Споделена история от Спорт и красота

Скачане на въже за отслабване
Здравейте! Аз съм момиче почти на 14 години. Имам проблем с килограмите - висока съм 1. 65 и съм 63 килограма. От 4 дена съм спряла всякакво сладко, само плодове, никакъв хляб, пия поне по 2 литра вода на ден, ям кисело мляко, пилешко месо, зеленчукова салата за вечеря и не вечерям по-късно от 19:00. Проблемът ми е, че нямам време да спортувам. На училище съм до 13:00, след това ходя на уроци по математика, защото тази година имам матури и съм на урок до 17:30. Прибирам се вкъщи в 18:00, след това уча и докато се усетя става 20:00. Не ми остава никакво време, а не мога да спра уроците, все пак тази година ми е най-важна. Днес се разрових в нета и случайно открих, че 30 минути скачане на въже били напълно достатъчни, за да се стегне тялото. Утре ще мина да си взема въже за скачане и все ще намирам поне по 20 минути на ден да скачам. Просто това е единствения начин да спортувам. Вие как мислите? Моля, ако някой е скачал на въже за стягане на тяло, нека сподели дали има ефект и за колко време е постигнал ефекта! Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Скачането на въже е много ефикасно за сваляне на килограми и за стягане на тялото. Добре си направила, че си се спряла на това упражнение. Има ефект. Обаче да те предупредя, че от първия път няма да издържиш 30 минути скачане. Трябва постепенно тялото да свикне. Започни с примерно 10-15 скока, после 2-3 минути почивка и още 10-15. Това е за начало. На следващия ден пак. След това ще увеличиш на 20 скока по 2-3 повторения. Когато свикнеш с натоварването може да започнеш да скачаш и за време. Но ще ти трябват няколко седмици подготовка. Иначе ефект има само с постоянство. Успех и не се отказвай ако първите пъти ти е трудно! ;)

3.   Здравей :) В момента и аз съм на 14 г.. Още от детската градина все скачах на въже с приятелки и в училище също до 6 клас. Имам си перфектна фигура и корема ми е стегнат. Знаеш ли ние какво правехме в междучасието, излизахме целия клас взимахме 3 въжета и ги връзваме заедно от тях става едно дълго въже и започваме да скачаме всички, като други 2-ма вартят. Много е забавно :)

4.   От авторката:
Днес си купих въже. Прибрах се и излязох на двора. Опитах се да скачам. Истината е, че не мога... ;О Правя най-много 3 подскока и после се спъвам във въжето. Все пак не съм скачала от около 5 години и съм позабравила... Някой има ли идея как да се науча да правя поне 20 подскока? :D

5.   Аз съм студентка 4ти курс право, от 3 години бягам. Така че възможност за спорт имаш винаги, да не говорим, че сега времето е прекрасно и винаги можеш да излезеш навън, дори и в 20ч да потичаш 30 минути преди вечеря. Няма да ти попречи, откакто спортувам не съм мръднала и килце. Не е нужно да спортуваш всеки ден, все пак не си професионална спортистка, достатъчни са 3-4 дена, можеш да си комбинираш нещата, за да не става толкова късно и тегаво. Аз примерно събота и неделя винаги гледам да бягам сутрин, а през седмицата преценявам кога ми е по-удобно да отида да потичам. Плюс това спортът ще ти помага да си учиш уроците по-бързо ;)

6.   Разумно решение е, авторке :) Един съвет, ако позволиш - не почвай с 30 минути на ден, щом не спортуваш, почни с по-малко и постепенно увеличавай времето за скачане :). Какво въже си купи - ако не е тежко, не може да се върти добре и може да се спънеш в него.
Друг вариант, за да се спънеш е, ако не тръгваш за скок навреме или пък въжето ти идва късо и трябва да скочиш по-нависоко, което е мъчително за начинаещ според мен.
Може и техниката ти на скачане да не ти е удобна.

http://www.bb-team.org/articles/1633_skachane-na-vazhe-2-ot-2 тук има техники за скачане, избери си някоя, която ти е удобна/лесна за изпълнение отначало. Успех!

c2h50h

7.   И аз от скоро започнах да скачам на въже и наистина се усеща стягането. Аз искам да попитам нали така и корема отслабва, защото на мен там ми е най - проблемната зона.

8.   От авторката:
Моля някой, който е скачал на въже, да ми каже за колко време горе-долу има видим ефект и колко често е скачал, за да постигне ефекта? Искам до 2 месеца да стана 55-56 килограма, защото на 3 Юли ше ходя на море с училището ми и не искам да ме е срам да се съблека по бански, а и аз самата не се чувствам добре в тялото си. А и искам да попитам кое скачане е по-ефективно? - обикновеното с 2 крака, или това с един по един все едно, че бягаш? Мерси предварително! (:

9.   Е, не може да се каже след колко време ще има ефект. Ти ако искаш да изглеждаш винаги добре спортувай/скачай на въже постоянно, а не само до лятото. Иначе за да има по-бърз ефект ти препоръчвам да намалиш яденето- никакво сладко, газирано, хляб. Хапвай малки порции.

10.   Аз също бих искала да попитам затова за корема... когато се скача на въже отслабва ли се И в корема ?? И аз мисля да почвам да скачам ;д : ) Успех !! : )

11.   Извинете, виждам, че публикацията е от преди 5 месеца. Може ли да попитам как мина скачането на въже? Отслабна ли и за колко време?

12.   Темата е отдавна, но виждам, че авторката не е писала нищо повече, затова аз ще добавя. Скачам на въже от седмица ;д От началото правех по 50 скачания сутрин и 50 вечер, а сега правя по 100 сутрин, 100 следобед и 100 по-късно вечерта. Не усещам разлика, но пък от друга страна се чувствам много по-добре от преди. :) Пожелавам късмет на тези, които искат да започнат да скачат - хубаво е и не отнема много време, винаги трябва да се намира време за спорт. :)

13.   Номер 12, не се притеснявай, скоро ще има видима разлика в тялото ти, все пак скачаш едва от седмица.
От декември скачам на въже 5 дни в седмицата, 3 дни ходя да бягам на стадиона и в момента тялото ми изглежда много добре. Стопих корема и мазнините по бедрата, така че не се отказвайте, момичета.

14.   Мисля, че ще се прибере корема, тъй като ще се губят мазнини от местата където са най-много. А и скачането си е интензивно натоварване

15.   Корем може да се свали и за месец и нещо-два... стига да се избягват тестените и мазните храни и поне 1-2 часа тренировка. Аз лично всеки ден си скачам на въже и правя упражнения за корем за около 2 часа и виждам лека промяна, а тренирам от скоро.. :) Важното е да се хапва по малко, но често.. Гладуването е огромна грешка!!! А ако наистина сте свикнали да си похапвате доста, пийте повече вода, защото тя утолява глада. :)

16.   Здравейте аз съм мъж на 24 години 183см, зимата бях станал 105кг. Не можех да се търпя и почнах да бягам. За 30-35 дена свалих близо 20кг! Бях станал 85кг и пак почнах да си похапвам вечер и да пия по някоя бира, това бърка нещата и сега съм 90-95кг. Истината е в спорта ако се движите повече ще се чувствате по-добре и ще изглеждате по-добре!

17.   Здравейте! Искам да споделя че от скачането на въже има ефект, както и от тичането. На 01. 01. 2012г се качих на кантара и като видях 80 кг при условие че съм висока 165см и че съм на 20г ми прилоша. Реших, че ще се взимам в ръце. От януари до март скачах на въже, понеже ми беше студено, за да изляза навън. Научих се да правя по 1000 подскока вечер и сутрин. От април излязох на стадиона. Ходех и сутрин и вечер. Всеки обед разходка с кучето. Не спазвах диети. Ядях често и по - малко. Отслабнах с 18 кг. Бях много доволна от постигнатите резултати. Наистина много пот се изля. Но после ми стана като нужда. Денят ми не минаваше добре ако не излизах да направя няколко обиколки. Увеличиха се обожателите ми. Приятелите ми се възхитиха на новата фигура. Наистина стегнах тялото си. Направете го и Вие. Не с хапчета, не с диети. Пот трябва да се лее... :)

18.   Към Авторката и към всички неможещи да скачат на въже - може да се правят подскоци и да въртите китките все едно наистина скачате на въже. :) При мен помага, стига да имаш воля. :))

19.   Виждам че си публикувала това преди 1 година. Е има ли ефект?

21.   Който ви казва, че да скачаш на въже е лесно яко лъже.... Незнам как сме го правили като деца, но от вчера започнах за първи път както ви казах вече и сега съм труп.... Днес успявам да скачам около 10 сек. и буквално оставам без душа... Ако някой ден стигна до 30 мин. ще е живо чудо хора... Днес няколко серии не на равни интервали защото още не съм свикнала с ориентацията и тн за да разпределя времето си, скачайки на сантиметри от земята и с 2 подскока между всяко заъртане и вече съм без дъх и душа.... Но съм се хванала здраво и до 1 година се надявам да успея с 30 минути... Засега това ми се вижда невъзможно но ще видиме...
Ще ви пиша пак...
Здраво трениране трябва за да се свикне.... Засега не смятам да се занимавам с друг спорт искам да видя дали това с диета разбирасе ще помогне за свалянето на килата, паласките и тн.

22.   здравеите аз днес си купих 2 въжета и почвам от днес да скачам по 20 минути на ден минимум, както всички добре, че си взех 1 резервно че първтото го истарвах и се счупи на първият ами 1, 50 лв какво да очаквам.. Та ще пиша след месеци дали има ефект от скачането на въже :).. момиче съм на 14 г. и съм 45 кг искам да си стегна тялото.. ;Д

23.   Едно от най-важните неща е да си с маратонки или гуменки докато скачаш! Преди време направих грешката да пробвам по чорапи в нас и реших че не е за мен :Д след време разбрах че е заради липсата на обувки :Д

24.   Има ефект но трябва да е поне 20 минути. Преди правех бройки, после започнах на рундове от по 3 минути и ми се взе доманя. Бях направил 5 рунда по 3 минути със почивките ми отне не повече от 18 минути и два три дена не можех да ходя от мускулна треска на прасците и на мускулите над коляното. Както всяко кардио, поне 30 минути трябва да е. Чувал съм от треньори, че 3 сери от по 5 минути е идеално като начало и доста ефективно, аз 5 минути още не мога да издържа след третата ми омекват леко капачките. Но засега на рундове ми е добре, ще се опитам да гоня 30 те минути без прекъсване като цел.

25.   Има ефект но трябва да е поне 20 минути. Преди правех бройки, после започнах на рундове от по 3 минути и ми се взе доманя. Бях направил 5 рунда по 3 минути със почивките ми отне не повече от 18 минути и два три дена не можех да ходя от мускулна треска на прасците и на мускулите над коляното. Както всяко кардио, поне 30 минути трябва да е. Чувал съм от треньори, че 3 сери от по 5 минути е идеално като начало и доста ефективно, аз 5 минути още не мога да издържа след третата ми омекват леко капачките. Но засега на рундове ми е добре, ще се опитам да гоня 30 те минути без прекъсване като цел.

27.   Здравейте! От няколко седмици скачам на въже и се чувствам по-добре и по-слаба. Коментарите леко ме учудват. На 15 години съм и не скачам кой знае колко бързо - 100 скока ги правя за около 2 минутки. Зависи колко пъти се спъна, защото мога и по 50-60 наведнъж, мога и да сe излигавя и на 5-тото да се спъна. Всяка сутрин правя по 500 скока с почивка от 2-3 минутки на всеки 100. Излизат ми 20-30 минутки, ако се моткам много, иначе и за 10 съм ги направила. Да, от това се стягат и корема, и дупето. Ако го правите редовно, добре е и по 2 пъти на ден - сутрин и вечер, за месец може да свалите поне 2-3 кила. Нещо не мога да ви разбера като казвате, че на 20тия подскок сте уморени. Не би трябвало. И един съвет - когато усетите, че се изпотявате, значи действа. :)

28.   аз искам да кажа че скачането не е достатъчно.започни да караш колело да скачаш на дама да бягаш и това е всичко

29.   здравейте , момче на 18 сам
бях с с около 8 кг над нормата според индекса за телесна маса това лято тренирах здраво ,спрях и да ям след 18 часа ,
и сам свалил над 10 кг до сега и продължавам вече по бавно сега ходя на училище но не пропускам да направя тренировка дори и малка да е
та искам да споделя че от въжето има голяма полза
няма тренировка в която да пропусна да го използвам
ам нека кажа каква е всъщност цялата ми тренировка
... започвам с разтягания след тях около километър бягане като към края започвам да редувам спринтове и бавно бягане след това отивам на успоредка и правя 20 кофички после 300 метра отново бавно бягане спирам вземам въжето и правя около 500- 600 скока почивка към 1 2 минути и започвам коремни преси тях правя всеки път различно правя различни видове докато ме заболи корема после още 300 метра бягане малко почивка и 20 кофички отново 300 метра бягане кофички и отивам на лост и правя коремни набирания и силови набирания докато мога почивка малко и 300 метра бягане отивам на успоредката и правя кофички до отказ след това отивам да бягам като правя 300 метра бягане бавно и после почвам да редувам спринтове и бавно бягане докато стане непоносимо почивка малко въже 500 -600 скока и коремни преси до болка завършвам с редуване бавно бягане и спринт колкото мога понякога между тези упражнения вклчвам и бой по боксова круша с ритници и ръце около по 5 мин това е сегашната ми тренировка.. иначе започнах с 100 метра бягане 10 кофички и 40 скока на въже и от време на време лицеви около 20 .. с постоянство сега правя това което описах по горе .. тялото ми е станало страхотно не се харесвах преди но сега а и е друго като ти правят комплименти .. не знам дали някой би пробвал моята тренировка но все пак надявал се съм дал поне някаква идея за такава .. мн бързо се топят с това килограми но е и мн трудно не е за всеки случвало се е да повръщам от претоварване но мисля че си е заслужава извинявам се че късно се включвам ,, бих се радвал ако някои коментира това което съм написал :)

30.   Хихихи, само като прочетах колко си ентусиазирана за въжето и как ще скачаш 30 минути без изобщо да си скачала до сега чаках само следващия ти пост където да пишеш оооо, много трудно бе :D. Хаха. Извинявай, просто ми беше забавно. Сега сериозно. В бойните спортнове скачат по 10-15 мин. макс преди тренировка, аз съм стигал и до 45 мин., но без тренировка след това. Сваляш около 1 кг. за час. Първо си вържи с едно въженце глезените един за друг и пробвай така да скачаш с два крака заедно - защото предполагам скачаш с един крак нагоре, другия след него така, малко като конче и въжето се оплита. Краката трябва заедно да отлепят от земята, да се движат заедно и право, без да ги свиваш в коленете, координацията с ръцете идва почти веднага. Това е най-елементарното - скачане с два събрани крака. След ден-два махни помощното въженце и пробвай дали е станало. Ако да - вече пробвай на едно краче, да редуваш краката, и идея си нямаш какви трикчета има, пускаш музика и почваш, забавно е и ти дава много въздух, в смисъл можеш да тичаш, да плуваш доста повече примерно ;)

31.   Здравейте, днес за първи път почнах да скачам и съм съсипана!!! Болят ме краката много, но искам да знам повече стягаш или отслабваш? И около 2 месеца скачане по 15 минути разбира се с почивка дали ще сваля минимум 2 килограма? Благодаря предварително!

32.   Хахахаха, само така, момиче :). Разбира се, че ще си съсипана, въжето е здраво кардио, което напълно измества бягането. За 2 месеца ако скачаш 15 мин. дневно ще свалиш и повече от 2 кг. Но нека да кажа нещо - ти добре ли се храниш? Виж сега, ако след спорт бягаш към буркана с течен шоколад и нагъваш вафли Чайка с кисело мляко нищо няма да стане :)))). Най-много се отслабва с правилно хранене. Ограничи захарта и тялото ти само ще влезе в ритъм. После са мускулите - мускулите горят най-много калории. С други думи един фитнес с високо темпо ще ти е много по-ефикасен от кардио, а фитнес и с едно 15 мин. въже ще си бомба.... но пак казвам, трениране и вафлички, трениране и баклавичка, толумбички, торта и сладолед.... няма да станат нещата :))))

33.   Здравейте, Аз родих преди 4 месеца и нямам много време за спорт. Правя по 5км разходки с бебчо по два пъти на ден. Но искам да сваля и последните 7кг, които ми останаха от 20кг качени през бременността. Лошото е, че получих дискова херня от раждането и се чудя дали мога да скачам на въже или с тази диагноза не е препоръчително? На 28 годи съм, не ям тестени и сладки изделия, не пия газирано, не ям пържено и не се храня след 18ч. Благодаря Ви предварително :)