Споделена история от Спорт и красота

Не може!
Всяко второ момиче задава въпроси от сорта на:

- Мога ли да отслабна с 15 кила за 1 месец?
- Какво да ям за да отслабна?
- Каква диета да започна?
- Дебелее ли се от...?

и така нататък....

Мили момичета, сега ще ви го обясня просто, кратко и ясно, но съм сигурен, че отново няма да го разберете и ще продължите да задавате напълно безсмислените си въпроси, но все пак...

- Мога ли да отслабна с 15 кила за 1 месец?

Не разбрахте ли, че отслабването е БАВЕН процес, особено, когато става дума за много килограми! Защо винаги бързате да отслабвате, това не е правилно поради редица причини, най-вече може СЕРИОЗНО да навреди на здравето ви. Поставяйте си реални цели, като се има в предвид, че когато човек се храни правилно и спортува умерено, горе - долу отслабва с 0, 5 до 1 кг седмично, вие си направете изчисленията.

- Какво да ям за да отслабна?

По-правилният въпрос е: "Какво да НЕ ям, за да отслабна? " - Не яж тестено, не пий газирано, не яж сладко, чипсове и тем подобни боклуци, ако не можеш да ги спреш, ги намали до минимум. Включи в менюто си полезни неща - плодове, зеленчуци, риба, пиле, пий повече вода, след време сама ще разбереш коя храна е полезна за теб и коя не.

- Каква диета да започна?

НИКАКВА!!! Ограничи до минимум (най-добре спри) горе посочените неща, научи се да се храниш здравословно и вместо поредната глупава йо-йо диета, задължително започни спрот, той е ефикасен на 100% и несъмнено ще ти помогне в борбата срещу кг-те.

- Дебелее ли се от...?

Дебелее се, когато се прекали, в малки (умерени) количества, всичко е полезно, в никакъв случай не гладувай, но недей и да прекаляваш!

Дано да съм бил полезен, това което исках да кажа е просто - ВМЕСТО ДА МИСЛИТЕ КОЯ ГЛУПАВА ЙО-ЙО ДИЕТА ДА ЗАПОЧНЕТЕ - СПОРТУВАЙТЕ! ЯЖТЕ СЕ ПРАВИЛНО И ЩЕ ВИДИТЕ ЕФЕКТИТЕ!

Коментари

1.   Браво, добре казано! Дано повече хора го прочетат!
xperia

2.   Браво! Дал си си труда, дано го прочете, който трябва:))Респект!

3.   Не съм изцяло съгласна с автора. Всеки организъм е различен!!! Има хора, които свалят кг за много кратко време, има и такива, при които ефектът от отслабването си личи след дълги месеци, дори година-две. Всяко тяло е различно! Сваляне на 10-15кг за месец са си напълно възможни, ако човек се обрече на глад. Никой не би издържал месец без хапване, но дори и някой да се пробва, по-добре да не го прави, ако иска да си запази здравето. Така че, мили хора... нищо не можете да промените, ако резултатът от отслабването при вас е по-бавен. Хранете се здравословно, пийте много вода, СПОРТУВАЙТЕ! Спортът не само, че стяга невероятно тялото, но и ще ви помогне да се чувствате добре в собствената ви кожа!

П. П И да - пълнее се от всичко, особено ако постоянно се надвишава количеството на приетите калории, а дори и да не прекалявате с калориите, застоялият начин на живот е също толкова вреден, колкото храната.

4.   От автора: Номер 3 ти повтаряш всяка моя дума, с кое по-точно не си съгласен?

5.   Не съм съгласна, че за месец е невъзможно да се свалят 10-15кг. Ако гладуваш цял месец, ще ги свалиш, но както казах това зависи и от организма на човек.

6.   Аз говоря за ЗДРАВОСЛОВНО отслабване, без йо-йо ефект. Който желае да гладува цял месец, нека го прави, че ще отслабне - ще отслабне, но по изключително НЕ полезен за организма и тялото му начин, да не говорим, че е възможно да се появят стрии, също така, че след като започне да се приема храна отново в нормално количество, всяко едно нещо ще се залепи, килограмите ще се върнат, че даже с някой - друг отгоре. Тук говорим за СПОРТ и ЗДРАВЕ, а не за survivor... " Трай, бабо за хубост! " са казали, за къде бързате с това отслабване и вие самите не знаете!

7.   Здравей :). Аз имам проблеми с теглото (страдам от анорексия) защото родителите са ми били много слаби и съм прихванала това от тях. Не се чувствам добре в кожата си, имам чувството че ще се счупя. Имам постоянни болки в краката и ръцете, чувствам се като зомби :(. Имам огромен апетит и постоянно ям но няма ефект. Мисля да пробвам с бирена мая но не знам. Моля те помогни ми виждам че разбираш от такива неща. Аз съм едва на 13 години и не знам какво да правя :(. Благодаря предварително!

8.   Браво! Много вярно! Момичета спрете с глупавите диети и се захванете със спорт!!!