Споделена история от Спорт и красота

Волейбол
Здравейте, отскоро се записах на волейбол и имам няколко съмнения. Според вас бедрата ми ще станат ли по-едри (те и сега са си доста едри)... в смисъл дали ще натрупам неприятна за окото мускулна маса и за прасците също. Аз съм малко пълничка и доста ниска 1. 60 и се записах за да изгоря мазнините не да правя мускули и големи бедра, и още нещо волейбола подходящ спорт ли е за стегнати и изваяни крака (манекенски-не искам да ставам манекенка просто харесвам слаби крака) и ако не кой спорт е подходящ? Всеки коментар ще ми е от полза. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Здрасти. Поздравление, че си записала някакъв спорт.

Отговор на въпроса ти - не, няма да направиш грозни мускули. Жените по принцип не правим лесно мускули.

Мускулите на професионалните волейболистки са разултат от ежедневна тренировка в продължение на години, освен това не ги знаеш, а какво се тъпчат.

За теб е важно да се движиш, за да поослабниш.

Всеки спорт е подходящ. Просто не си намирай оправдания да не правиш опр. спорт, защото така не само манекенски крака няма да имаш, но и ще се разболееш

2.   160 не е изобщо толкова малко за момиче, това е хубава височина, но пак повтарям - за момиче. От този спорт ще се издължиш, но ако не си над 15. Не съм сигурна, но според мен ще натрупаш и мускули. Попринцип от повечето спортове се трупат повече мускули, а се отслабва по-малко.

3.   познавам 1 волейболистка тренира от 5 г. Краката и наистина са доста едри има и коремче дори, но наистина се трупа маса препоръчвам ти лека атлетика, аеробика или ако се запишеш на някакъв вид танци ще е супер, познавам 2 момичета, които тренират танци имат много хубави тела стегнати и слаби и ядат нормално без диети или нещо, доста мазнички храни ядат, но не им се трупа въобще

4.   Глупости, няма да натрупаш грозни мускули, освен ако не се тъпчеш с протеини или още по-зле анаболи. Приятелката ми е тренирала 7 години баскетбол, висока е, има много добре оформени бедра и дупе, но в никакъв случай не може да се каже, че има мускули. Особено на бедрата, които при жените по хормонални причини винаги са обвити в известен слой мастна тъкан (което ги прави толкова секси), няма начин да развиеш релеф като на мъжки бедра. Не гледай Стефка Костадинова преди 10 години, такива крака няма да направиш.

Номер 3, танцьорките са с хубави тела, защото ги избират да имат такива, не са станали такива от танците. Това дето ядат и не им се трупа - това е от танците да, но и преди това са били с добри тела.

Кубрат