Споделена история от Спорт и красота

Как да отслабна?
Здравейте, надявам се да ми дадете няколко съвета как мога да отслабна, тежа 54 кг. и съм 150 висока срамувам се от тялото си и незнам какво да правя. Искам да съм слаба моляте помогнете ми

Коментари

1.   54 килограма не са много, но ако си решила да отслабваш не прибягвай към хапчета за отслабване... преди месеци си мислех, че не мога да отслабна, но свалих излишните си килограми без диета просто спрях чипсове, хляб, безалкохолно, сладки неща и има ефект... гладуването също не е начин на отслабване после си връщаш килограмите...

Мога да ти кажа следното:пий на ден по 1-2 литра вода (много помага храната се разгражда супер лесно) в началото първите 2-3 дни ще ти е поддут стомаха ако досега не си пила толкова вода, но после и да ядеш стомаха не се разширява и все едно не си се хранил изобщо... подбирай яденето си, яж салати, плодове (но ограничено, че в тях има захар)похапвай си и ястия, но без хляб и естествено не чак толкова калорични... в моето меню присъстваше ориз, грах със пиле, със свинско, зеле, всякакви гювечета.... можеш да се съобразяваш с картофите и тестените неща... и не забравяй ако имаш време да тренираш ефекта ще дойде по-бързо! успех

3.   Спортувай. Промени хранителните си навици, образовай се кое е здравословно и кое не е. Не спазвай диети, не лишавай организма, но подбирай какво ядеш, как го ядеш и кога :) просто го приеми като грижа за самата теб :)

5.   Номер 1 е прав. Ако спреш вредните храни, ще отслабнеш. Макар че 54 кг идеални като тегло, но пък си малко нисичка. Аз съм 164 и искам да бъда 54, а съм 68 :О Ще следя темата с интерес защото и аз трябва да сваля кг, а искам да стане до края на юни.

6.   не е важно по колко ядеш, а какво ядеш.. мога да ви кажа една диета, от която се отслабва бързо, но след нея е нужно малко по малко да си захранваш организма, а не веднага да нападаш калоричните храни.... зелева супа.. гадна е на вкус пробвала съм, но пък има ефект, но най-добре е да си похапваш салатки и както казва номер 1 ястия, но подбрани и наистина има ефект от махането на калоричните храни не пий газирани напитки, махни шоколада, хляба или пък яж пълнозърнест, ако ти се похапва хлебче

7.   Като за начало почни да използваш търсачката наречена Гугал .. само за правилото .. но поне стой далече от химиите и не си мисли ,че да си слаб е нещо величествено и внимавай да не станеш анорексичка ! Внимавай..

8.   Номер 5 обръщам се към теб, защото и аз съм висока 164 и тежа 57кг... и честно казано и аз бях така в смисъл броях с всеки изминал ден килограмите си и почти нищо не ядях по цял ден, но за сметка на това вечер се тъпчех с куп нездравословни неща и качих 7 кг вместо да ги сваля, просто не можах да се контрулирам. От 4 месеца се опитвам да ги сваля тези въпросни 6 кг, но не се получава... прооблемът ми е, че правех упражнения до изнемогване в къщи, но не успях да намаля количеството храна. Иска се силна воля. И така сега краката са ми по-огромни отколкото са ми били преди, особено прасците и въпреки стоте коремни преси, които правех всеки ден аз все още имам тумбаче, може и от гена да е.
Моят съвет към авторката е да не повтаря моите грешки... да спре да яде всякякви нездравословни храни, но за спорта не мога да кажа нищо тъй като аз все още неразбирам къде сбърках.

9.   Аз съм номер 5, но не разбрах защо се обръщаш към мен, понеже аз не съм казала че съм правила като теб? :)
Иначе и на мен ми липсва воля, което е може би основният проблем.. много ми е трудно да спра сладките и тестените.. а искам до лятото да отслабна и да ида на море защото от години не съм ходила, а много го обичам и искам да отида.. а и не само затова - искам да се харесвам, да имам самочувствие, да ми харесва някоя дреха как ми стои, да ме харесват, момчета, да си намеря приятел най-сетне.. такива работи :)

10.   Ключовите думи към успеха са : ВОЛЯ, СПОРТ и ДИЕТА!! Без воля каквото и да правиш е безсмислено. Диета без спорт.. е нищо. И разбира се трябва добър хранителен режим. Аз свалих 11 кг за 2 месеца и продължавам да свалям. Не за първи път правя диети и вече съм свикнала. Така че намери подходящата за теб, както и спорт, упражнения, ходене каквото решиш и ще успееш. На теб ти трябват не повече от 5-6 кг. така че ще се справиш бързо. Успех!!

11.   Номер 10 : Много, Много те моля напиши каква диета спазваш/е :) Много е важно, наистина!

12.   От номер 10 : Правя '' Японско чудо ''. В този сайт има много хора, които са писали за нея. Потърси в Търсачката и ще разбереш режима !

13.   Повече движение, запиши се на фитнес и спри да се тъпчеш с боклуци. Аз така направих :)

14.   Ти си с нормално тегло и не намирам причина да те е срам от тялото ти, но ако твърдо си решила да отслабнеш започни да спортуваш или тренираш нещо. В никакъв случай не гладувай или не се подлагай на тежки диети, защото отслабването е временно и могат да ти донесат много проблеми.