Споделена история от Спорт и красота

Не се харесвам!
Момиче на 15 съм и от скоро съм си втълпила в главата, че не изглеждам добре все нещо не ми е наред. Гледам по-големите момичета от училище как се обличат, почти всеки ден гримирани, на прически..

И аз го правя, но не всеки ден повечето време с вързана коса и за училище не слагам много грим. Няма кой толкова да ме гледа, но се комплексирам. Нямам грозни дрехи, поне веднъж в месеца си купувам нещо. В нашето училище имаме униформи, но гледам да я скривам под якето.

Просто като се гледам личи си, че съм по-малка както ходя в училище. Притеснявам се ако си правя косата и всеки ден се гримирвам после ще заприличам на стара жена с оскубана коса :Х. Бихте ли ми дали по-големите момичета някакъв съвет, за да мога да изглеждам добре? Имам си приятел, не се оплаквам, че не ми обръщат внимание ( водя се с по-големи ) но искам да изглеждам винаги супер! Не съм и толкова грозна в лице, пак си намирам кусури, но не всеки е перфектен. Благодаря, предварително! : ))

Коментари

1.   Както ти каза - ВТЪЛПИЛА си си, че не изглеждаш добре.

Само на 15 си, защо мислиш толкова за прически и гримове? Това, че другите се мацат всеки ден не означава, че и ти трябва да правиш това.

Аз ти препоръчвам да си слагаш малко пудра, леко спирала и светлорозов гланц. Заложи много на косата - погледни варианти за прически в Интернет. Един ден ще си с пусната коса, на следващата с вързана, след това с полувързана. Има много варианти.

Успех!

2.   Пфф изобщо не ги огрявай тез кифли с обечема, пудрички и с леко поведение. Ти трябва да се чувстваш удобно в кожата си. Защо трябва да се влияеш от това как изглеждат другите? Ти си си ти! Сигурна съм, че си много по-красива, по-естествена и по-умна от другите! Но един съвет- ако искаш да си на 100 % уверена в себе си, почни някакъв спорт- каквото и да е! Ще си много по-самоуверена и ''яка''. :D А между другото и при мен беше така като бях по-малка. Постоянно гледах другите и им се възхишавах даже- на хубавите коси, изчистените лица и т. н.. Като поотраснах започнах да осъзнавам, че всичко е било лакове и пяни за коса, пудри и фондиотени. Аз държа на естественото и предпочитам да нямам такова хубаво лице като на др, отколкото да съмм фалшива. ;)

3.   Бъди естественса по-голяма красота от това няма!

4.   Трябва ти само руж на бузите и подходящ гланц.
Аз съм на 23 и бягам от ФДТ като дявол от тамян.
Братовчедка ми от 15-годишна се гримира и боядисва косата. Сега е на 27 г.
От 6 г ходи на солариум, кожата й е ужасна. Суха и няма никакъв живот както се казва, нито цвят, нито еластичност.
Просто я поддържай чиста, ако имаш акне - лекувай го, но не слагай козметики, за които се знае, че имат вредни химикали.

Lola