Споделена история от Спорт и красота

Как да се справя с потенето
Момиче на 13 съм и по принцип не се потя много, а и не мириша. Но сега съм в един такъв период... много се потя и много мириша, чак аз го усещам. Не е от напрежение или от спорт - просто се потя, но само в училище. Не мисля, че е от напрежението(не, че има такова, но контролни, изпитвания, нали знаете.. ).
Ползвам ролка против изпотяване на Nivea и сменям с една друга, но няма никакъв ефект. То поне да не миришех, но това е най-големият проблем. Постоянно седя с якето, за да не се види, че съм потна, а когато се прибера в къщи, майка ми веднага ме усеща и ме критикува(защо се потя толкова, уж съм момиче... ). Много ми е гадно, че всеки ден толкова се потя, а и щом аз се усещам, кой знае другите... макар че не съм забелязала. Ами, ако до лятото не мине... ужасс... Моля ви, който има същия проблем да ми каже какво използва.

Коментари

1.   Абе дете мило, сега ти започва пубертета! Това е мирисът на хормоните, не е приятен, нотова не зависи от теб! Мий се по-често, ползвай дезодорант Lady speed gel, изпитан е, иди на кожен да ти каже комбинации от билки, и не се срамувай!!! Просто растеш, съзряваш! Ще мине и това, дотогава пробвай с медицинска козметика, даже някои лекари препоръчват едно лекарство, което изсушава, но има ред странични ефекти, като сърцебиене, сухота в устата, за това няма да ти го кажа кое е.

2.   Аз съм момиче на 13 и съм по същия начин. Това е заради пубертета и стресовите хормони. Когато сме на училище отделяме много стресови хормони и потенето е резултат от това. Аз също използвам разни стикчета против изпотяване и поне не мирише. Ако трябва си ги носи в училище в някоя чанта и през междучасията отиди в тоалетната и се намажи, пръквай се с парфюми и разбира се, подбирай дрехите.

3.   Просто носи по-проветриви дрехи за да може кожата ти да диша и пий повече вода, на мен това ми помага.

Иви

4.   Одорекс део към 10 лева е.Виж в интрнет

5.   От авторката:Знам, че е от пубертета, исках да разбера как да се справя с миризмата. Благодаря за коментарите, бяха ми полезни и ще пробвам някои продукти, но не и Одорекс део(видях, че има много странични ефекти.

6.   Vichy stress resist, бая "соленичко" е от към пари, само в по-хубавите и големи аптеки ще го намериш, ама да ти кажа, бая намалява потенето. Ставай сутрин, един душ си хвърляй, мажи се и чакай да изсъхне, след това си обличай дрехите!! За аромат няма да ти помогне много, много, ама си носи някакъв дезодорант, какъвто харесваш и си се пръскай, всеки го прави.
Давам ти го от личен опит, защото съм минала почти през всеки дезодорант/рол-он/стик, дори и всеизвестния Одорекс и не ми помогнаха. Това е единственото, което го намали до поносима степен.
Дано съм ти помогнала! Наистина го пробвай, няма да съжаляваш!!

p. s. И не се срамувай, повярвай - знам какво е. Кажи на момичето/момчето, което стои до теб, всеки нормален човек ще те разбере. Така ще ти е и по-комфортно да се пръскаш постоянно. Поне от него няма да те е срам.
И пак казва, не се притеснявай, така увеличаваш проблема! ;)

7.   Веднага след душ използвай рол-он или сух дезодорант под мишниците. Другите ти препоръчват скъпи продукти, но и от по-евтините има полза. Аз най-много харесвам Нивеа. А в чантата винаги си нося от мъничките Рексон-и. Зелената е най-ефективна и наистина предпазва и мирише хубаво. Също така някъде четох, че геловете за почистване на ръце(тези на спиртна основа, които са пак да си ги носиш в чантата) неутрализират миризмата. Ако си някъде на вън и няма как да си вземеш душ се намазваш с малко от този гел под мишниците.
Просто използвай дезодорант против изпотяване редовно и когато се къпеш наблегни на подмишниците.

8.   Ама ти само ролка ли използваш? Виж сега сложи си един дезедорант стик и парфюм в чантата аз без парфюм и дезедорант никъде не излизам. Преди да излезеш се напръскваш с дезедорантчето, Пръскаш в косата и шията и обичайните места от парфюма, но по повече. Слагаш ги пак в чантата и в училище като се усетиш пак. :)

9.   Може като си навън да забърсваш с мокри кърпички и после с ролката или дезедорант

10.   помня че и аз като бях на твоите години имах същият проблем :) Освен всичко това, което те съветват останалите, аз лично бих ти казала да носиш по тънки блузи и такива които да не са прилепнали или да стоят мн близо до мишниците! Така ще попречиш поне на част от потта да се впие в дрехите ти, понеже й даваш възможност да се изпари :) А потта попие ли в дрехите.. после няма оправия през целия ден :(((. Нз дали това наистина има ефект, или просто си вталпявам, но при мен наистина действа и до ден днешен! :)

И не се срамувай да се праскаш с парфюми на даскало. Аз и моите съученички винаги си носихме и дори си менкахме :) То и сега го практикуваме това последното.. но това е др тема :)

11.   От авторката:
Оф... Писна ми вече! Слагам рол-он(евтин), пръскам с много парфюм блузите си и подмишниците, ама много миришееее... Майка ми все ми се кара. Казва, , аъъъъъъ, как може толкова да се изпотяваш.... ужас.. ".
Направо вече ми се плаче. Майка ми няма да даде 20лв за рол-он, аз не искам Одорекс део... Е какво д аправя. Знаете ли колко е гадно всеки ден да се изпотяваш и да миришеш ужасно! Не мога вече...

12.   аз съм на 15 и съм момче, не мириша (защото се къпя често), но се потя наистина много, а попринцип тренирам и би трябвало да съм свикнал, ако вървя от даскало до нас се изпотявам (вървя с умерено темпо, разстоянието не е много около 1-2 километра) :Х не ми е приятно, но не знам как да го спра. за миризмата пробвай след къпане да се напръскаш с някакъв женски дезодорант (аз ползвам гарниер минерал екстриим, но той е за момчета)

13.   Да знаем! Като не ти дава пари за ролки си събери пари. Също си вземи и дезедорант.

П. с. Не пръскай парфюм под мишниците!

14.   Авторке получила си толкова много добри съвети, а ти отново пишеш че използваш ефтин рол - он и само това.

15.   Аз съм момче на 12 и съм същия само да стоя пак се потя но ползвам дезедоранти адидас да не мириша но пак същата работа и видях че пише''бе дете мило, сега ти започва пубертета! Това е мирисът на хормоните'' еми да така е.

16.   И аз съм на 13(момиче съм) и имам същия проблем. Наистина е гадно но използвам дезедорант за подмишници и поне не мирише. А иначе лятото носи потници или блузи които са по свободни и не опират в мишниците така поне не си личи.

17.   Здравей миличка!!! Имам решение за твоя проблем, използвай винаги сух рол - он който не е с натрапчива миризма мога да ти препоръчам евтин със супер ефект, а именно моя и той е - Лейди спиид стик - тийн - цената му е около 4-5 лв. в зависимост от козметичния магазин. Страшно много помага, както и сухите дезедоранти на ДЕВА - синята серия те са отново около 3-4 лв. Къпи се често използвай душ - гелове с приятен аромат в никакъв случей мъжки. Веднага след къпането се изсуши и използвай по - горните препаратчета, както и преди излзиане в по - голямо количество, слагай си и приятен аромат на женки парфюм и носи потници памучни най - вече за да може потта да попива и да не си личи и в никакъв случей много ярки цветове защото си личи, обезкосмявай си редовно мишниците най - добре с кола маска :) ОБЕДЕНА СЪМ, че ще има ефект, ще следя темата. Ще се радвам ако съм ти била полезна!!! :)))

18.   Аз използвам рексона от тей малките, зелените мирише много хубаво и е много ефикасна. Съчетавам я с мокри кърпички и парфюми а също и силни омекотители за дрехи, или силно ароматизиращи прахове!

19.   От авторката:Много ви благодаря за всички съвети, изпробвах някои от продуктите и наистина ми помогнаха. Просто е трябвало да намеря подходящите на добра цена и вие ми помогнахте. Мисля, че се справих с миризмата, а самото потене вече го овладявам, не се притеснявам и ходя с свободни и леки блузки. Купих си и 2 потника. Още веднъж ви благодаря, много ми помогнахте!

20.   Аз се потя непрекаснато. Използвам рексона, парфюми и други, но не ми помагат. След няколко дена, ще заминавам на екскурзия и незнам как, ще се справя с потенето. Моляви дайте ми добър савет. Благодаря предварително.

21.   До 20: Трябва да носиш дрехи, на които няма да им се личи, че се потиш. Слагаш стикчето против изпотяване и после парфюм на дрехите. Ако имаш и някакви малки косъмчета под мишниците, махни ги напълно.

23.   Благодаря ти 21, но за всеки случай моляви дайте ми още съвети. Благодаря на всички който са ми помогнали и, ще ми помогнат

24.   Гледах един много интересен спрей и ако някой го е ползвал ще се радвам да чуя отзиви. На една фирма- медицинска козметика- спрейче 2 вида (за подмишници и длани, и за крака). Напръскваш се веднъж и след това в рамките на 10-тина дни не се изпотяваш и няма мирис. Не беше много скъпо- 12лв... Някой чувал ли е за подобно нещо?

25.   Аз имах същия проблем, смея да кажа, че още го имам на 15 съм, когато бях на 13/14 ме беше срам да излезна от нас, защото 10 минутки след това имах язовирче ;д.. това е пубертет сега е така ще го прераснеш и това, сега пак го имам, но съм по-добре ролончетата ще ти помогнат да не мирише толкова на Нивея фор блек анд уайт.. Одорек съм ползвала, но не ми помогна, с времето ще се оправиш и другото което може да ти е от полза гледай да обличаш нещо по-широко в ръкава и търси нещо от 100% памук или поне повече памук не само искуствена материя, тя дразни кожата!

26.   Аз съм номер 20 и 23. на 13-си съм след 11-12 дена ще заминавам на екскурзия както споменах преди. Но моляви помохнете ми моляви няма да се сравя на екскурзията. Моляви помогнете ми. Благодаря предварително

27.   Аз съм момиче и съм на 14 имам обилно потене, ползвала съм рексона и нивеа като дезодоранти против изпотяване и рол-они, но няма никакъв ефект, а и попринцип и в училище адски много се потя и трябва с якето да седя. Къпя се редовно слагам парфюм, дездорант против изпотяване всичко необходимо и пак се потя. Моля помогнете ми, това вече продължава 1 година :((. Вече не издържам. Ще съм благодарна на всеки, който ми даде съвети как да се справя! :)

28.   Аз съм момиче на 11години и имам същия проблем. Да ти кажа лично аз слажам малко тоалетна хартия(горе долу 3-4 късчета). Помага. Бъди сигурна. ;-)

29.   Аз съм на 35 и се потя страшно много,не помня през бубертета това да ми е било проблем. Според мен точката на изпотяване на всеки човек е различна. Дори през зимните месеци имам този проблем,само като видя човек облечен в три пуловера ми прилошава....

30.   Освен това потенето е начин тялото да се охлади,т. е. всеки се поти индивидуално. Та коментари от рода - къпи се по-често са излишни. Всеки нормален човек се къпе ежедневно.

31.   Какви странични ефекти си чела за одорекс моля те кажи ми ги защото аз търсих в интернет и прочетох само хубави неща вследствие си го купих и вече се пръсках по ръцете с него 2 пъти... Какви са страшни ли са кажи ми моля те... Изплаших се сега.

32.   До 24 спрея, за който си чела е odorex deo 50ml аз го имам и в листовката пише да се пръска когато ти е за първи път 3 нощи подред аз вече се пръсках 2 вечери... потенето продължава УЖАССС.

33.   Виждам , че много хора предимно тинейджъри имат този проблем. Аз също съм от тях.Сигурно наближава година. Аз имам въпрос към хората които са преминали този период да кажат горе долу колко време е продължило това обилно потене .