Споделена история от Спорт и красота

Без начупване на косата когато в влажно - но как?
Здравейте :) ще карам направо по темата, защото не искам да Ви отегчавам. Тъй, като изпращането ми е в петък, а току що видях, че през целия ден ще вали... косата и е чуплива особено ако навън е влажно. Момичета кажете ми какво да направя за да не ми се начупи - да подчертая че косата ми не е никак дълга т. е. малко под рамото и си мислех да си направя изправяне със сешоар, но си мисля че така косата ми е по-податлива на влагата. кажете ми някаква хитринка ако има или нещо такова не знам кажете ми нещо дайте ми съвет. Не съм кифла нито глезла но наистина съм доста притеснена все пак ще се снимаме и т. н а не искам да съм некъв развълнуван диригент в косата :( не знам какво да мисля вече, а не знам ако я напръскам с лак дали ще има ефект забравих да кажа и че на всичкото отгоре съм и с прав бритон който не влиза в почти никакво приложение... преди си го правех на рибена кост но сега когато е къс :Х не зная какво да правя

Коментари

1.   И моята коса ммного лесно се разваля когато е влажна.. даже понякога няма и половин час след като съм излезнала... а иначе и моята е същата дължина... в нашето училище изпращането беше днес и времето беше много гадно и валеше, та направиха изпращането в училище.. може и вашето така да го направят.. иначе можеш да идиш с кола, която да те остави колкото се може по-близо до вратата на училище и да влезеш възможно най-бързо вътре, за да не ти се развали косата.. а иначе лака може и да помогне, не знам... ще следя темичката, защото и аз искам да знам с какво мога да предотвратя развалянето на косата при влажно време ( макар, че донякаде мисля, че няма как да стане, защото една приятелка, която от 4 години постоянно е с направена коса, при хубаво време никога не й се разваля, нито като спи.. а моята и в хубаво време се е разваляла, а за да не се развали като спя - трябва да спя като препарирана :Д... та даже и на тази приятелка й се е разваляла при влажно време, не знам.. :) както и да е... Дано не вали тогава и нека всичко мине чудесно :) Всичко хубаво :)

2.   Един Сешоар, Лак и най- вече един чадър би трябвало да свършат работа... Защо не питаш фризьора, който ще те прави? :)

3.   Хубава преса и качествени продукти : ) Забрави разни евтиняци с приставки и тем подобни работи. Когато изправяш косата я разделяй поне на два сектора с шнола като започваш от долния пласт нагоре. Задължителни по време на сушене са кристалите, с които не трябва да се прекалява - едно, най - много две пръскания, или дози, зависи какви са. Преди изправяне на сухата коса пръскай термо спрей - това са спрейчета за топлинна защита. След като ти е къса косичката всички тези стъпки са задължителни, тъй като късата коса е много по - податлива на начупване, разваляне на формата и т. н. : ) Надявам се да съм ти помогнала. Марина :)

4.   автор : общо взето май всички се въртим около пресата и лака за коса... най-вероятно ще съм къдрава :) благодаря все пак момичета :) весело лято :Р

5.   Моята също е чуплива, но е дълга до кръста и изобщо не се старая да я изправям когато е влажно, защото след това на нищо не приличам... защо не пробваш да смениш прическата-да речем къдрава, но с маша, знам ли, но ако искаш права да бъде-не мога да ти помогна, на мен и лака не ми помага... УСПЕХ

6.   Аз също имах същия проблем. онзи ден си купих MACY smoothing fluid. Това е флуид за изправяне на косата. струва 7 лева и се слага много малко на влажна коса. не вярвах докато не се намазах и изправих косата със сешоара и после с преса и ме наваля дъжда но малко не цялата мокра и беше ужасно влажно но тя беше права даже и катоо се прибрах пак беше права както я направих не беше мръднала

7.   Флуид за изправяне. Лакът е гаден и изтощава, никак не ти го препоръчвам.