Споделена история от Спорт и красота

Бедно момче, иска да свали 5-10 кила
Преди време бях споделил една "история", ама в другото сподели. Исках да направя един експеримент, който е базиран на взаимно мотивиране - аз, ти, може и други, които не се чувстваме комфортно в своето тяло и то с основателна причина - защото има шкембе, защото не сме тренирали спорт сериозно от доста дълго време, защото показателите на метъра, комбинирани с кантара, съвсем недвусмислено показват наднормен процент на телесна маса (как да се провери - пиши xenious, bf калкулатор в Гугъл и ще попаднете на български сайт с много хубав калкулатор, който в миналото ми е помагал да отчитам прогрес дори когато свалени килограми не са налице).

Каква е идеята:
- Да се съберем 2 или повече момчета/мъже с наднормено тегло. Предпочитам момчета не защото съм сексист, а поради отзивите, които получих преди - бяха все от тийнейджърки без реални проблеми с теглото, а само със самочувствието си.
- Да се съгласим на някаква определена диета, забраняваща определени храни и напитки. Може дори да се брои всяка калория (като се използва апликацията calorie count на сайта about. com, например). Разбира се, по-"големите" ще започват от по-голям калориен лимит. Не целим да се измъчваме.
- Да въведем в живота си някакъв спорт и движение. Моята работа и без това е свързана с известна доза ходене, смятам да започна като увелича това ходене до 10 км общо на ден - отчасти защото нямам пари за качествена спортна екипировка, камо ли за фитнес, плувни зали и т. н.

Каква е целта:
Не откривам топлата вода с идеята, че когато човек не се чувства сам, а е заобиколен от други хора със същите проблеми, много по-лесно ще се окуражи да предприеме стъпки да ги превъзмогне, като в същото време помага и на другите.

Бих оставил и-мейл, но съм сигурен, че ще бъде изтрит. :) Няма лошо! Може пък да се получи нещо по-добро, ако кореспондираме чрез този сайт.

Коментари

1.   Бедно момче? ! Това за какво е?
Бедните трябва да са дебели, мръсни и т. н.?

Както и да е!
Аз не разбирам защо търсиш други хора, при все, че:
-Има толкова упражнения за в къщи, из нета.
-Толкова поляни, по които можеш да тичаш, правиш коремни преси, играеш футбол и т. н.

Ще ти кажа какви са стъпките не за слабо, а за ЗДРАВО тяло.
-Добра и ЧИСТА храна (изключват се манджи, при които се ГУБЯТ всички витамини, туршии и компоти, само ЧИСТА и ПРЯСНА храна)
-Много вода. Течности. Като забравиш тези мизерии - безалкохолни, степчета и т. н.
-Секс, секс, секс и пак секс! Това е НЕНАДМИНАТ спорт, раздвижват се всички мускули, при оргазъм се изхвърлят химични сокове и т. н.
-Движение. Най-вече - чист въздух и да ти е ПРИЯТНО.

***
Правиш ли някои от нещата на сила, едва дочаквайки края - изобщо не очаквай резултати!

Какво друго да ти кажа - ако ядеш "мръсни храни" (като горе-изброените) то първо ВЪЗПИТАЙ тялото си - откажи го от всичко гадно, след това го слушай - независимо в кой час, каквото ти се дояде яж САМО това. Яж САМО когато си гладен и САМО каквото ти се яде, без излишни натоварвания и т. н.
Ако искаш да направиш мускули - наблегни на протеините, защото иначе мускулът се самоизяжда, макар тренировките. Най-много протеини има в месото. :)

Много хора бъркат в това, че пазят диета, хранят се под час и т. н. - т'ва е най-голямата грешка на която можеш да подложиш тялото си!
Аз съм жена, живея така от много години и от опит ти казвам - сега понякога ям пица, ям сладко като разпрана, ям и паниран кашкавал, но нищо не ми се лепи, защото в тялото ми няма токсини! След като изям нещо подобно, отивам малко на пътечката, играя тенис или карам колело.. Всичко се изгаря. :)

Пропуснах - след тренировка се храниш само с ЧИСТИ храни и пиеш много вода. :)
Направи го. Сигурна съм, че ако спазиш незаинтересованост + чиста и прясна храна, ще свалиш всичко излишно, ще се чувстваш много добре, а ако искаш да направиш мускули - можеш. :)

Успех и воля!!! :)

2.   " Бедно момче? ! Това за какво е? "

Чети по-нататък - " отчасти защото нямам пари за качествена спортна екипировка, камо ли за фитнес, плувни зали и т. н. "

Относно секса, не е като да отида при някоя с думите "Извинете, искате ли да поспортуваме малко хоризонтално танго? "и ей така да ми се отвори парашута. :)

3.   Хахахахаха, това второто изцепи!

Ето, аз съм ти обяснила - за к'во са ти екипировки, фитнеси, бла-бла-бла глупости?!
Екипировка - анцуг, тениска и маратонки.
Фитнеси - в нета бъка от упражнения, които се постигат без всякакви уреди.

Само за хубава храна ще ти трябват парички, но също си мисля, че ако бачкаш нещо, хем ще се тренираш и няма да си застоял, хем ще имаш парички. :)
Опитай както ти казах, просто няма как да не стане! :)))

Успех! Разпитвай, ако не си разбрал нещо. :)