Споделена история от Спорт и красота

Искам да отслабна, но не мога!
Здравейте, аз съм момиче на 14г. Няма да казвам колко съм висока и колко тежа, защото ще ви се стори, че килограмите ми са идеални, а изобщо не е така! Искам да отслабна доста в корема и бедрата. От 2 седмици започнах нещо като диета, не ям нищо вредно, само зеленчуци, плодове, сирене, пилешко месо, яйца и такива неща. Позволявам си по 1 филийка пълнозърнест хляб на ден за закуска. Не ям след 19:30, пия само вода и по 1-2 чаши Nestea на ден. Правя по 100 коремни преси, 50 клякания и т.н., но вече 2 седмици никакъв резултат, ама изобщо не съм мръднала. Искам да отслабна 10-15кг., може да си помислите, че е вредно за мен на тази възраст, но аз не правя неща, които бяха навредили на мен и на тялото ми, напротив.

Лятото бях на нещо подобно и смъкнах 6кг. за 2 месеца, но после се отпуснах и пак ги качих. Но тогава още след 2-3 дни имаше резултат, а сега... Можете ли да ми дадете някакви съвети как да отслабна по-бързо без да навредя на здравето си и без йо-йо ефект? И дали от режима, който спазвам ще има резултат?

П.С. Не съм от клечките, които са си наумили, че са дебели, аз наистина имам нужда да отслабна, и аз го знам, и са ми го казвали. Който не може да ми даде полезен съвет по - добре да не пише коментар :)

Коментари

1.   Запиши се на лека атлетика или друг спорт и не прекъсвай диетата. Не съм видяла лекоатлет с лошо тяло, а и така организмът ти се приспособява и метаболизма се засилва, по-добър съвет не мога да ти дам

2.   Отиди на финтес. Там всичко ще ти обяснят....

3.   От авторката:
Не мога да спортувам, или поне не толкова активни спортове, защото от малка имам проблем със сърцето и не бива да го натоварвам. А за спортове като баскетбол и волейбол - такива мога, но не мисля, че ще отслабна кой знае колко от тях.

4.   Карай на диетата-почни даже нвд-виж в bb-team. org и редовно на фитнес- и прави след тренировка велоергометър 20-25 минути. И прави упражнения за тази част от тялото-за да я оформиш и като си да кажем 165-65-стани 60 или макс 55 кила и си оформи тялото и ще си ок.

5.   Понеже 3 написа, че от баскетбола не се отслабва. Напротив тренирам вече 1 година (на 13 съм) и откакто тренирам съм свалила 10 кг (бях 57 - сега 47) и съм 162 (бях 150)

6.   Ееее, то ако ставаше за 2 седмици.. За толкова кратко време няма как да видиш бързи резултати. Това трябва да ти стане начин на живот. А не.. диета няколко месеца, отслабваш до желаното тегло и след това се връщаш към стария режим и надебеляваш, ОТНОВО.. Аз 6 месеца вече се мъча с 6 кг ;д Всичко става постепенно.. Хубаво е, че не гладуваш... Аз съм 45-46 кг, през септември там някъде бях 51 :) Така че потърпи :) с времето всичко ще стане ;дд
МАКИ-ЧАН (14 г)

7.   От авторката към 5:
Аз съм достатъчно висока, не ми трябва повече :D
към 6:
Да, наистина когато стигна "заветните" килограми не трябва да спирам и точно там ми беше грешката, иначе до сега да съм мома фиданка. Но когато няма никакъв резултат губя надежда :D

8.   Я, се стегни, бе, правила си упражнения едва 2 седмици и вече очакваш да станеш фиданка. И престанете най-накрая с тея глупави диети!!!!!!!!!!! Като ти свърши диетата и почнеш пак да ядеш нормално, нали се сещаш, че всичко ти се връща, в някои случаи дори двойно... и кво, цял живот диети ли ??? Спорта му е маайката!!! Просто почни да ходиш на фитнес или се запиши на някакъв спорт, тичай в парка, разхождай се, да има повече движение! Без диети, просто спри да се тъпчеш и яж само и единствено, когато си наистина гладна, без разни шоколадчета, вафлички, пици, бла-бла-бла... Всички бързате да отслабвете, без да се замисляте че не може да стане веднага и като видите, че няма ефект и спирате, лигава работа...

9.   Тичай всеки ден в двора на училището ( примерно )
не мога да ти кажа по колко време заради проблемите
със сърцето!!! , но колкото можеш, и все пак се ограничавай с яденето.

10.   Значи виж сега... Диета като цяло не ти трябва, защото си на четиринадесет, а до двадесет и пет (в най-лошия случай) гориш всичко и не ти се лепи. Що се отнася до другото, женско тяло се прави най-лесно, трябва съвсем малко усилие. Тичай всеки ден, прави коремни, клякания. Всъщност само тичането ти е достатъчно, но като казвам тичане имам предвид поне по пет километра на ден (струва ти се много, но не е). Но разбира се не губиш нищо и ако си правиш упражненията, ако имаш финансовата възможност започни и фитнес (но без инструктор, поне в началото е пари на вятъра). Та тренираш уселено и в зависимост от гена ти между седмица и месец ще видиш ефекта, та, когато постигнеш желаното, НЕ СПИРАШ, а си тичаш веднъж или два пъти в седмицата, ходиш на фитнес (вярвам, че вече няма да ти е нужен инструктор), колкото да си поддържаш тялото. Няма начин, каквато и да си, да тренираш, да постигнеш резултатите, после да спреш и тялото ти да си стои същото. Говоря ти като момиче, което тренира усилено, информирано е и може да твърди, че е с красиво тяло.

11.   Зарежи и Nestea!
Пий само вода. Много вода! Аз съм на мнение, че щом имаш проблеми със сърцето е по-добре да въртиш велоергометър с голяма интензивност на най-ниската степен(все едно си въртиш само краката без никакво усилие)Увеличавай интензивността и времето постепенно. Недей да въртиш още в началото по 40-50минути. Започни с 15 и през 2-3 седмици качвайна 20-25минути.... докато не стигнеш 40-50мин.
Вземи си Л карнитин. Ама вземи някой хубав продукт не най-евтиния. НЕ ТОВА НЕ Е някаква химия! Ако не вярваш прочети съдържанието на някоя опаковка от храна за бебета да видиш, че там го има ако мислиш, че е нещо страшно това. Л карнитина ВЛИЯЕ ДОБРЕ НА СЪРЦЕТО!
Приемай го по 3 седмици и по 3 почивай, защото иначе тялото свиква с него и не действа.

А интересно щом ще ни се стори, че килограмите ти са идеални пък ти искаш да свалиш 15кила. На мен ми намирисва на някаква мания да станеш кощрамба.