Споделена история от Спорт и красота

Трудна за разресване коса
Привет готини хора, имам един въпрос към женския пол, аз съм момиче с много дълга коса и си я харесвам, само че много трудно я разресвам, иначе ползвам балсами, масла но не ми помагат особено, от шампоаните също не съм доволна, появява се често пърхот и бързо ми се омазнява косата, а надолу е леко суха. Споделете, ако сте имали подобен промлем, с какво се миете, какви неща ползвате за лесно разресване, доста продукти съм сменила, но така и не съм случила на такъв от който да съм доволна, очаквам с нетърпение вашите отговори.

Коментари

1.   Аз съм така, макар и да не ми е вече толкова дълга косата, винаги много трудно се реше.
Използвам на Gliss спрейчетата, което най ти подхожда на косата (мазна, суха, без блясък и т. н. ) и от всичките съм доволна. Пръскам супер много, само в долната част на косата и докато е мокро още реша. Супер са! С друго не мога да ти помогна.

2.   Ж30: Не мий често косата. Не повече от 1-2 пъти седмично. Ползвай само предварително разтворен в малко вода шампоан. Избягвай сешоара, но не и през зимата или когато е много студено. Нанасяй с отмиване подходящи за типа коса шампоани, балсами, балсами с хининова вода, с алое, с бадемово масло. Нанасяй без отмиване един от следните препарати, но не в комбинация:
- балсам
- хининова вода
- малко "Тривитаминол" (конски витамини)
- течни кристали
- Gliss-спрей
- "Икаров" - комбинация от масла за подхранване на изтощена коса
- бадемово масло - съвсем малко, размазано преди това на дланите ти
- чист зехтин - съвсем малко, размазано предварително на дланите ти
Ползвай много широки четки - с широки разстояния м/у зъбците. Почиствай ги като ги потапяш в разтвор от прах за пране+вряла вода.
Подстригвай се поне по 1 см на всеки 2-3 месеца, не повече.
Запомни, каквото и да парвиш, винаги ще окапва част от косата ти. Неизбежно е. Това е функция на косата - да се самообновява...

3.   Аз ползвам спрей на Gliss и съм доволна. Освен това веднъж месечно ходя на фризьор, за да оберат връхчетата. Определено има ефект. Избягвам също да я суша със сешоар, защото самата коса се изсушава и започва да цъфти.

4.   Уникалният продукт, за мен като професионален фризьор е Milkshake CONDITIONING WHIPPED CREAM Сметана За Коса.С млечните протеини, които съдържа прави мека като коприна и я прави изключително лесна за разресване.Най- евтино си я купувам от този онлайн магазин
http://zakosata.com/milkshake-conditioning-whipped-cream