Споделена история от Спорт и красота

Веждите ми!
Здравейте аз съм момиче 10 клас. Проблема ми е че имам кестенява коса (светла), а веждите са ми черни. Дори когато ги прав тънки пак са грозни. Ако ги боядисам мисля, че ще изглеждат смешно. А да ги махна и да си ги рисувам за мен е най - голямата тъпотия. Постоянно трябва да си измислям някакви "шантави" прически за да си прикривам веждите, но вече ми писна. Не знам какъв съвет ще ми дадете, защото аз ги изброих почти всички :D, но всяка помощ ще ми е полезна. :) Благодаря!

Коментари

1.   направи ги по-светли с молив за вежди

2.   Ако толкова те бърка - боядисай ги. И напълно сериозно ти говоря, има козметички, които предлагат този вид услуга. ;) Само гледай да си уцелиш цвета.

p. s. И все пак не мисля, че е толкова зле, както си те представям. Виждала съм блондинки(изкуствени) с черни вежди - е те това е ужас вече.

Късмет!
-С.

3.   Такова съчетание на вежди и коса, когато е естествено е много красиво.
Потърси например снимки на актрисата Еманюел Беар /а френски - Emmanuelle Beart/
Като млада е била много красива. За нея се сещам като най-голям контраст коса и вежди. Никога не ми е изглеждала смущаващо, само интересно и запомнящо се.

P. S. Hедей да си изтъняваш веждите прекалено, защото губиш от излъчването си и това състарява с няколко години лицето.

4.   Ако толкова те притеснява, смени цвета на косата. ;)

5.   боядисай си косата :)
веждите да са ти най-големия проблем :)

6.   Здравей! Имам една приятелка на която и бяха много черни веждите и се боядиса руса и беше супер грозно! Направи ги по тънки и с една ножичка ги скъси малко и станаха супер.. Опитай да ги подкъсиш с ножичка! :)

7.   Защо мислиш, че са грозни? Това, че са по тъмни, не означава, че не отиват на косата ти или на лицето ти. Просто трябва да намериш правилната форма за тях. Ако не можеш сама, остави се в ръцете на козметик- той ще се справи.

8.   Не, не, не, не не ги подкъсявай!!! Късите вежди правят лицето да изглежда ГЛУПАВО!
Опитай и направи две рисунки и ги сравни, ще видиш!

9.   Защо мислиш, че са грозни, мойте са руси като косата ми и е много гадно като не ти се виждат веждите, сега се потъмниха и станаха тъмно руси - точно като косата ми - и не е зле, приемай се каквато си!
S. I. S.

10.   Ж30: Аз ще ти кажа, че... На твоите години имах 4 пъти повече тестостерон в тялото си в сравнение с всяко друго момиче на моите години. Бях и все още съм космата като горила... Ползвам всякакви средства за обезкосмяване навсякъде...
Изтъних си веждите и мога д те убедя, че МНОГО трудно се поддържат. За съжаление, вече са оредели прекалено много и не мога да ги върна в стария им вид. Всеки козметик или гримьор се плаши от тях. Изключително грозни са... И всичко това, тъй като смятах, че са прекалено тъмни, дебели и грозни... Покривах ги с коса, подстригвах ги, оформях ги, изтъних ги, боядисах ги... Какво ли не... ЕСТЕСТВЕНИЯТ ИМ ВИД Е НАЙ-ДОБРИЯТ. Можеш само да зачистиш няколко излишни косъма в края им. Оказа се, че и мъжете, с които излизах, искаха д имам по-дебели вежди... Това ги привличало... Не боядисвай нито косата си, нито веждите си... Бъди естествена и поддържана и ще с убедиш, че някой ден няма да съжаляваш за избора си... А и ще имаш МНОГО по-малко главоболия по поддръжката ти...

11.   Ами боядисай ги бе момиче. Аз моите си ги боядисвам и изобщо не личи. Също така има светли моливи за вежди, с които можеш леко да ги коригираш и няма да изглеждат като нарисувани.

12.   Попринцип веждите природно са с един тон по-тъмни от косата. Аз лично си харесвам веждите, като нарцис сега ще се изразя-имах много дебели вежди, и това ми помогна да си направя перфектни вежди. И вече със години си ги поддържам. Важна е формата мила а не цвета. Аз съм виждала дори жени с руса коса а с тъмни вежди да ти кажа невиждам нищо лошо. Важна е формата им, дали ти подхожда дадена форма, да си направиш форма според типа форма на лицето. Ако мислиш че неумееш отиди на козметик.
Казваш че са ти грозни остави ги да пораснат и отиди на козметик да ти ги оправят. Тънките вежди са идеални когато за направени добре. Аз необичам дебели вежди на женско лице като някакъв мъж. Средни е най-хубаво.

13.   Какво ти пука за веждите...! Бъди такава каквато си, а не такава, каквато всички искат да бъдеш. То и моите са грозни, но не си ги крия...! Бъди себе си!

14.   Веждите са си важна част от лицето. Не ги изтънявай, напротив, ако имаш "материал" с рисуване, ще ги направиш перфектни.
Като видя тънки, скокнали до челото вежди, направо.... Някои жени не знаят кога да спрат с пинцетата.
А, контраста, който описваш, не звучи зле. Ако бе руса-може би, да. Както са те посъветвали-боядисай ги по-светли. Или се боядисай по-тъмна....

П. П. СЕга видях колко е стара темата. какво ли се е случило с веждите на авторката:)))

15.   Първо не е нужно веждите да са същия цвят като косата. Но след като смяташ, че не ти отиват не е смешно да ги боядисаш. Аз се изрусявам и си боядисвам веждите светлокестеняви. Толкова естествено ми седят, че много пъти по техния цвят хората са се заблуждавали и са ме питали дали не съм естествене блондинка :) Просто не го прави сама в къщи като за начало. Защото аз веднъж още преди да свикна си ги бях направила рижи и после ги замазвах с гримове и моливи докато се оправят :))

16.   И аз имам подобен проблем.... Веждите за мен се оказаха непосилна задача! Направих ги ужасни, без форма и то тънки!!! Доколкото разбрах от прочетеното, ще ги почакам да пораснат и отивам на козметик! сега ме е срам от тях /и по-точно от едната щото двете са различни :д... едната хубава, другата грозна:д/ и си слагам косата пред очите да я прикривам... ама така самата аз не изглеждам добре! главния ми проблем е, че имам голямо чело и доста ми се подиграваха за това... а веждите ми бяха доста гъсти, ама не с дълга форма / и все пак по-хубави от сега/! И аз незнам каква помощ искам, ама искам някаква, щото умирам от срам, особенно като гледам момичета с яки вежди! Ако няма може да ми даде съвет, какъвто и да е-умолявам го да ми пише!

17.   Нямя смисъл да ги изсветляваш. Сега на мода са веждите няколко тона по-тъмни от косата. Отиди при някоя козметичка да ти ги оформи и не се тревожи.
Давам пример с един от най-успешните модели в момента cara delevingne!

18.   Боядисай си косата черна.

19.   По-добре отиди на козметичка!