Споделена история от Спорт и красота

Аз съм дебелана...
Здравейте аз съм малко момиче с ОГРОМЕН проблем. На 12г. съм, но тежа вече 79.5 кг. при височина 167см. :( Много съм притеснена от това, че в училище всички ме гледат некво все едно съм извънземна :(

От вчера започнах да тренирам хандбал, изморявам се, но търпя в името на това да отслабна. Баща ми, майка ми и брат ми все ми повтарят, че трябва да отслабна, аз ги слушам и сега се ограничавам от яденето на някои неща, но някой път не мога да се спра и ям сладко и хляб :(

Криво ми е, защото си мисля, че никой няма да ме хареса, няма да си имам гадже, семейство и т.н. Аз съм от малък град и кажи-речи всички се познаваме и ми е гадно, защото всички момчета харесват "приятелките" ми, а мен не.

Моля ви за съвети, диети или нещо подобно подходящо за моята възраст и без коментари от рода на: "Еми като си си свиня...", и аз съм човек, имам чувства :) Благодаря предварително на всички :)

Коментари

1.   Ох мила, знам как се чувстваш и аз преди бях по-пълничка.. но всичко с времето си :) Ти си още малка, не мисли за диети и такива неща, диетата не е хубава да се спазва, защото спреш ли я веднъж и после ще надебелееш още повече. Просто откажи сладкото и не яж бял хляб, повече отивай на разходки, карай колело, бягай, прави упражнения, запиши се на някакъв спорт. И да ти кажа от плуването ще направиш много хубаво тяло и е много полезно.. Надявам се да съм помогнала :)

2.   Мисля, че твърде навреме си осъзнала, че имаш нужда да отслабнеш и това е много хубаво. Добре е и че си се захванала със спорт, не се отказвай и ще има резултат. Ограничавай се с храната, но не прекалявай, защото си още малка. Наблегни на готвеното, плодовете, зеленчуците. Вместо шоколад например хапни плод. Аз също като теб имам проблем с килограмите, на 14 съм, малко по-висока от теб и съм 72кг. и съм се заела сериозно да отслабвам :) Ако имаш желание и воля, нещата ще се получат.

3.   Това с ханбала е много полезно, може да отнеме време, но има ефект. Иначе диета без пържено, хляб и определено без Шоколад заменяй сладкото с плодове, а миличка дори да не успееш не се притеснявай за гаджета, при момичетата увереността и характера са в пъти по-важни. Сещам се за 1 грозничко момиче, което въртеше 2 момчета и сега си има приятел от доста време и не защото е красив, а заради излъчването, увереноста. Ако си срамежлива и стеснителна това никак няма да ти помогне, бъди нахакана, уверена и помни че както и да изглеждаш няма друг човек на света като теб, може да звучи като клише но външният вид не е най важния, знам го от личен опит. Така, че ти пожелавам успех така и ще добиеш увереност, а ако не успееш няма страшно просто бъди уверена :))

4.   Хей, мила по-спокойно... ти си 1,67... аз на твоята вързраст бях 1,55 и 60кг.. а сега съм 1,79 и тежа 83кг... но всеки ден ходих да бягам на стадионът и зашпчвах с 1-2 обиколки... след това на всеки 2 седмици овеличавах с по 1 и така до 10 без проблем... идва лято.. по-спокойно и мен никой не ме харесваше... но сега си има приятелка и съм "магнит за мацки". Ходи на фитнес... карай колело и най-важното НЕ ГУБИ КУРАЖ!!!!

5.   Лида ... това са хапчета за отслабване и са доста ефикасни .. ако искаш прочети за тях по форумите !

6.   От авторката:
Мерси хора :) а до номер 5, благодаря, но не искам да отслабвам с хапчета :) Само да споделя нещо-на мен най-големият ми проблем са бедрата, заради тях не мога да си намеря от онези "тесните" дънки и свитите в края анцузи (пък ако намеря много грозно ми стои) и ми е малко кофти, така че ще ми кажете ли как мога да си стегна бедрата :)

7.   Браво, че си осъзнала навреме, че имаш нужда да отслабнеш и имаш готовност за това. Съветвам те обаче да избягваш някакви драстични диети, все пак навлизаш в пубертета.
Моя съвет за начало е да ограничиш хляба, сладкото и газираното. Пий много вода, около 2-3 литра на ден. Яж плодове и салати. Не се лишавай от нищо, но и не прекалявай. Наблегни и на киселото мляко и корнфлейкса.
Мисиятаа е възможна. Успех!

8.   Така за начало се успокой! Миналото лято бях 75 кг и висока 163 а сега съм 65 кг и поне висока 166! Знам че съм много но се боря =] А и килограмите не пречат да си имаш гадже! Още от 1ви клас съм по-пълна а до сега съм имала 5 гаджета [на 11 съм почети 12] а и аз също понякога не мога да се лиша от сладко но ти трябва воля. Просто яж по малко и тичай повече ;] аз сега съм 5ти клас и виж от лятото след 4 клас до сега свалих 10 кила без да спазвам някакви диети и т. н и без да тренирам нещо. Затова най-добрата диета е движение и малко по малко хранене без много сладко и без хляб! О да и още много важно- БЕЗ НИКАКВИ ГАЗИРАНИ!!!
Успех мила и все пак ако искаш ще е най добре да се запишеш на някакъв спорт ;]] ИwИ ^^

9.   Права си само за едно - няма да те хареса никой, не за друго, а защото си неестетично пълна и момчетата, респективно пичовете ще гледат на тебе като на нехуманно същество. Вземи се в ръце! Много си тежка, голама и пр., не трябва да е така. Ти си 167см висока, тоест трябва да не си повече от 55кг. Ще те посъветвам всеки Божи ден да бягаш крос. Например за първи ден правиш две обиколки на стадиона по 400 метра, а на 50-ят ден правиш 5 обиколки крос. Да знаеш, че ако не свалиш килиграми, същите ще ти изядаъ живота!

10.   „Криво ми е, защото си мисля, че никой няма да ме хареса, няма да си имам гадже, семейство и т. н. “

Мисля, че това ти е най-малкият проблем. За всяка тенджера - похлупак, но с това тегло рискуваш диабет, сърдечни заболявания и доста голямо съкращаване на живота.

Правилно си се сетила, на 12 е възрастта, на която детето почва да става жена, възрастен и гледам си поела нещата в свои ръце. Не си виновна ти за състоянието си, а този, които готви и пазарува в семейството ти.

Не мисля, че е достатачно да ограничиш хляба, газираното и сладкото - никакъв бял хляб, никакво газиране и никакво сладко. Ако ти се яде сладко - плод или две парчета шоколад с какао над 70% са алтернативата.

НЕ ПОЧВАЙ ДА ПУШИШ, макар че много твърдят, че се отслабвало - не е вярно, ефектът е временен, но последиците -до живот.

Хандбалът е перфектно решение, но колко често на седмица?

Пожелай си за рожден ден или по друг повод ергометър - има и по-евтини, заема сравнително малко време и всеки ден по 30 минути е голяма хвайда.

Постави си за цел 67 кг. После със самия растеж, теглото само ще се нормализира, но тези 67 кг. са задължителни да ги стигнеш. 1 кг. на месец? Ще успееш, сигурна съм!!! Така за 12 м. си с 12 кг. по-слаба!!!

11.   От авторката: Номер 10, благодаря ти за съветите :) Аз и без това не искам да пуша, а хандбалът ми е 2 пъти на седмца, защото по-големите ходят много често на състезания и треньорите ходят с тях :)

12.   Номер 9 по тъп коментар защо не написа? За тази височина може да е и 65 и пак да е нормална! А и не всички като теб съдят само по вида ;] Дано да са по малко...

13.   http://www.medicine.bg/instrumenti/indeks-na-telesnata-masa от номер 8 ето тук гледай дали масата ти е нормална и колко трябва да отслабнеш!Успех мила!

15.   Миличка, аз съшо имах същият проблем преди време, но с гляма воля се постига всичко! :) Просто почни да се храниш по здравословно и най-малко по 5 пъти на ден, като например:
- закуска 8-9, междинка 10-11, обяд 13-14, отново междинка (следобедна закуска) 16-17, вечеря 19-20.
Задължително трябва да пиеш много течности, вода или фрешове, поне по най-малко 3л. Сутрин като се събудиш изпии една чаша вода. Закуската гледай да е поне е 1 час след като станеш. Наблегай на салати. Избягвай хляб, или ако не можеш поне хапвай пълнозърнест. Когато ти се яде сладко (аз имам същя проблем, не мога бе сладко ) яж натурален шоколад. Кислеко мляко примерно с 1-2 супени лъжичи овесени трици (странно звъчи, но е вкусно). И много движение, не е задължително да е тичане, можеш просто да ходиш, но трябва да е много. С това ти гарантирам има огромен ефект! Месце също хапвай, пилешко, риба, свинско (но не тлъсто). Плодове също е хубаво да ядеш (кивита, портокали, ягоди, помело, грейпфурти ) Избягвай също и пърженото, солтта (или поне ползвай йодирана сол ). Общо взето е това, не се ограничаш, хапваш и не се чувстваш гладна! Първите 5 кила ги сваляш много бързо ( аз лично ги свалих за 6 дни, което ме мотивира още толкова ), след това започваш по-бавно, но не се отказвай!
Успех и пиши, ако решиш да правиш това дали има ефект!
Много усмивки!!! :))))

16.   От авторката: Много благодаря, ще пробвам :)

17.   Авторке за тоя един месец смъкнали килограми?? Аз съм на твоята възраст и искам да отслабна. Не спазвам диети просто се ограничавам. Ям по малко хляб понякога не ям, по-малко сладко, газирано обикновенно пия рядко. Гледам да ям повече домати, краставици, сирене, кисело мляко и такива. Разхождам се повече и правя почти всеки ден упражнения. Надявам се да получим желания ефект. Успех.. :))

18.   От: авторката
До: номер 17
Да, свалила съм 2кг ;)

19.   Здравей,

Ето го решението:
http://www.marksdailyapple.com/

http://www.marksdailyapple.com/category/success-story-summaries/#axzz1sQ0tRuaU

Това, че си от малък град/село е добре, защото ще дишаш по чист въздух и може да имаш достъп до по чисто месо и храна.

Всичко е в храненето! И да, трябва да се притесняваш, най-малкото за здравето си!

Успех!

20.   Аз винаги съм била едра и са ме наричали как ли не. И аз съм от малък град и не показвах чувствата си. Много тормозена бях, но никога нищо не казвах нито на мама нито на никой. Та когато порастнах и станах майка, разбрах, как се отслабва. Лесно е стига да свикнеш и да не мислиш постоянно какво ти се яде.
1-во спираш хляб, сладко и всякакви сокове, газирани и т. н.
2-ро намаляш храната на половина. И се опитвай да се храниш на 2-3 часа, ако не можеш поне не изтървай закуската.
3-то ако майка ти постоянно купува сладко, газирани и готви манджи които се топят, трябва сериозно да си поговориш с нея... така няма как да се отслабне.
4-то минимум половин час-после и повече на ден тичане и след това веднага коремни преси. Тичането работи за всички части на тялото. А ако имаш шанса за ти купят тренажор е още по-лесно.
5-то това трябва да ти стане режима на хранене, това не е диета, а начин на живот. Иначе сме си така родени и винаги ще си го имаме този проблем мила. Аз доста се поотпуснах през втората си бременност, но сега вече след като спрях да кърмя се стреснах малко и имам постижения. А за сваляне много още има, ама то не става изведнъж. Диети не те съветвам, първо защото си твърде млада още и второ защото йо йо ефекта може да те обезкуражи. Но познавам жена която цял живот е била дунда и чак на 35-40 г. с този начин на живот за няма и година стана голяма мадама. И си вземи нещо за мазане, бебешко олио или някакъв крем, масло, за да не ти се отпусне кожата. Късмет.
~Рамона~

21.   Когато бях на 10-12 години тежах 40кг и бях висока ок 143, та и по-малко. Много се комплексирах, бях най-пълното момиче в класа. Не ми позволяваха да правя диета и се наложи само да се ограничавам, но аз се тъпчех като ненормална---само си представи 14(четиринадесет)филий хляб на ден. Смешна картинка. Сега съм на 15, висока съм 171 и тежа 54кг и предполагам, че всичко се дължи на растежа и ограничаването, защото при мен нямаше никакъв спорт :)

22.   Сладурче, още си малка за да се подлагаш на диети за отслабване. Тряба обаче да смениш начина си за живот, защото затлъстяването не е само козметичен проблем. Всички дебели деца са дебели, защото родителите им не ги хранят правилно. И родителите ти вместо да ти казват да отслабнеш, да те заведат на диетолог, да се пообразоват малко и те за храната. Прочети малко из интернет за здравословното хранене, започни да спортуваш лека по лека, без да се подлагаш на екстремни натоварвания още от началото за да не затормозиш сърцето, то няма тренинг все още.

23.   Пробвай 90 дневната диета :)

24.   От авторката:
Леля ми беше пробвала 90 дневната диета-почти никакъв резултат, а я спазваше тоооолковва правилно, дори на една сватба, на която ходи яде специална храна, която и беше по списък и не яде торта....