и красиви, но не и мускулести.
Вие да не сте шварценегърки, я, почетете малко, поинтересувайте се. Мускул се качва трудно, с постоянни тренировки, не вярвам някоя от вас да го прави, освен да виси на колелото и да отбие номера, че тренира.
Второ-5 кг за 6 дни са от вода. Един кг - 7000 ккалории. Силно се съмнявам да се горели 7000 ккал на ден, дори да сте спали във фитнеса и да сте карали на 2 портокала.
Трето-Номер 6 е най-права.
Здравословно, разнообразно хранене, съчетано с ежедневни тренировки-това е ключа към едно по-здраво и красиво тяло-Кардио и тежести. Да, тежести. Вярвайте, така тренирам и съм 50 кг, защото тежестите горят много повече мазнини и стимулират метаболизма.

Успех на всички, дано постигнете целите. Но не забравяйте, че като отслабвате е важно и дали сте стегнати. А не като си свалите дрехите да сте като желета.
И все някога ще започнете да ядете и нещо друго, но тогава може да има йо-йо ефект, защото сте се мъчили на плодове.

25.   Аз имам голям ханс и от днеска съм на диета и всяка вечер прява коремни преси и аз на 16

26.   Aз лично. нa тaкивa диети вярa нямaм по добре дa се блъскaм кaто луд отколкото диети, но все пaк брaво поздрaвления:)

27.   Една приятелка сваля килограми с коремни преси. Прави около 40- 50 на ден и е в идеална форма. Е, ако искаш да стане по- бързо, просто прави по 100- 200 на ден.

31.   Аз го карах 4 дни само на течности и подчи никаква храна резутата беше -5кг. не ям хляб, пържено, сладко и всякакви такива вредни боклуци, е един път месечно си го позволявам само, но в малки количества.. Да ви кажа от свалените килограми вече месец има и нямам никакъв йо-йо ефект, даже от днес пак си почвам тоя режим. Вярно всеки организъм е различен, аз лично съм си много доволна. От 1 седмици ям само месо и яко тренировки да се стегна, и да ви кажа голям ефект има. Не ме грее хич колко ще си навредя на здравето и какво ви е мнението за това което правя, имам си стимул имам и цел и никой неможе да промени решението ми. До авторката да не ти пука хич какво ти казват, прави каквото ти сметнеш да добре (от личен опит ти го казвам)!!!

32.   До авторката.. минало е доста време от както публикацията е написна и ми е интересно дали си продължила да сваляш килограми и ако да ще те помоля подробно да напишеш твоя режим за цялата седмица... аз съм 166см и съм 74кг, много искам да отслабна правя различни диети но няма голям ефект... свалям, качвам пак свалям и така... нямам точни килограми до, които искам да стигна, но предполагам 55, 60 ще е добре. Надявам св скоро да отговориш и предварително ти благодаря :))

33.   До авторката: Може ли да споделиш своя режим на хранене и всичко, с което си постигнала този резултат. Аз съм висока 167 и съм 65 кг. Бих искала да стана 55 кг. :) Благодаря!

35.   Изпробвай 90 дневната диета гарантирам ти че ще останеш доволна http://xn--90-8kcailcfd3a4cc3e.com/ :)

36.   Здравейте, всички! И аз ще се включа в темата, защото съм си позтавила за цел да сваля 16 кг за 6 седмици. Дали е възможно или не ще се разбере. В момента съм 66кг. Не ям хляб, нито сладко. Храня се основно с малко плодове и доста зеленчуци от известно време. Ще записвам напредъка си, така че, ако някой друг иска да свали толкова за кратко време може да ме последва ;)

Паула

38.   А само това ли яде или и други неща

39.   Хубаво предложение ! Когато го пробвам ще ти пиша как е станало.

40.   Имам един въпрос тоест два . Първо по колко точно плодове трябва да ям на ден за да станат 1кг ? И второ какви упражнения трябва да правя за да не трупам мусколи а да свалям килограми?
Мая

41.   Има само една уловка, когато човек сваля толкова много кг за толкова кратко време, той губи най-вече вода, а не мазнина... и за това се опасявам, че като почнеш да ядеш нормално (а, това все рано или късно ще стане), бързо ще си възвърнеш сваленото, че и ще добавиш още няколко кг. На това му се казва йо-йо ефект и е добре познат на всички борили се с килограмите. Така, че това, че правиш разтоварващ режим с плодове е супер, ама не очаквай чудеса от тази диета или поне не трайно отслабване.

42.   как ви звучи 170 висока и 60 кг??