Споделена история от Спорт и красота

Искам да отслабна и да си личи
Здравейте! Аз съм момче на 14 и се притеснявам от това колко тежа... В момента съм точно 70 килограма... Висок съм, даже бих казъл - малко повече от нормалното. Въпреки всичко съм си и пълен. Имам корем, срам ме е да си кажа, но дори и гърди, не от мускул разбира се. Искам да попитам - има ли някаква ефективна диета за бързо отслабване, не съм от хората с голяма воля, просто искам да знам кои неща да избягвам за да отслабна по - бързо.

Знам, че и спорта е от значение, мисля да ходя да тичам, ако сте наясно и с това, моля да ми споделите колко точно трябва да пробягвам всеки ден, благодаря :)

Коментари

1.   По 3 килограма на месец е здравословно да се свалят и да можеш да ги задържиш, тоест, не е просто диета за кратко ами ще трябва въобще да си промениш храненето и движението. И аз това си повтарям, но съм си пак дебела, щото не мога да се спра да се тъпча с кви ли не бонбони, шоколади и тем подобни боклуци.

2.   Освен диетата ти трябват и упражнения. За гърдите не се бой, доста момчета на твоята възраст се оплакват от това, после няма да са толкова надути.
Ами упражненията са по важни от самата диета, поне според мен, щото явно ти трябва и стягане. Бягането е много полезно, ако можеш ходи и на фитнес, ако не, то поне у вас вдигай някакви тежести.
Иначе избягвай мазните и сладките храни. Също така и безалкохолното, особено него. Един приятел (той е на 19г. ) го спря и свали 5-6 килограма за няколко месеца.
И да знаеш, на тази възраст не прекалявай с драстичните диети щото може много да си навредиш. Истинската диета това е здравословното хранене, а не на ден да ядеш няколко солети и кафе.
Успех :)

3.   Запиши спорт. Футбол, волейбол, баскет... вариянти много. Хем е забавно, хем се нормализира теглото, а и спорта е здраве. Запиши наистина нещо и не ти трябват диети, хапвай си нормално, без да преяждаш. Няколко полезни съвета мога да дам. Храни се от 12 на обяд до 8 вечерта, всичко извън този часови интервал се лепи яко. През другото време ако си гладен, хапвай нещо леко, плод, салатка, еи такива неща. Пии повече вода! Не пии течности докато се храниш. Ограничи сладкото! Вечер преди да заспиш, отпусни се, затвори очи и си представи как искаш да изглеждаш, прави това умствено упражнение когато се сетиш, преди заспиване. Не очаквай бърз резултат, бурзата работа, срам за майстора са казали хората. Сваляш бързо, качваш два пъти по бързо и два пъти повече. И ако все пак настояваш за диета, прочети в интернет 90 дневната диета. Гладен няма да останеш, позволено е всичко. Успех с борбата с килограмите.
Пламсита 21

4.   Еми отслабни, кой ти пречи?

5.   Абе човек, ти за GOOGLE не си ли чувала?