Споделена история от Спорт и красота

Косми на кръста и корема
Здравейте, момиче на 13 години съм, почти 14 и моят въпрос е след като си махнеш един път космите на кръста и на корема, дали после стават все повече и повече, чувала съм, че един път като ги махнеш и после ти стават много, и с депилатор или епилатор е по добре да се махат?

Между другото вече от 2 или повече години си махам космите под мишниците и краката с епилатор и съм доста доволна, дори усещам, че намаляват.
Моля ви ако някой си маха космите на кръста или корема да ме посъветва какво да правя, благодаря ви предварително!

Коментари

4.   щом с космите на краката ти става така, то вероятно ще стане така и с другите косми. Неприятно е и при всички случаи трябва да се прави нещо. Лазерната епилация май е най-ефикасна, но е скъпа процедура до колкото знам. А няма ли да стане да изсветлиш тези косми. Да ги изрусиш примерно? Толкова ли са много?

6.   На мен също ми се налага да ги елиминирам по някакъв начин, защото имам нещастието да са ми малко в повече и по тъмни и няма как. Пробвала съм вече всякак, с епилатор много ме боля на корема-нетърпимо беше, може би имам по чуствителна кожа. С пяни и такива глупости не почвай че после става ужасно, пробвай с кола маска ако искаш, мен не ме боля на кръста иначе преди съм ходила на фото епилация на кръста и сега ходя за корема, определено забавя разтежа на косама и стават по тънки и светли, но след 5 процедури още разтът, а и ми казаха че на всеки 10 месеца трябва да ходя по 1 път, така че и това не ги маха на 100% но на поне едни 60, 70% и ако са ти по малко предполагам че ще изчезнат съвсем. Успех! =)

7.   Аз също имам и още от малка си ги махам с кола маска. Или при козметичка или в къщи сама. Понякога и с епилатор. А това, че от епилатора ти намаляват са пълни глупости, според мен си въобразяваш. Аз лично за кръста използвам само кола маска, защото от епилатора ми излизат малки пъпчици. Но не са ми станали повече или по-тъмни. Същите са си.

8.   Ох и аз имам косъмчета по кръста като бях на 11 бяха повече сега съм на 15 и намаляха от самосебеси. На мен не ми и пречат не се забелязват, златисто руси са, а аз със златист тен а лятото леко изпъкват на почернялото ми тяло но на приятеля ми му допадат. :)

9.   Аз също имам косъмчета по корема, но ги изрусявам. Те се са дълги, че да ги махам дори почти не се забелязват само като ги погледнеш от близо затова си ги изрусявам.

10.   с какво може да се изрусат ?

11.   С изрусител за косъмчета. Просто отивате в близката аптека и питате за такъв крем за изрусяване на косъмчета.. поне аз го ползвам за ръцете :) и съм доволна

12.   А може ли да ми кажете колко пари струва със лазер?

13.   Да, появяват се и на челото.