Споделена история от Спорт и красота

Пъпки по гърба
Здравейте! Момиче на 15 години съм и имам един проблем. Имам пъпки по гърба доста са. Някой са гнойни, други не. Казах на майка ми и тя предложи да ме заведе на кожен лекар. Аз и казах, че ще ми минат от самосебе си и оттогава не сме говорили за това!

Казах и го, защото и сестра ми имаше по едно време, но бяха по - малко и бързо и минаха. Някой друг има ли такъв проблем. И ако има как се справя с него? Да кажа ли на майка ми, че съм съгласна да ме заведе? Знам, че няма нищо страшно от лекаря, но исках да питам и вас!

Коментари

1.   Едва ли ще минат. И дори да минат не значи че трябва да бездействаш. Купи си крем ''здраве'' мажи се два пъти на ден с него и ходи на солариум.
Кремът цапа обаче затова отдолу под блузата, с която излизаш сложи някоя стара.

Lola

2.   И аз имам много пъпки по гърва и съм пробвала с какво ли не, но ефект само временен, после всичко се връщаше с двойна сила. Ще следя темата, за да разбера и аз как другите са се справили с този проблем.

3.   Еми аз имам проблем с бемките смисъл в повечко са еми няма страшно спх. Дано минат бързо проблемите.

4.   Имах подобен проблем който за съжаление не отшумя с пубертета. Ето и моето решение- нещо евтино и ефективно- индийско сапучне Висака, помага при всякакви кожни проблеми, ако си от София има го на Женския пазар в бутката точно където завива и спира трамвай 20... Друго много важно-храната. Спри сладките неща, те са в корена на гнойните пъпчици, пий много вода хапвай повечко плодове и зеленчуци... Желая ти успех.

5.   Вземи си от аптеката Салицилов спирт 2% и всяка вечер почиствай с него местата, където има пъпки. Не ги чопли и стискай за да не станат повече. Но Салициловия спирт много помага. Изгаря ги. На мен лекарка ми е казвала за него. А за лицето пак става обаче от 1%, защото другия е по-силен.

6.   Aкне аут актив. Има го в аптеките и струва към 10лв.

7.   И аз съм така. Ходил съм деседки пъти на лекари, предписват лекарства за сумати пари и ефектаа е нулев. С крем здраве пак и със спиртове. Мисля че е от възраста. Между другото бирената мая и тя не помага а само те кара ядеш много, но когато пия по 2-3 литра бира така в компания на другия ден гледам че съм по добре

8.   Здрасти. И аз имам подобен проблем, но на мен ми е генетично.. Не ги пипам, нито ме болят, само слаб сърбеж. Предполагам, че това може би е от пубертета и ще минат сами, но вземи все пак под внимание предишните съвети :)

9.   Вземи ми от Ейвън душ гел с 2 % салицилова киселина против пъпки по тялото. Всеки път струва различно, но не е повече от 5.90

10.   Аз го имам този душ гел от Ейвън, ползвам го от края на януари и честно казано не помага изобщо, ако не се мажа с Акне Аут пъпките ми не минават. Аз имам и черни точки, но козметичката едва ли ще се навие да ми прави почистване на гърба, в процедурите, които предлага не видях такава услуга. Като видя някоя по-големичка я махам сама, но не мога да видя всичко, все пак са по гърба. Ужасни са, дори да ми мине 1 пъпка и малко да се успокоят - бам след 2 дена още 3-4, че и загнояват, някакъв кошмар е, от 2-3 години не мога да се отърва от тях. Изчезват ми единствено лятото, когато съм при баба на море за 1 месец. Не знам какво да правя вече, по деколтето също започнаха да се появяват...
Ходих на дерматолог и също ми препоръча Акне Аут, къпя се по 2-3 пъти на ден, е няма братче...

12.   Филм е че вкички имаме един и същ проблем без решение и единственото лечение е лятото под слънцето на заточение..се тая колкото за пролетиите на гърба сто про ни е от пубертета проблема на мен ми е че понякога ги чопля а ако не е от пуберството начи тва е няква злокобна масова атака от арганизацията на подли нинджи които искат да се чустваме кофти XD

13.   Това е болестта ксориазис. Лекува се спокойно. Трябва задължително да утидеш на лекар