Споделена история от Спорт и красота

Косми по корема
Здравейте! Момиче съм на 16г. и от доста време ме притеснява това, че имам косми по корема. Да, не са много, но се виждат и ме притесняват. Проблема ми не е маловажен. Сестра ми също има, но определено не са толкова много. Особено лентата, която се намира под пъпа е цялата в черни косми. На мен лично ми е отвратително!!! Обезкосмявам се по краката, ръцете, бикини линията, подмишниците, но как да започна да се обескосмявам и по корема? ! Някак не си го представям. Нали съм момиче, защо трябва да се обезкосмявам, като мъжете / те пък по гърдите/? ! Мама ми казва да не предприемам такива прибързани решения, като обезкосмяване по корема, защото после има опасност д станат тройно повече.
Може би си въобразих, но това лято на басейна бях със сестра ми/по-голяма от мен/ и едно момче/стар приятел/ дойде да я види. Естествено бях с бански и имах чувството, че не спира да ме гледа точно поради тази причина. От тогава това ми се превърна в болна тема. Веднъж бях в компания с момчета и един от тях разказваше за негова бивша приятелка. Та разказваше, какво разказваше и по-едно време взе че каза: " А не знаете колко беше космата! ". Аз го попитах в какъв смисъл "космата", защото някъде в мен беше скрита надеждата, че ще каже: "Ами не си бръснеше подмишниците" или нещо такова. Но не! Той каза: "Корема й беше космат!!! " Все още не съм спала с момче, но и това време ще дойде и тогава и той ли ще каже: "А не знаете какъв космат корем има! "???

Коментари

1.   Не ги оставяй тия косми! Не ги слушай като ти казват че ще станат тройно повече... това е генетика хора, не могат да станат повече и по-твърди по никакъв начин. Иначе те съветвам да се отървеш от тях щото за момчетата наистина е гадно а пък и за тебе щото на плажа примерно създава кофти самочувствие. Моята препоръка е кола маска и нищо друго. Така даже след време ако продължиш с кола маската те ще уредеят. В никакъв случай не ги оставяй, махни ги! Успех :))

2.   Аз съм на 14 и си ги махам с епилатор. Боли ама нали знаеш :" Трай бабо за хубост! "... Така поне коремчето ми става гладко и то за дълго време, а със епилатора стават по редки, защото се отксубват с корена и стават все по малко и по-малко.
~ Adrenalinchet0 ~

3.   Щом са само по средата на корема - ходи на кола маска! И как така се пускаш по бански без да си ги махнала по дяволите???? Аз също имам този проблем - само че е по целия корем и гърба, махам ги постоянно, но на плаж не ходя - просто никога не става перфектно. И от скубането не стават повече.

4.   Здравей, ако не са много дълги, опитай да ги изрусиш. Можеш да опиташ и с лентички за депилация. Не се притеснявай чак толкова, ако някой те харесва това едва ли ще го спре. Ние сме доста компексирана нация на запад или по-точно в Америка, окосмената линия на корема се нарича happy trail, treasure trail и се смята от повечето мъже за секси. Модерните американки вече не се бръснат а само изсветляват космите. Всичко тоеа се приема за женствено и нормално, но тук още не сме дорасли, но и тук ще се случи.

5.   Задължително с кола маска, иначе по-добре недей.
P. S. И аз съм със същия проблем :((

6.   Аз също имам и си ги махам с кола маска. За мен това е най-добрия вариант.

7.   Аз мисля, че е най-добре да си ги махнеш с лепенки на veet или някоя друга марка.

8.   Аз си ги махам с лентични кола маска, имам само на линията под пъпа, понякога и с епилатор и нямам проблеми от сорта, че са станали повече или по-твърди и видими

9.   Мацка, нормално е да имаш косми по корема. Почти всяко момиче има. Вземай си ги, защото е много грозно. Както по-горе казаха с епилатор или кола маска. Това е.
мишел*

10.   Имам същия проблем но майка ми казва: Недей ще стане по зле.. Аз пък съм бяла космите тъмни.. И се притеснявам с епилатор заради болката.. Защото една моя приятелка си ги е махнала с кола маска и корема и беше в рани.. С епилатора пък имаше гадни черевни точици.. И се притеснявам да не падна в същото положение

11.   Аз лично ги бръсна, преди 3 години когато бях на 14 взеха да ми излизат косъмчета :( бяха почти незабележими). Но аз разбира се бях много критична към себе си и ги махнах с бикчето.. което не беше добра идея, сега са доста повече и са по тъмни. Ползвай (кислородна вода) на по чувствитвлните места е най доброто решение. Успех :)

12.   Аз съм същата с пинсета става ли да ги махам?

13.   На мен също ми изникнаха в коремната област.
Линията по пъпа и около него, ед. и кафеви дълги.
Взех и си ги ускубах с пинсетата.

15.   Ами ако не искаш кола маска, използвай депилатоар. Не ги махам от много време, ама с депилатоара могат да ми издържат цял месец.

16.   Избелващ крем на Личия - има го в аптеките, струва около 10 лв. По принцип е за окосмяване по лицето, но и на корема ще помогне. Но ако космите ти са много и гъсти, по-добре отиди на лекар - не е нормално за момиче и ако не е генетично, възможно е да имаш хормонален проблем. Това се отнася и за момичето с косми по гърба. Такъв тип окосмяване е мъжки и най-често се дължи на повишен тестостерон.

17.   До номер 16.
Това няма нищо общо с хормонални проблеми. И всички останали момичета по целия свят са така, това не значи, че имат проблем. Всеки човек има косми по цялото тяло. Дали при някои ще е мъх, а при други храст няма разлика.

18.   Номер 17, не си прав - когато окосмяването е прекомерно, гъсто и черно, това се дължи на хормонален проблем. Нормалното е да е мъх или ако момичето е брюнетка - малко-по тъмни косъмчета, но в никакъв случай гъсти, черни и дебели. Не знам какъв точно е случаят на авторката, но е много възможно да е хормонален проблем. Не трябва да се ниглежира, а да си пусне хормонални изследвания.

19.   А с пинсета могат ли да се махнат?☺

21.   Могат и с пинсета да се махат, но зависи колко са много, защото това е като кола маска, но не се изскубват всички наведнъж, а един по един и е по-болезнено. Аз така си махам мустака, но по-добре първо дръж едно кубче лед на мястото и то ще изтръпне и почти няма да усещаш. На корема обаче недей така! ... Да не би нещо да се простудиш. Вместо лед имаше и един крем за изтръпване, може на видиш в интернет или аптеките.
Кали :)

22.   Аз също съм с такъв проблем, първоначално имах линийка само под пъпа, която беше по тъмна, но постепенно се вдигна до гърдите и така по целия корем.. от пъпа на долу ги махам с бикчето, но на останалата част не съч пробвала. Живея на морето, а не ходя на море.. Комплексирам се, приятелките ми ходят с къси тениски и потничета лятото, аз не смея ако е през деня или ще се сяда на заведение, което е по силно осветено. И когато навлязох в пубертета започнаха да ми излизат.. Мнение на какво се дължи?

23.   Както каза номер 18, това може да се дължи на хормонални нарушения. Особено, че всички се оплаквате за такива косми след пубертета, което е когато вече половите ви органи са напълно развити и половите хормони започват да действат най-активно. Вероятно е да имате завишен тестостерон макар че сте жени. Жените също произвеждат тестостерон, но в доста по-малки количества от мъжете. Когато произвеждат над нормалните граници, се развиват вторични полови белези при жената, характерни за мъжкия пол. Такива са повишено окосмяване на лице, корем, гърди, гръб и др. Бързо омазняване на кожата и косата, акне, задебеляване на гласа в крайни случаи, може да има и проблеми с менструацията. Затова най-добре да се направят хормонални изследвания, за да се знае със сигурност дали всичко е наред. Аз имам същият проблем и при мен се дължи точно на хормонални проблеми.