Споделена история от Спорт и красота

Как да порасна на височина?
На 17 години съм-висок съм 165 и не искам да стана 172 и до толкова, защото има вероятност да остана нисък-чичо ми е 175, дядо ми(лека му
пръст)175, баща ми 180, брат ми 188, дядо ми(на майка ми баща и)-178 и се
очаква аз да стана около 172-175 и не искам да стана нисък. Искам да стана
185-190. Какво мислите за Grow 4 taller idiot книгата? И кажете какво да ям и кога да си лягам, за да порасна. От скоро 2 месеца-се преместих да живея на село и си лягам в 00:00 и заспивам в 00:10 и се събуждам 08:00, ям за закуска мюсли с кисело мляко, за обяд или нищо или някакъв сандвич, супа или някаква манджа(повечето пъти нищо). в училище-пълнозърнест бейкролс с корни с шоколад, понякога студен чай сан бенедетто и/или сладолед с шоколад и ядки, понякога ям и/или сандвич. Какво да направя за да не стана толкова нисък-не искам да съм 172-175, а искам 185-190 :). Нямам възможност да се запиша на баскетбол или волейбол-дайте други алтернативни начини-на лост не мога да се набират дебел съм. От октомври 2011 ходя на фитнес, и прекъснах от март месец- и сега ходя от май месец-там дигам-на лежанката 30кг-слагам на лоста 2х5, а дъмбели или 2х6кг, или 8кг. А и от средата на Април месец 2012 пия бирена мая-таблетки от аптеката-3х2 или 2х2

Коментари

1.   Мило момче, чета и не мога да повярвам на очите си - първо, хранителният ти режим е пълна катастрофа, рано или късно ще те доведе до диабет, щом си затлъстял.

Промени това!

Не зависи от теб, дали ще порастнеш на височина, но на ширина - определено!
Не се отказвай от фитнеса. Аз съм жена и като почнах с него можех да вдигна повече от теб, стегни се, нямаш никакъв мускул.

За височината - яж хубаво и качествено червено месо, тележко. Не е нужно да е много, но ако тренираш всеки ден към 250 гр. е много добре. Спри мазното, сладкото, бейкролси-те.

Успех

2.   пиши тук - http://www. bb-team. org/forums
хората ще ти обяснят абсолютно всичко
и това, че намете фиттнес зала - не означава че не можеш да си пригодиш нещо у дома! :)

3.   Баскета много помага. ;)

4.   Баскета НЕ помага на растежа. Високите хора са баскетболисти защото са високи, а не са високи заради баскетбола. Може да приемаш аминокиселини с разклонена структура, наричат ги BCAA. Можеш да ги съчетаеш с физическите натоварвания във фитнес залата, след физическо натоварване се отделя повече растежен хормон, а заедно с BCAA аминокиселините резултатите би следвало да са по-големи. Другото преимущество е, че се отделя също и повече Тестостерон, той също е важен за растежа.

Има и друга операционна алтернатива, със сигурен ефект поне 5 см. височина, представлява разрязване на костите и поставяне на скоби. Срязаните места се съединяват чрез делене на костните клетки и натрупване на минерали.

Другия начин е чрез посещение на Ендокринолог, той ти измерва нивата на растежни хормони и преценява каква доза растежни хормони можеш да приемаш екзокринно без да увредиш нищо странично. Инжектирането става чрез редовно посещение при лекаря, тоест под лекарски надзор. Риска при големи дози е, че може да спреш синтеза на растежни хормони от самата хипофиза, които пък трябва да се произвеждат в определено количество през целия живот, могат да настъпя промени и в скелетната структура и др. Затова се инжектира под лекарски надзор, и въпреки това в България са малко лекарите готови да изпълнят тази процедура.

5.   Яж нормално! Почти винаги единият брат е по-висок със 7-8 см-прави си изводи! Ще караш късен пубертет...

7.   Някакви витамини пий, спортувай повече, за да се развиваш. Храни се здравословно, не си лягай толкова късно. Важна роля има и начина на живот.

11.   брато фактически секи иска 185-190 това е перфектният мъжки ръст

12.   Аз съм на 22, миналата година бях 1. 70 тази съм 1. 73 силно се надявам да продължа да раста така поне до 25 години, ако стана 1. 80 ще съм доволен, че дори и повече, късно се усетих да обръщам повече внимание на храната и на съня си, мисля че това ме спря и напрежение от даскало и така. Казвам ти го щото някой ще ти каже че човек расте до 20 години и спира. На някой хора им е заложено в ген, други сами си го спират по един или друг начин. Тренирай, не прекалено но не и малко, уважавай тялото си, не го мисли пък на края каквото стане Да си жив и здрав и да пораснеш много голям. Късмет момче :).

13.   Съжалявам да го кажа на номер 4 но БАСКЕТБОЛА ПОМАГА и то много на растежа . Зависи генетика режим на ядене и сън но ако искаш вярвай Майкъл Джордан е близо 2 метра , а когато е бил в 9 клас е бил само 1.70.

14.   до 13
Големи дози HGH,диета и stretching упражнения баскетбол от много ранна възраст да ти говори нещо ? Така стават баскетболисти,генът е на 2ро място.

17.   Номер 12 как успя на 22 на пораснеш с цели 3 сантиметра? Аз съм на 21 и от 3 години не съм пораснал изобщо. Какво трябва да направя за да порасна поне още малко на тези години?

18.   Не искам да те отчайвам, ама при ръста, който имат роднините ти нямаш много шансове да станеш висок. Отделно хранителният ти режим е ужас, ама това по-скоро ще се отрази на килограмите ти, не на ръста, та гледай поне да отслабнеш, че визуално да изглеждаш по-висок, че ако си и дебел тогава съвсем си личи, че си и нисък.

19.   Аз съм на 21 и съм 181 см. Баща ми е 176 дядо ми също майка ми е 160. Това си е божа работа колко ще пораснеш просто не можем да се месим с природата

21.   Здравейте! Момиче съм, само 160 см. Искам да стигна поне 165см. Пуша от една година, това вреди ли относно растежа? Слабичка съм 44 кг, храня се нормално.

22.   До 21 Дали пушиш или не няма разлика. Аз преди време бях доста нисичък , но след има-няма 2 години станах с 17см по висок (бях 1.50)
При всеки е различно и няма рецепта , която ще те направи по-висок.
номер 4. извинявай , но твоето предложение е просто глупаво.
Всяко лекарство,инжекция има своите положителни и лоши страни.
*Sunny Day*

23.   аз съм на 13г. и съм 1, 87см. висок

25.   Само да отбележа.. баскетболът не помага на всеки да порасне.. аз тренирам вече 5-та година професионално, всеки ден и не съм пораснала от 4 години насам( в момента съм 158, както бях и в 4-ти клас)... Но волейболът наистина може да помогне.. един приятел за три месеца дръпна с 13 сантиметра

26.   Аз препоръчвам засилено ядене на млечни продукти, т. е. сирене, кисело мляко, кашкавал.

28.   Аз искам да питам , защото съм на 27 години и съм 191 висок , но ми трябват поне още 10 сантиметра височина , всеки ден тренирам и прочетох какво ли не. Имам проблеми с черния дроб заради объркани препарати които използвах за маса.Можете ли да предложите нещо като за мойте години ?

29.   До 28: ти великан ли искаш да ставаш? За какво ти е да си по-висок от това?

30.   На 13 съм, висока съм 1.65 м. Развивам се по-бързо от наборите ми ( не на височина, а на вънщност) и исках да ми препоръчате някакъв спорт за по- бърз растеж. Благодаря предварително.

31.   аз съм на 13г. и съм 192

33.   Хора я стига сте се отчайвали! Аз съм на 13 и съм едвам 1 и 69, 1 и 70! Та аз се надявам ако човек ръсте до 25 години да стана поне 1, 75-6
Пък ако имам късмет може да се спра и на 1 и 80
Така че главата горе и само напред! това с ръстта да не ви мъчи! Вие гледайте да сте високи в оценките! Късмет братлета!

34.   Първо спортувай по често. Ограничавай се малко. Яж плодове и заленчуци, яйца и месо. Започни спорт като баскетбол или волейбол те помагат. Прави упражнения за да отслабнеш и излизай често да бягаш. Интересно е, че ако си слаб вниманието от ръста ти се забелязва по - малко. Опитай!

35.   Леле ако взема да се оплаквам-на 15 съм и съм 155см

36.   Тийнейджърите имате нужда от повече енергия (храна) от възрастните хора, защото тялото ви расте и се развива. Обаче важно е каква е тази храна. Ще ти напиша списък с храни, които ще ти помогнат да НЕ напълняваш. Предлагам отслабването да го постигнеш като леко намалиш порциите, които ядеш.

Например ако ядеш 1 купа супа, махни 1/4 от супата и не я яж. Или ако ядеш корнфлейкс с мляко отново намали порцията с 1/4 (една четвърт е половината на половината).

Храни, които можеш да консумираш:
– мляко кисело и прясно
– сирене
– кайма – само, ако родителите ти мелят месото вкъщи, не яж готова купешка кайма, защото не е ясно какво съдържа. Месото, което се мели да не е тлъсто/мазно.
– риба
– не мазна шунка
– зеленчуци
– варива – боб, леща, грах.

Храни, които да консумираш с внимание, най-добре намали тяхното количество наполовина от това, което ядеш в момента:
– хляб
– пържени картофи (макар че 1 път седмично не е проблем)
– пица
– спагети
– плодове – те са здравословна храна, но съдържат доста захар и затова не яж повече от 1-2 плода на ден.

Храни, които да се избягват:
– всички сладки неща, ако има сладък вкус не го яж или само го опитай.
– всички тестени неща – кеск, сладкиши, солети, банички, кифли …
– пържено – приготвяй храната печена или варена
– панирано.

Защо не се запишеш да тренираш нещо – народни танци, баскетбол, каквото и да е, в което има скачане, бягане и енергично движение.

37.   така моита историа страхотно така преди две години ми би омразнало всичко зареди растами тои бе 171 сички бяхя по високи от мен икат почнат даса перат прет момичета и ас просто нямах самучуствие така сегасам 27 висок 187 чак сега зех дасе кефа онас секи мисе кефи начи сичко зависи от хипофизната жлеза как оспях сичко стана от натурален сироп които потпомага растежа напално натурален само тои шави помогне ас сега мисла дасиго зема пак които го итересува да пише

38.   Какъв е този сироп?

42.   До 36 Тенисът помага ли като спорт, за корт става въпрос?

44.   Към номер 37, как се казва сиропа за растеж?

46.   Здравей приятел.
на 17 години си и си 165. Имайки предвид височината на роднините ти няма как да станеш 185 или 190. Спортувай, разтягай се но имайки предвид възрастта ти и височината на роднините ти може да станеш най-много към 170-174. Растежа не е концерт пожелание а и много хора биха дали всичко да са поне 170 високи така че не се комплексирай ;)

48.   аз съм на 15 и съм висок 175 приблизително защото си лягах рано към 10:30 най късно и ставах към 8/9 най късно ядях редовно закуска обед и вечеря и нещо дребно след обед много месни продукти и зеленчуци,
но нито съм спортувал нити нищо нито витамини или изкуствени добавки всичко е в редовното хранене сънят и това е макар че в родът ми всички са ниски под 165 най високите аз съм може би първия 175 и може би съм най високия в рода ни така че гена не е много от значение колкото пълноценния ти живот :)

50.   Зависи и от това къде живееш. Аз съм в блок на 20 метра от телефонна клетка и съм на 15. На много места съм чувал, че от постоянното облъчване с радиовълни клетките в костите се делят по-интензивно и така растеж доста повече. Баща ми на 15 е бил към 1, 76, аз на 15 сега съм 1, 82. Забелязал съм и че пролетта раста доста, така че предимно тогава се старай да правиш нещо, за да порастеш. В провинцията за твое съжаление няма много тел. клетки, но от друга страна някои твърдят, че това облъчване било вредно.
Имам основание да смятам, че ръста ми е изключение:
пра дядо : 1, 79
дядо: 1, 78
баща ми: 1, 82
Аз имам още към 7-8 години да раста, затова и при теб може да е същото. Най-важният съвет - когато през цялото време искаш неистово да пораснеш, тялото ти разбира какво искаш и го изпълнява, повярвай ми - поискаш ли нещо много силно, ще го получиш.
Късмет

51.   Яж по 1 килограм краставици на седмица, НЕ СЕ ШЕГУВАМ, има огромен резултат! Успех, мило момче!!!

52.   Тука става въпрос за ген, не за спорт и добавки. Ти ще приличаш на роднините по женска линия, защото си момче. Не ми се вярва да останеш 165, но не вярвам да минеш и много над 170. Ако вържеш 175 се радвай.

53.   Здравей приятелю! Значи да ти кажа честно не става само с ядене искасе малко акъл. С ядене не можеш да пораснеш и това няма да ти помогне на ръста, за да станеш по-висок. Не може само ядене, а трябва само със спорт и повече спортуване. Например започни да иргаеш баскетбол всеки ден и ще видиш, че ще пораснеш с поне 3-4 сантиметра и ще станеш от 165 на 168-169. Казвам ти го от опит, защото аз вече 1 година иргая баскетбол и не съм спрял до днес. Всеки ден играя и това вече го правя от 11 месеца и за този период пораснах с 3-4 сантиметра. Преди бях 167, а сега съм 171 и се надявам да стана висок с поне още 4-5 сантиметра и да стана около 175, 180. Баща ми е висок 175 а дядо ми 180. А майка ми е 164. Всеки ден ако играеш баскетбол и пиеш повече вода като си носиш в една бутилка ще видиш, че резултата ще е положителен.

55.   А аз съм на 17, момиче съм и съм висока 156/157см, всички ми се подиграват че съм ниска. Как да порасна поне с 10см?

56.   Трябва да висиш повече по лостове, да играеш баскетбол. Темата е писана преди седем години и ти не си писал информативно, така че няма какво да ти кажа. От гледна точка на това, че ниските мъже трудно си намират жени е кофти. От 1.80-1.90 са най-предпочитаните.. но все още за всеки влак има пътник.

57.   Може и да имаш късен растеж! Един приятел порасна от 18 до 21 с близо 10 см. Беше 178см. И почти стигна 190. Имах и едно момче от класа което до осми клас беше 192. Преди няколко години го видях и си е пак така. Едни растат от пети до 8 клас много бързо и спират, други растат като студенти хахахахахахаха..

58.   Ако си слага човек хормон на растежа (Соматотропин) може да порастне на восочина доста даже след 20 години, но пък това е доста опасно защото може да се развие рак на мозъка !

60.   Хора искам да попитам има ли някакъв шанс да дръпна до 178. В момента съм 170 на 15 години. За жалост родителите ми са ниски мама е 150, татко е 163. Не тренирам нищо, но искам да се запиша на фитнес. Това дали ще повлияе на растежа ми?

62.   Аз съм на 22 и съм 175 със стероид дали ще мога да стигна 180 ? Няма да го направя ама все пак да питам?

63.   До 60

Вероятно ще качиш 3-4 ната, но не се надявай на повече. Това ти говоря, просто ако живееш нормален живто и не ядеш мега боклуци. Иначе, ако ще и да тренираш по 17 часа на ден, пак няма да качиш ръст.

До 62

Всичко, коеот би те накарало да качиш ръст на тези години, е много вероятно да ти увреди сърцето и да те убие. Само казвам.

65.   Здравейте аз съм на 15 години и съм 153 висока. Всеки ден играя баскетбол, футбол и понякога волейбол. Храня се горе долу добре. Искам много да порасна поне със още 10 до 15 сантиметра. Не познавам истинските си родите ли но поне не пуша и не пия алкохол. От миналата година съм дръпнала със 3 см. Дай те съвет да ли да се надявам на нещо