Споделена история от Спорт и красота

Липса на обем в косата
Здравейте,
искам да ви помоля за съвет, тъй като моята коса е тънка и идеално права ( като след преса). Извода от това е че е и прилепнала за главата ми. Преди единственото нещо чрез което си придавап някакъв обем бяха вафлите в корените, но сега косата ми порастна и вече те не помагат. Косата ми натежава. Интересно ми и вие как се справяте с този проблем?

Коментари

1.   Никак, мила... Моята коса е дълга до дупето. Дължината на всеки косъм ми е 60см.... тежи и сляга. Просто си я харесвам така, утива ми, не мисля, че трябва да търсиш някакъв неестествен обем за да е добре. От тежестта сляга, нормално е. Като ми беше къса до рамото хвърчеше навсякъде и исках по - пригладена. То угодия няма май.

Ако я къдриш на плитки май ще стои по пухкава

2.   Ами аз си я топирам в корените. Кичур по кичур- пръскам малко лак, после топирам. Също така можеш да си правиш вафлите от по-долен пласт коса и след това топираш самите вафли, така се получава страхотен обем. Но задължително пръскаш и лак за коса иначе почти веднага ще ти спадне отново.

3.   Модератор - не се допускат мнения на латиница, моля опитайте отново.

4.   Аз имам същият проблем. С топиране става. Сега си купих едно спрейче на „Gliss“, лилава е течността вътре. Ще видя дали работи и ще пиша тук :)

5.   Здравейте отново, аз съм номер 4. Изпробвах спрейчето и има ефект. След като си бях измила косата я просуших със сешоар. Не я изсуших напълно, беше леко влажна и си напръсках корените на косата със спрейчето, след което си изсуших косата. Мисля, че може и на суха коса да се нанася, но шишенцето трябва да се разклати преди употреба.