Споделена история от Спорт и красота

Окосмяване
Здравейте, аз съм момиче на 15.

Не знам как да започна.. още от малка имах окосмяване по тялото, но тогава не ми пукаше и не се притеснявах да ходя по басейни да си показвам тялото и т. н.

Но от.. година някъде, буквално започвам да се побъркам. Мъча се да махам тъпите косми къде ли не, но растат с ужасяваща скорост. Един ден ми писна и накарах майка ми да ме заведе на доктор, оказа се че имам поликистозни яйчници, направиха ми изследвания всички хормони бяха в норма, но.. Нямаше какво да се направи, доктора каза, че е 'козметичен дефект' и толкова. Лекарката ми каза да пия противозачатъчни, но майка ми е против това. Дори мисля някой ден да ида и да си купя...

До какво ме докара това - в депресия съм, да, заради космите по мен. Имам страхотно тяло, много момчета са казвали, че имам тяло мечта, да.. но тъпите косми провалят всичко. Разбирате ли, растат за ЧАСОВЕ.. преди като се бръснех - например, къпя се, бръсна се, лягам да спя. Събуждам се и космите вече са наболи.. това просто не се живее, не знам какво да правя, разбирате ли! :х

Гледам как момичетата ходят с деколтета - и аз имам хубави гърди и искам да ги покажа понякога. Даже по едно време си махнах малко космите по гърдите, но станаха на пъпки.. още по-гадно.. ;х

Също така харесвам едно момче, той също ме харесва, не ме питайте как съм сигурна дали е така.. просто знам.. но нарочно го отблъсквам.. защо ли, защото знам че един ден ще се стигне до интимен контакт, ии просто няма да знам какво да правя.. ;х иначе не съм някоя грозна, доста съм хубава и много хора ми го казват, но.. никой освен майка ми не знае какво ми е.. даже не мисля, че и тя ме разбира, защото няма тъпия ми проблем. Като й кажа, че искам противозачатъчни, защото вече не мога да живея така, тя винаги казва 'какво ти пука? '.. на същото отгоре ония ден ми купи някакво бюстие и още като го видях й казах, че няма начин да го нося. Бюстието си беше хубаво, но.. беше прекалено късо, а просто няма начин да изляза така..

Знам че писах големи тъпотии и едва ли някой изобщо ще ме разбере, но просто трябваше да споделя :)) лека вечер на всички..

Коментари

1.   Мила и аз имам подобен проблем. Аз обаче съм на 14. Ужасно ми е. Имам косми по ръцете като гора :( Но въпреки това търпя ги. Никой нищо не ми казва. Имах и под носа обаче аз ги скубя с лепенки. Още не съм почнала да си махам космите по краката и ръцете, но мисля да почна това лято. Много се срамувам и аз и с майка ми се чудим какво да правим с този мой проблем. Лошото е, че баща ми е против това и т. н Пробвах с епилатоар. Той направо скубе космите, ама ме боли и се отказах. С бръсненето стават по голепи, растат по- бързо и стават по- гъсти. Така, че аз ти препоръчвам да пробваш с епилатор. ;)

2.   Мило момиче, аз няма да реагирам като майка ти, защото ти наистина имаш проблем. И не толкова физичски (самите косми) колкото на психическа основа. Това окосмяване ти пречи на самочувствието, да се чувстваш и изживяваш като жена. Кара те да избягваш интимност от срам. А това те отчуждава от другия пол, което пречи на пълноценна връзка, когато ти искаш да имаш такава. Няма значение, че си на 15, този проблем ще ти пречи и завбъдеще ако не намериш решение. Говори с майка ти, накарай я да потърсите и друго мнение, ако трябва говорете и с психолог, с който си говорила предварително - той ще намери думите, с които да й покаже, че ако не ти съдейства може да имаш проблеми с връзките с мъжете и занапред. Тя те обича и за нея си детето й с и без косми, но за мъжете ти ще си жена, а не е прието жените да изглеждат така. Не си виновна, че имаш този проблем, но имаш право да изискваш решение. Само искам да те посъветвам да не махаш космите с бръснач, така стават повече и по-дебели. Махай ги с кола маска за да оредеят и да растат по-бавно. Успех!

П. С.

3.   кола маска момичета! тя ги отскубва от корена и растат много по-бавно, дори не е скъпа - една струва около 1, 30лв, за цялото тяло ще ви стигнат 2-3, на опаковката е обяснено подробно как се използва, а и ефекта е най-малко седмица! успех :)

4.   Пробвайте с кола маска, в началото боли ама се свиква.

5.   Кола маска, ходи на козметичка да ти я направи. Кола маска на цяло тяло при козметик е около 30-35 лв. Маха ти космите навсякъде където имаш - супер е :)) поне аз така се родих... космите не ми израстват по 3 седмици... а при твоя проблем сигурно 2 седмици ще държи ама пак си е доста време :) Ако искаш супер дълготраен ефект пробвай фотоепилацията. По-скъпичко е, но пък си струва. Може да се уредиш с много евтина фотоепилация от сайтовете за колективно пазаруване. Просто напиши Vsichkioferti. bg там има супер много оферти за фотоепилации кола маски и сякакви неща които ще ти излязат супер евтино :) Така ще си повдигнеш и самочувствието щом и без това си си яка мацка ;) успех миличка!

6.   Където имаш по малки и къси косъмчета подобни на мъхчета, но те все пак се виждат пробвай да ги изрусяваш това при мен действа. Например по лицето или както ти казваш гърдите, корема те са просто мъхчета и като станат руси спират да си личат. За останалото най-доброто решение е кола маска :)

7.   Аз съм на 14 и също имах много косми по ръцете буквално имах повече от на момчетата, но преди няколко месеца ги минах с епилатора и сега трябва да си ги правя през 1-2 седмици. Пробвай... би трябвало да израстват малко по бавно. =]]

8.   Не съм изчела докрай другите коментари, но от личен опит- кола маска няма да ти помогне. Лежах в болница заради окосмяването, също с поликистозни яйчници, но редовен цикъл и хормони в нормите. Излезе, че окосмяването е генетично (по наследство от някоя баба/дядо или нещо такова, или от всичките храни и глупости, с които са се тровили родителите ни, а и самите ние). Друг вариант е като си била малка, хипофизата ти да се е развивала прекалено бързо, без да знаеш, най-вероятно сега е с нормално развитие, но окосмяването е засилено. От години страдам заради това окосмяване, физически и предимно психически- ниско самочувствие, депресии, отбягвания, затваряния в себе си. Преди около половин година се взех в ръце и наскоро намерих решение на проблема- електроепилация, отстранява космите завинаги. :)