Споделена история от Спорт и красота

Много бързо омазняване на косата
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години. Имам средно дълга коса, която много бързо се омазнява, сплесква се и стои ужасно. Ползвам шампоан Wash&Go, ако е от значение. Бих искала да ми препоръчате нещо някакви шампоани, балсами и аз не знам, да спра това бързо омазняване. Поне 4-5 дена да държи без да стане мазна. Благодаря много на всичко, които ще ми помогнат!

Коментари

1.   С каквото и да се миеш 4-5 дена коса няма да издържи, освен ако не си на някаква планина. В тия мръсни градове да задържа коса 3 дена си е факт! ;)
За шампоани ти си знаеш кой ти е най-добър, ама потърси някой друг, отиди в аптеката (например). Аз от Wash&Go имам лоши спомени, но то това си е до човек, не искам да те стряскам.
Ако толкова те притеснява това омазняване има сухи шампоани, формата им е като дезодорант. Клоран имат такъв, но от личен опит не мога да ти препоръчам нищо, не съм ползвала. Потърси в интернет. И все пак не е много хубаво да го използваш често, просто не е полезно.

И на края - не е пък чак толкова зле да си миеш косата 3 пъти в седмицата, не си от захар.
Късмет!

2.   използвай новата шалма против омазняване

3.   И моята се омазнява много бързо. Измила съм го и след 2 дена край. Но това не трябва да те притеснява. Предполагам си я миеш в неделя, може да си я измиеш после в сряда и няма да ти прави проблеми...

4.   Здравей аз имам същия проблем като твоя пробвала съм какво ли не.. и днес си купих новата шауна не съм я използвала още но се надявам да е поне малко ефектна :)
И друго чела съм че това омазняване е генетично и при всеки е идивидуално. Желаяти успех :)

Момиче на 17.

5.   Аз също ползвам Shauma и косата ми издържа 1-2 дни повече.

6.   Аз съм ползвала Shauma преди няколко години, появи ми се пърхот от него и бързо се омазняваше. :( И сега имам същия проблем и единственото, което ми помага е хумата. :(

Ajna

7.   Зависи каква Шаума сте ползвали сега говорим за новата която е за мазна коса (синя опаковка)

8.   Благодаря на всичко! Ще пробвам и аз с новата Шаума. До номер 3 : не си я мия само в неделя, мия я 3 пъти в седмицата, но ми се иска поне 2 пъти да я мия. :)
Авторката

9.   КОсата се омазнява и от мърсотията. Аз когато съм извън града, косата ми издържа цяла седмица и пак не се омазнява, мия я просто защото не съм я мила скоро, но не е мазна! А в града издържа 2 дни макс.

10.   Тинейджърка си, хормоните влияят ужасно много на секрецията на мастните жлези. Свикни, какъвто и шампоан да ползваш, трябва да си миеш косата минимум през 2 дена, рядко 3. Аз я мия почти винаги през ден, но при мен е и защото ползвам лак и пяна. Преди 6-7 години, преди да вляза в пубертета, я миех веднъж в седмицата и ми беше достатъчно.
Gv

11.   wash and go не става, head and shoulders и си мии косата със шампоан по 2-3 пъти на седмица

12.   И моята е така, но какво да се прави. Дръж я вързана повече време, няма нищо лошо да я миеш по-често и използвай сухи шампоани, но миришат ужасно.

13.   за всички дами и господа ,които имат проблеми с мазната коса и скалп, препоръчвам и съм най-доволна от професионалният шампоан Saphir за мазни коси.Много е изгоден един литър е около 14лв. най-евтино си го купувам от този сайт ; http://zakosata.com/

14.   Хубавата коса не е въпрос на марка шампоан. Косата е индикатор на нашето здраве! Съветвам те да се фокусираш върху храненето, движението. Чета един блог, чиято авторка пише по въпроса, може да ти е полезно - http://desilifestyle.net/category/натурална-красота/
Успех!

15.   Авторке, имам същия проблем - родих се откакто открих сухите шампоани - препоръчвам от сърце, това наистина е чудесен продукт и много улеснява грижата за косата.
Косата ми се омазнява страшно бързо иначе - налагаше се да я мия всеки ден, от което скалпа още повече се изсушава и реагира пак с омазняване. А така, сухият шампоан ми дава 1-2 дни отсрочка до следващото измиване, а и косата изглежда след него страхотно, много повече обем и по-лесно заема желаната форма. Единственото за което съжалявам е, че не открих този продукт по рано, ами съм се мъчила толкова години. Опитай и сподели после резултатите, ако искаш :)