Споделена история от Спорт и красота

Бръчки под очите
Здравейте! Преди една година забелязах, че са ми се появили бръчки под очите. На 19 години съм. Знам, че много хора ще кажат, че си внушавам, но наистина ги имам. Аз съм си виновна за тях - неправилно се разгримирах, много често не си доспивах, всичко това си е казало думата. Сега обаче ми се иска да поправя нещата по някакъв начин, например чрез упражнения за лице, чрез натурални маски и други такива подобни неща. Ще се радвам да чуя вашите съвети и предложения!

Коментари

1.   Споко, това не са истински бръчки (те почват да се образуват при бялата раса след 25, при черните доста по-късно, а при азиатците дори след 45 г (но страдат от старчески петна за това)).

Вероятно става дума за суха кожа. купи си хубав крем за очи. Не се излагай на слънце, лятото задължително винаги с крем със слънцезащитен фактор и ПИЙ ПОВЕЧЕ ВОДА (обезводнила си се явно). СПРИ ЦИГАРИТЕ. Успех

2.   няма как да поправиш нещата колкото повече порастваш толкова повече се увеличават.. това което си мислиш че е повлиало да се появят бръчките не е причината.. всеки има мимически бръчки които са от това как се смееш или пък ако се взираш в слънцето без слънчеви очила.. другите бръчки са от възраста и това как ти се отразява живота...

3.   Авторката : моите обаче не са мимически, мисля, че са точно от разтягането на кожата заради неправилното разгримиране или може би от нанасяне на коректор под очите, което изсушава кожата. Цигари не пуша, но наистина не пия достатъчно вода.

4.   Кви са тия бръчки под очите? !? ! Торбички има под очите, ама бръчки? !

5.   Ами да ти кажа и аз имах такъв проблем, но започнах да ползвам крем за бръчки на околоочния контур и определено изчезнаха след няколко месеца редовна употреба- поне 2-3 пъти дневно. И сега даже по тази причина, че имам перфектна кожа там, изглеждам по- малка от годините си, защото изчезнаха и тъмните кръгове. Има много марки. Аз съм доволна от Орифлейм, Евелин и Лореал. Споко бързо ще видиш разликата.

6.   Гънки под очите /и не само там/ имат даже бебетата!
Твоите са се задълбочили, защото са стояли слепнати цяла нощ заради грима. Има шанс да се пооправят, но не прави повече тази грешка да заспиваш с грим, защото с годините възстановяването ще е все по-трудно.

7.   Авторката : Не съм спала с грим, махах го преди сън, но начина по който го махах не беше правилен.

8.   авторке кой е правилния начин? как трябва да се маха грим?

9.   Според мен просто ти се е поизсушила кожата там. Купи си качествен околоочен крем и ще видиш как за отрицателно време ще забравиш за бръчките. Нанасяй го сутрин и вечер преди лягане. Слагай и малко върху клепача.