Споделена история от Спорт и красота

Дупки по лицето
Здравейте аз съм момиче на 21г. През целия пубертет и до сега съм имала акне и то понякога доста сериозно... Сега когато промених начина си на хранене спортувам горе долу почна да се оправя, освен това имах и хормонални проблеми но не е в това проблема.

Дори и лицето ми да се изчисти съвсем пак ще имам проблем защото са останали белези и то като малки дупчици където е била пъпката по бузите ми. Когато бях по малка, майка ми постоянно ми ги стискаше и мисля че от там са останали дупчиците защото стискаше доста :( Сега вече не знам какво да правя... иначе съм хубаво момиче, лятото когато съм с тен няма проблеми но през останалото време не знам...

Досега ползвах фон дьо тен, но вече и не искам и го ползвам вечер, защото съм и много бяла и няма толкова светъл като за мен цвят а и не искам да ползвам грим за да крия това. Но през деня много ми пречи и много се притеснявам постоянно как изглеждам и да не ме гледат много в лице или от близо... Общо взето красива се чувствам само лятото и на тъмно.... Някой знае ли тез дупки може ли да се оправят смисъл да ги няма и лицето ми да си е добре понеже не искам това да ме притеснява цял живот. Благодаря!

Коментари

1.   Има и за много бяла кожа фон дьо тен - виж продуктите на Лореал, на големите марки. Нивеа имат за много светла кожа също.

Иначе, ако са белези - не виждам, как да се оправят. Да се печеш по солариум и на слънце не е решение, ще ти станат бръчки. Говори с лекар-дерматолог, но по принцип само гримът ти е решение.

И аз имам такива, но малко. С времето избледняват и не се виждат, но първите 3 г., след като се изчистих си бях с грим. Днес мога и без грим да се пусна, но си личи, ако човек се вгледа.

Много по-добре е човек да ползва подходящ грим, отколкото да се комплексира

2.   може да си направиш пилинг

3.   И аз имам същия проблем макар, че съм много по-малка от теб. В интернет съм чела за тия дупки имало маски които премахвали белезите други ми казват, че ще се заличат след време и нз какво да правя. Ще следя темата с интерес. :)

4.   Има едно цвете НЕВЕН се казва то премахва белези също така като се смеси със свинска мас. Обаче ззабравих рецептата мисля че се заливаха с вряла вода 40 -50 листенца от самото цвете оставят се да престоят 1-2 дена и сместа се сизползва за премахване на белезизи а също и такива от операций!

5.   Авторката
3 И на мен ми казаха че с времето щели да се оправят, но не знам... мисля да отида на козметик и да попитам, но ми се искаше да не се стига до там... за това пъпките и черните точки най-вече не трябва да се стискат както майка ми на мен но не можах да и го обесня :(

6.   Номер 1 не виждаш начин ама друг път! Не случайно има най-различни видове пилинги! Според мен ти трябва микродермабразио, ако са по дълбоки дупките или това не подейства направо лазерен пилинг, ще ти изкара на бял свят нова кожа! Консултирай се с добър дерматолог и действай!

7.   От авторката
N6 Благодаря!!! Аз не искам да нося грим, харесвам се повече без, въпреки че преди си слагах, млада съм искам да съм естествена :) Ще се поразровя за това което каза.

8.   Значи за да си направиш пилинг или процедура със лазер първо изчакай да ти мине акнето напълно. Защото след пилинга ако се появи пак акне пак ще останат белези затова първо лекувай акнето за да не си дадеш парите напразно.
Иначе знам много добре как се чустваш и аз съм така момче на 22 съм. И аз мисля скоро време да да си няправя някоя процедура по проблема.

9.   Здравей авторке. За съжаление ще те разочаровам. Аз съм по-голяма от теб и до преди няколко години страдах от тежка форма на акне. И то години наред. Понякога лицето ми е пооправяше, след това се влошаваше. Пробвах какви ли не мазила. Сега лицето ми е съвсем чисто, нямам пъпки, но тези "точки" си ми останаха. Имам ги и до двете бузи и са като белези от шарка. Пробвах различни кремове за белези, някои от тях доста скъпи- единия беше 60 лева. Правих си химически пилинг, той също е скъп една процедура е минимум 50 лева. А се правят поне 6-7 на половин година. На същия принцип като лазерния пилинг е, излющва горния слой на кожата. Обаче тези белези няма как да се изчистят напълно.
Ако имаш финансова възможност отиваш при добър дерматолог и започвате серия от процедури. Дерматолога ще ти предпише и мазила, които ще засилят ефекта от пилинга. Няма да се изчистят напълно, но ефекта ще е по-малко видими дупчици. Също така може да се инжектират филъри под кожата(хиалуронова киселина) на местата където са белезите, но ефекта е много кратък 3-4 месеца и пак не е пълен.
Аз съм ветеран в борбата с тези белези. В момента нямам много възможности, но смятам по-нататък да продължа с химическия пилиг, поне минимален ефект има. Иначе аз ползвам фон дьо тен всеки ден. И на мен ми омръзва, но не мога без него. Иначе ходи на солариум да почернееш малко преди лятото.

10.   Номер 10 лазерният пилинг е къде къде по ефикасен от химическият... та лазера изгаря кожата ти защо ги сравняваш?

11.   А химическия пилинг какво прави, номер 10?! :) Повярвай ми едно и също е.

12.   Номер 9 искам да те попитам как успя да се пребориш с акнето, защото не мога да намеря нищо подходящо, някакви съвети?

13.   химическия пилинг е от повърхностен до средно дълбок, а лазерния ДЪЛБОК! Химичния ти ИЗЛЮЩВА кожата, а лазера ти я ИЗГАРЯ и отдолу ти расте нова! Според мен за дупките или лазерен пилинг или дермоабразио, а също има и нз точно какво е дето се инжектира в лицето, иди при Кадурина в София, уж е най-добрата. Има си перфектни процедури за дупки, ама струват пари, тия звезди с кво мислиш, че се оправят. В днешно време за вс си има начини, да не ти е дерт. Иначе номер 12 аз се оправих с лечебно гладуване 15 дни, по принцип се прави до 20. Няколко курса в годината и си като нов, лекува не само акне ами всякакви болести. Чети в нета. След като похарчих хиляди левове, евра и време, накрая седях гладна 2 седмици и чудото стана. Айде напъни се. И между другото използвай силата на мисленето, непрекъснато и най-вече вечер заспивай с мисълта, вярата и изображението, че лицето ти е перфектно чисто и гладко, вярвай, че вече е така, а не, че ще стане и... 1 месец и работата ти е готова. Всички болести в човешкото тяло са болести на ума, може да не ме разбирате сега ама повечето хора са невежи откъм тия неща.

14.   Върви на дерматолог. Той със сигурност знае какво да правиш. Предполагам има и разни козметични процедури, химически пилинг и т. н, които също могат да помогнат, но не съм специалист за това най-добре питай лекар. И се успокой, не мисля, че ще си останеш така завинаги, може би само за известно време, но все пак, най-добре си питай лекар какво да правиш, не вярвам медицината да не е намерила решение на този проблем.

15.   И аз имам същият проблем и се чудя дали просто ако ги оставя без да ги стискам ще изчезнат?

17.   За акнето единственото лечение е Зинерит. Имах доста проблемнна кожа в продължение на няколко години. Ходих на дерматолог изписа ми антибиотик Азаксит и някакви други мазила и гелове за измиване на лицето и зинерит на ден по два пъти се мажех сутрин и вечер. Акнето ми изчезна, но дупките по лицето все още ди стоят :(

18.   Аз имам също вдлъбнати белези и дупки от акне но при мен по-лошото е, че са също и по кожата на т
гърба и деколтето и имам много мъх по цялото тяло не издържам вече... Ако знам че има процедури които наистина заличават тези вдлъбнатини ще ги направя но в интернет четох че само правели кожата да изглежда по-свежа и нищо повече а струвало много... Но никой не е казал да си е правел и да е махнал белези- подчертават говоря за белези не за петна -За Вдлъбнатини и Дупчици!
Не знам какво да правя това ми съсипа живота и дали ако се свали кожата с тези процедури могат да се заличат стари вдлъбнати дупчици, просто ми се струва че тук тези които са го писали го казват за да се успокоим но ако беше така щяхме всички да сме с идеални кожи нали? !
Моля Ви ако някой се е подлагал наистина да каже за ефекта, че положението е страшно, не се живее!!!

19.   Има много процедури и скъпи кремове, но нищо не помага, освен лазерния пилинг. Даже и той не премахва всички белези, но е единственото работещо решение, другото е прахосване на пари.

20.   18, изследвала ли си си хормоните? Според мен имаш синдром на поликистозните яйчници (СПКЯ). Не лекувай следствието, а причината. Прочети повече в интернет, отиди на гинеколог/ендокринолог и нека ти проведе хормонално лечение.

Колкото до другите коментари, лазерните процедури са скъпи, но ефикасни. Ефектът след тях не е видим веднага, а се проявява в течение на месеци. Мечтая си да събера пари за такива, но поне преди една процедура беше 600 лв., а нали се сещаш, че не става само с една - трябват ти поне 3-4 през около месец. И трябва да ги прави някой добър дерматолог с лазер последно поколение, защото в противен случай рискуваш да ти направи по-скоро беля.

От мазилата има някакъв ефект, но и аз не съм била достатъчно постоянна. Мазах със Содермикс и Мадекасол и като че ли малко ми позагладиха белезите, но това се случва и по естествен път с времето, така че не мога да кажа дали не е от това.
Приемай много моркови и цвекло с лъжичка зехтин, те помагат за регенерацията на кожата.
Сериозните белези не се лекуват за месец или два, трябва много търпение и постоянство. Аз имах огромен белег на едната буза (около 4-5 см, направо ми беше хлътнала цялата буза). С различни мазила успях да намаля размера му с 2/3, но междувременно минаха 5 години. Иска ми се да го премахна изцяло, но вече загубих инициатива, не съм много постоянна в процедурите.
Правих си диамантено микродермоабразио, но не съм очарована. Петната ги изчисти на 100%, но за сметка на това козметичката ми остави нов белег заради своята некадърност. Три-четири пъти ми прави синини на челото и не ми минаваха със седмици. После разбрах, че работи с такъв уред от много скоро. Не се доверявай на произволен козметик за проблеми с кожата! Задължително търси медицинска сестра, те са по-образовани и знаят какво правят, за разлика от различни момичета, завършили кой знае как 2-3 месечен курс по козметика. Старай се да се храниш здравословно, без много големи количества кофеин и захар, така кожата ти сама ще се регенерира по-бързо.
В момента имам на лицето си 3 бр. белези - два малки на лявата буза и по-голям (за който разказах) на дясната. Кожата ми като цяло има и други мнооого малки дупчици на някои места, но те са по-скоро разширени пори и ще минат с времето.
Поръчала съм си по интернет почистваща четка за лице Кларисоник, докато успея да събера пари за лазерни процедури. Отзивите са добри - че почиства в дълбочина и помага за по-бързо премахване на горния слой кожа и израстването на нова по-гладка и хубава. Очаквам я да дойде в блзиките 2-3 седмици и ще пиша какъв е ефектът от нея. Смятам да я съчетая с някое мазило против белези. Имам едно американско в малка тубичка, което до голяма степен ми напомня на Контратубекс, който се продава в България, но ще видим дали ще помогне. Казва се Медерма.
Сетих се и нещо друго, което помага, а при мен изцяло излекува акнето. Препаратът се казва Акнатак и съдържа Ретин А и антибиотик. Мазах се около 2 месеца и наистина ми премахна цялото акне. В началото имах период, в който кожата ми се влоши ужасно много, излязоха ми всякакви гадости по лицето и всички ми казваха да спра да се мажа, но след това постепенно кожата се изглади и всички бабуни, които имах по лицето, изчезнаха. Моето акне не беше стандартното с повърхностни пъпки, които натрупват връх и изчезват, а ДЪЛБОКИ и БОЛЕЗНЕНИ пъпки, които НИКОГА не образуваха връх и стояха по лицето ми със седмици и дори месеци. Дори предпочитах да ги изстискам, докато са още малки, вместо да чакам да минат, тъй като ставаха много големи и накрая задължително ми оставяха голямо петно на лицето, което също не минаваше по 6-7 месеца. Благодарна съм на дерматоложката, която ме спаси от акнето, защото сама никога нямаше дори да се сетя за този препарат. Помня, че струваше около 45-50 лв., което ми се видя много, но всъщност въобще не беше. Дори си мисля, че ако сте тежък случай, по-добре да ползвате препарат с по-високо съдържание на Ретин А и кожата ще се оправи по-бързо, но такива не се продават в България, а трябва да се поръчва от чужбина (в иБей има много възможности, но трябва да се внимава - не съветвам да купувате от Китай, там правят ментета на всичко).
Сигурно стана много дълго, но се надявам да съм била полезна на някой, който се бори с акнето и неговите последици.

21.   Отново от коментатор 20

Пристигна четката ми Кларисоник (Clarisonic). Ползвам я вече два дни. Засега някакъв свръх осезаем ефект не виждам, но усещам кожата ми доста по-гладка непосредствено след почистването. Ще пиша пак след 2-3 месеца, когато мога да дам по-конкретен отзив.

22.   Здравей,
Аз също имам доста белези. Вече съм над 30-те и чак сега реших да пробвам да ги лекувам. От 2 месеца и половина се мажа с масло от семена на шипка, защото четох в интернет за него и имаше много добри отзиви и примери на намаляване и изчезване на белези. Реших да се мажа поне 1 година да видим дали ще има ефект. Хубавото е че с едно шишенце 10 мл се мажа 2 месеца и струва към 4. 60 лв. Все още не мога да разбера дали помага, защото доста са дълбоки моите белези. Ако не помогне за белезите, поне прочетох че помага за бръчки и за цялостно подобряване на състоянието на кожата, така че нищо не губиш ако пробваш. Само да знаеш, че се маже само вечер, защото не трябва да се излагаш на слънце след намазване. Успех дано да има ефект все от нещо, за което са те посъветвали.

23.   ябълков оцет вода и аспирин.... има ефект ;)

24.   Сълзи от охлюв, производство на БАН. Изсветлявят червеникавите петна, които остават след пъпки и изравняват изпъкнали и вдлъбнати белези, намаляват изключително видимостта на несъвършенствата по кожата, поддържат я здрава и подхранена. От няколко години ги ползвам в съчетание с домашно приготвена натурална козметика. Ефект има и то страхотен. Успех!

25.   Момичета, преди да бързате с лазера или с Лореал: има и природно решение. както винаги. И както винаги индустрията го крие от нас.
Става въпрос за зелената глина от вулканични скали. Чудотворни свойства притежава да оправя и най-съспаната и надупчена кожа. Приятелката ми, с кожа като вашата, се оправи само чрез тази глина за няколко месеца. 2 пъти или 3 пъти седмично се прави маска на лицето като се обърква глината на прах с хладка вода, колкото да се поразтвори. Без около очите само, нали. Измива се след като изсъхне (бързо). Резултатите са невероятнми, петната ичезнаха за седмици само, а след няколко месеца и дупките й се заличиха. Аз пък съм на път да се отърва от упосрита розацея пак с тази чудна глина. Ползваме Argile Verte, по интернет можете да си поръчате цял килограм за едва 7. 62 евро. Природния лек винаги е най-добър и евтин. И добре крит. Успех, момичета! В.

26.   Тази ли е глината
http://www.organicshop.bg/cattier-nasipna-zelena-glina.html
Моля кажете повече за нея