Споделена история от Спорт и красота

Искам да заякна
Здравейте аз съм момче на 14 години понеже идва лятото искам да направя малко мусколи проблема ми е че, съм 1.83 а тежа едва 57 килограма - кажете ми някви тренировки нещо поне.
Мерси предварително :)

Коментари

1.   Виж сега искаш да заякнеш или просто да се напомпиш и да качиш мускулна маса, а после да изглеждаш релефен?
Май по коментара ти съдя че искаш да се напомпиш. Решението е да тръгнеш на фитнес. Харесай си някоя зала, запиши се и искай от там да ти дадат програма. Спри пърженото, мазното, газираното и алкохола. Хапвай много месо(най добре пилешко). Купи си някой протеин, да не е химия да се зобаш с хапчета, ами такъв които се разтваря във вода. Не мога да ти кажа точно кой потърси си из нета за най качествените суроватъчни протеини. Тренирай поне 5 пъти седмично и яж редовно месо и салатка. Хапвай и пиле с ориз, не е мн полезно но ще трупаш много маса и не само какво хапваш, ами го хапвай стабилно. Сега ти е времето да тренираш. Помпенето се прави с повечко повторения а заякването с повече тежест. Ако искаш да заякнеш много и да не се напомпиш чак толкова ходи на лостове всеки ден, прави набирания и кофички. Аз предпочитам в залата да тренирам там не се заяква колкото на лостовете но поне трупаш повече килограми и изглеждаш по добре. Успех

2.   Имаш интернет, предполагам че знаеш какво е Google... Има толкова много тренировки, че не можеш да опишеш всички. Избери си по две за всяка група мускули и ги прави на ден-два. Можеш да започнеш с нещо елементарно като набирания, лицеви опори, клякания...

NoBody

3.   лицеви опори, коремни преси, клякания, набиране на лостовете и много да ядеш.

Кумчо Вълчо

4.   Първо почни с някои по леки упражнения за да не се натоварваш. - Дигай леки щанги (Една тръба и две тухли) набирай се на лост, Но не се натоварвай защото ще се преумориш и веднага хващаш мускулна треска.
Аз съм момче на 12 и съм си направил щанга от водопроводна тръба и една тухла четворка на две и лежанка от една дъска и тухла за да е полегато. Задължително дъската на лежанката да не е широка да не ти опират лопатките в дъската.
Та исках да кажа че съм на 12 и и вдигам щангата по 20 пъти а брат ми е на 18 и я вдигна 100 пъти и веднага мускулна треска за две седмици. За начало си направи щанга като моята и почваш първите два дни ще правиш 3 сери по 10 пъти после 3 по 15 и задължително между всяка серия по 1 минута почивка.
Това е от мен Поздрави.

5.   Няма как да скочиш директно на фитнес от едното нищо дай малко успоредка и такива докато влезеш в някаква форма после кръгови тренировки и почваш нормална програма [fitnes]

6.   Какъв фитнес на 14 бе - вие луди ли сте? ! НИКАКЪВ ФИТНЕС ПРЕДИ 19 ГОДИНИ!!! Ще си увреди необратимо тялото и костната система! А ако се изкуши и да зобне нещо - на 35-40 направо ще гушне босилека...

Пич, тичай, баскетбол нещо, успоредка, набиране на лост, леки гирички и серии с много повторения. НИКАКВИ ЩАНГИ, тежки тренировки и подобни глупости. А стероиди, "добавки" и подобни - въобще да не ти минават през главата! Ще си скапеш живота!!! Най-много витамини (Supradyn), макар и това да е излишно и не ти го препоръчвам - синтетика е все пак. Наблягай на прясната и качествена храна, както и на плодовете и зеленчуците.

И помни - всяка маса, натрупана сега, най-вероятно ще се обърне в сланина след време, когато спреш да тренираш. Така че стреми по-скоро към стегнатост, релеф и максимална кондиция, отколкото да трупаш маса. Стегнатото и релефно тяло изглежда многократно по-добре и по-силно, отколкото грубата натрупана маса и сила!

7.   6 - глупости на търкалета!

Братовчед ми беше дребен и слаб като клечка, на тази възраст почна с тренировките и днес е красив млад мъж