Споделена история от Спорт и красота

Диетата на Адриана Лима
Здравейте, преди около месец намерих в един вестник диетата на Адриана Лима.
Менюто е :

Закуска : яйце, кисело мляко с мюсли и стафиди
Обяд : Телешко, Пилешко месо ( без значение )
Следобедна закуска : Суров зеленчук по избор ( морков, краставица ) и лъжичка шоколад
Вечеря : салата

Това се спазва 3 седмици и резултатът е 15 кг.

Някой правил ли е този режим и има ли ефект? Ако не поне бихте ли ми казали какво мислите за нея, защото от следващия понеделник мисля да я започвам. Трябват ми около 7-8 кг. до Великденската ваканция, т. е. до 3 седмици. А и нищо не губя до сега съм била и на други диети и съм свикнала.

Коментари

1.   Забрави да напишеш - и личен треньор и 5 часа спорт на ден, да не говорим за разните хирургични интервенции, на които се подлагат звездите.

Ти имаш ли този ресурс?

Не пишеш нито, колко си висока, нито колко тежиш, нито възрастта си, но аз те съветвам - слушай тялото си

Закуска : яйце, кисело мляко с мюсли и стафиди

Ако ям толкова на закуска, ще повърна. Става ми лошо, ако сутрин ям.

Обяд : Телешко, Пилешко месо ( без значение )

На обяд по принцип трябва да се похапват повечко въглехидрати, те са храната на мозъка

Следобедна закуска : Суров зеленчук по избор ( морков, краставица ) и лъжичка шоколад

Морковите и шоколадът ще накарат кръвната ти захар да се качи изведнъж, ще отделиш инсулин и след час ще си гладна. Познато е чувството, ако си яла ябълки на гладно.

Вечеря : салата

Липсват белтъчините вечер.

С две думи - тази диета е пълна измислица, никой не е отслабнал с нея, освен ако не е с наднормено тегло и просто от по-малкото калории си е отслабнал.

Аз съм жена с нормално тегло и искам да отслабна 4 кг. поради естетични причини.
Отслабнала съм в рамките на 3 години вече 8 кг., това са последните 4. Решението е - спорт, спорт, спорт + активен начин на живот + здравословно хранене не по-често от 2-3 пъти на ден.
Успех

2.   Здрасти незная колко време има до великденската ваканция но със сигурност са повече от 14 дни.. така, че ти препоръчвам диетата Японско Чудо не помня каква точно беше програмата, но ако напишеш в гоогле диета японско чудо със сигурност ще ти излезна значи за 14 дни сваляш до 15 кг.... средно по около 7 кг. на седмица не съм пробвала но има момичета които познавам и са мн доволни... успех

3.   Абе шматка един здрав спорт ще оправи нещата!

4.   и аз съм чувала, че японското чудо е много ефективна препоръчвам ти да започнеш нея защото тази ми се струва голяма глупост, а и си извади карта за фитнес, ходи да тичаш или прави домашни упражнения иначе полза от диети няма

6.   Авторката : Номер 2 : Правила съм ''Японско чудо'', даже и в момента съм на него, знам, че име ефект, но аз не го правя за първи път и зациклих вече почти не свалям.. искам нещо ново и този режим на Адриана Лима го видях във вестника и ми хареса.. ако знаете друг моля кажете ми го!!

7.   Искаш да кажеш, че Лима някога е напълнявала с 15 кг., свалила ги е, и чрез тази диета споделя личен опит?

Твърде дълбоко се съмнявам в това... По-скоро е измишльотина на някое списанийце, което е злоупотребило с (или си е платило за да използва) името на Лима, с цел да заинтригува наивната си аудитория.

"Съпътстващите фактори" които пропускаш, и за които говори №1, също не са маловажни. Да не кажем, че направо са си по-/най- важното в случая...

8.   Егати тъпата диета.

И кво искаш да кажеш - че можеш да свалиш цели 15 килограма с това? ЗА 3 СЕДМИЦИ? ! :D

9.   Значи първо трябва да знаеш, че такива диети траят за кратко след което се получава така наречения йо-йо ефект. можеш да задържиш килограмите си ако спазваш диета дадена ОТ ДИЕТОЛОГ в продължение на 8 месеца ако не се лъжа след което казват, че оставаш в слабия си вариант.

второ не е полезно да се отслабва толкова рязко вредиш си и трето не си мисли че като погладуваш известно време и ще станеш адриана лима, СПОРТУВА СЕ защо всички толкова ви мързи, готови сте да си съсипете целия организъм и да се лишавате по-скоро отколкото да излизате сутрин да потичате няколко километра примерно .. консултирай се с диетолог, според мен това е по-вероятно да ти помогне, иначе можеш даже да си навредиш защото когато на тялото му липсват определени вещества после си ги възстановява и каквото и да правиш буквално повече никога няма да можеш да отслабнеш, вярвай ми случи се с хора около мен, не се хвърляй на измишльотини по вестниците :)

10.   Адриана не е била никога дебела, за да й се налага да се подлага на диета да свали 15 кг.

12.   Адриана Лима е свалила с тази диета когато роди първото си дете, а сега незнам дали с тази диета е отслабнала след като роди второ си дете за да се подготви за тазгодишното ревю на Виктория Сикрет иначе поздравления за нея че за толкова бързо време е отслабнала. Иначе тя посещава 1-2 часа фитнес, тренира бокс, пилатес, йога и други неща. Аз лично съм я виждала в Ню Йорк в магазина на Виктория Сикрет и съм говорила с нея.

13.   Вие нормални ли сте да препоръчвате Японското чудо? Колко сбъркан трябва да си, за да се изтезаваш толкова? Да не говорим, че това което си свалил ти се връща двойно след време.
Спорт здравословно хранене, което НЕ означава глад. Можеш да погледнеш и разделното хранене.

14.   Никакви диети направи си режим на хранене аз съм момиче на 14 години и съм 1. 75 и съм 60 кг и преди бях 65 сутрин прави упражнения преди всяко основно хранене пии една чаша топла вода приятно топла после може да пиеш кафе 3 в 1 чай каквото си искаш по твой избор и после яж мюсли или Активия филийка с пълнозърнест хляб или препечена филийка също и не маргарин а масло или нискомаслен маргарин ;д за обяд каквото имате но половин порция на това което си яла преди и вечерите аз ги отгбягвам и не яж по късно от 6 6 и 30 и си прави упражнения препоръчвам ти тичане така се движи цялото ти тяло и аз мисля, че от това се отслабва най много и се чувстваш добре надявам се да съм ти била полезна

15.   Да, Адриана Лима го е пробвала.

16.   Това е една от най-шантавите диети, на които съм попадала. Добре, че имам достатъчно акъл да не я прилагам. Всъщност, откакто изхвърлих от менюто си боклуците, намалих порциите и почнах да тренирам всеки ден, резултатите дойдоха бързо. И друго - не се подвеждайте по вида на разните му моделки и манекенки по снимките, защото при тях доста често играе скалпелът, а ако той не замаже нещата - фотошопът. Иначе казано, всичко е измама. Бъдете себе си, харесвайте се и пазете здравето си.

17.   Адриана не се подлага на операции