Споделена история от Спорт и красота

Много съм слаба за възрастта си
Здравейте. Аз съм момиче 97 набор. И искам да споделя съмненията ми че съм Анорексичка. И така.. Значи аз супер слаба ям си нормално не съм някаква да пазя диети. Е има храни които не ям ама.. И просто от една година се забелязвам че сравнение с останалите момичета на моята възраст аз съм много слаба. И вече почвам сериозно да се притеснявам за това. Бях говорила с мама да отидем при личния ни доктор просто да знам на какво се дължи това и ако трябва да взимам витамини или нещо.. просто не мога дънки да си намеря.. трябва от детската колекция. Всички като ме видят ми викат : Леле колко си слаба ти ядеш ли изобщо.. и аз вече се депресирам не искам да чувам това. И вече си мисля че за винаги ще си остана слабачка..
Знам че може да кажете ти сега растеш какво раста аз съм на 14 години а тежа 38 килограма това не е нормално просто. Моля ми дайте някакъв съвет.. ще съм ви благодарна... Аз самата не се чувствам нормална не ми пука какво казват другите като се погледна в огледалото виждам един скелет.. и се замислям никое момче не би погледнало момиче което изглежда като скелет..
Моля ви дайте ми съвет.. но не искам коментари от рода – Ти сега растеж :)

Коментари

1.   еми като си слаба яж бе, кво толкова му мислиш? искаш да качваш - ядеш, искаш да сваляш - пак ядеш, ама там е малко по-сложно. кво се "депресираш" бе ти си на 14, нямаш си и понятие какво е депресия, затва спри да се вкарваш у филми и ходи се наяж доволно. ебати "проблемите" имате днешната младеж, неам думи направо

2.   Това ти го казва човек, които преди изобщо не се ограничаваше от яденето, ядех постоянно, по много, от всичко без ограничения... И на мен ми казваха леле колко си слабааа, ядеш ли изобщо и т. н.. И на мен не ми беше приятно да го чувам, но все пак го чувах от момичета 70-80 килограма.. и си мислех по-добре да съм си слаба от колкото като тях... все пак не аз бях на диети и се ограничавах...

На 14 години метаболизма ти е страшно бърз и преработваш всичко много бързо.. и аз бях така, но сега съм на 18 и надебелях... когато бях 8 клас бях някъде 44-45, но за мойте 173 не е особенно много... сега съм 53 ии отново съм слаба, но съм нормално слаба, без стърчащи кокали, имам си дупе, гърди всичко.. определено не съм скелет и така се харесвам.. Даже вече се ограничавам понякога защощо има моменти, които минавам 55... Така, че има време ще пораснеш и метаболизма ти ще се забави и тогава ще надебелееш.. и бтв личният ти лекар няма да помогне, трябва ти диетолог.. :) Но според мен не се занимавай.. като ти кажат, че си слаба кажи, че ти си тази която яде каквото си пожелае, а не се ограничава.. когато пораснеш още малко другите момичета със сиг. ще са по-пълни от теб и тогава това доста ще ги засегне :)

3.   Абе това си е по рождение. Не можеш да го поправиш. Може да качиш някой друг килограм за определен период, но никога няма да си пълна. Примири се. Не е кой знае какъв проблем. Не би трябвало да ти снижава самочувствието.

4.   Спокойно. И аз съм 97 набор и аз съм слаба (41-42 кг) и познавам много такива момичета.. наистина метаболизма на нашата възраст е бърз(така са ми казвали) и че постепенно се надебелява.. спокойно! ии освен това няма какда си анорексичка защото на тях проблема им е в главата.. не не ядат НИЩО и се харесват токова слаби... ти яж повече и не се плаши.. Няма какво да отказваш коментара "ти сега растеж" ама то е така.. натая възраст имамоми4ета по 60 кг има и по 35.. има които са 135см има и по 185.. ХОРАТА СА РАЗЛИЧНИ! по добре е да си слаба и финаотколкото некфа висока и едра 185 см.. споко.. не се коси толко.. ;)Тийновете растежа продължава някаде до 16години а може и допокъсно.. споко ше мадебелееш ;)Няма дасе шашкаш не си единствената по слаба ;)

5.   Здравей, може би проблема е в това, че ядеш прекалено малки порции. Според мен трябва да промениш режима на хранене. Не е лесно наистина, но ако си упорита и имаш воля ще свикнеш. Моят съвет е да се храниш често и постепенно все повече... също така е важно да ядеш месо. Надявам се да съм била полезна...
УСПЕХ! ;) :)

6.   Ами смени училището! аз съм 5ти клас за първа година съм в това училище в което съм сега и преди да се преместя бях 28 кг сега съм 35! Харесвам се! Момичетата от моя клас са също слабички! А и да ти кажа добрата компания помага! Сега всеки ден се събираме и обядваме заедно и ни е много приятно. Смеем се и ни е много приятно заедно! Надявам се и ти да намериш приятелите с които да споделяш всичко и да не се притесняваш! Усмивката и доброто настроение помагат!

8.   колко си висока

9.   Висока съм 1,60 :)
Авторката

10.   До метаболизъм е всичко. Аз съм на 15 години, 1. 70 висока и съм 46-47 килограма. Каквото и да ям не мога да напълнея и това е!
Знам какво ти е, но повярвай така е стотици пъти по-добре отколкото да си пълна :) Има и добри страни-много момичета са ми казвали ''малее какво тяло искам и аз да съм слабичка като теб'' или ''леле какви крака! спортуваш ли нещо?? '' А завистници винаги ще има. Днес например едно пълно момиче ми каза нещо от сорта : ''внимавай да не си счупиш някой кокал'', но и аз не й останах длъжна: ''а ти гледай да свалиш някой друг килограм'' :Д
Обичай се такава каквато си!

11.   А и също така забравих да добавя : Радвай се, че си слаба, защото така всички дрехи са ти по мярка- сама виждаш, че навсякъде по витрините манекените са супер слабички и дрешките им стоят супер.

12.   н. 11 - манекените по витрините не са реални хора, отзад дрехите им са защипани със специални щипки, защото такива хора биха умряли и няма такива дрехи.
Аврорке, напълей и прави някакъв спорт. От метаболизма е. Качи задължително до поне 45 кг., за да ти дойде и менструацията.

13.   Слаба.... те се шегуваш с мене не си чак толкова слаба незнам защо така си се панирала аз съм на твоите години висока съм 1, 70 тежа 39кг е според коментарите... аз трябва не да съм анорексичка ами умряла вече :д тц тц

14.   Абе вие кога ще разберете, че анорексията е психическо заболяване и това, че си слаба е просто ген? Освен това стотици момичета на твоята възраст редовно пропускат хранения, за да изглеждат като теб, а ти го имаш наготово.Помисли си дали не си заслужава да цениш това което имаш :)

15.   Кво толкова си се панирала бе аз съм по-зле и от теб.. на 16 години, а тежа 33 кг! :)