Споделена история от Спорт и красота

Боен спорт
Отдавна инскам да се запиша някакъв боен спорт. В София съм студент първи курс на 19 години. Интересува ме къде има клубове, колко струва абонамента, за един път, колко хора са групите, най-често на каква възраст. Бих искал да мога да се защитя при евентуална заплаха, както и да се запозная с нови интересни хора.
Затова какво да избера:
1. Кунг -фу
2. Карате
3. Джуджиксу
4. Кали
5. Айкидо
6. Джудо
7. Друго вие кажете
Какви са спецификите на тези спортове. Какви са вашите впечатления. Благодаря предварително.

Коментари

1.   В 18-то училище има тренировки по няколко вида бойни изкуства, групата е основно от външни хора (над и около 20г ) и таксата е 20лв на месец, като има тренировки 2 или 3 пъти седмично. Отиди и попитай на място, те ще ти обяснят. Според последната информация, която имах, една от тренировките е в петък в 19:15. Поне така беше. Надявам се да съм помогнала :)

Нина

2.   Само като прочетох въпросите и ми стана ясно колко отдавна и колко силно го искаш... кунг-фу - това от филмите; кали- с ножове и др. остриета; айкидо - не е спорт, а изкуство. Извинявай, но това е все едно аз да пусна тема- Препоръчайте ми дали да запиша в Харвард или Оксфорд и дайте предложения за специалност - тъпо, нали?

Ако реално си решил да запишеш нещо- изгледай в ютуб всички клипове от повечето бойни спортове, помисли още веднъж дали наистина го желаеш (защото си има бъхтене, понякога кръв, винаги много зор, отначалото се чувстваш като пълен малоумник, прибираш се уморен като куче и т. н. ). Информативно, по 5лв на тренировка, карта около 60-70 лв (отделно ако спорта го изисква ръкавици и протектори). В Дианабад има хубав клуб по бойно самбо (Близнаците), има и на други места. Ако си се надъхал от някои филм, или защото са ти се подигравали и ебавали в университета, може би губиш твоето и нашето време (имам наблюдения, в 9 от 10 случая е така, първата и последната тренировка се провеждат едновременно). Истината в спорта е много мислене и много блъскане (третото - таланта не зависи от нас), другото са сладки приказки за пред мацките на купон. Успех!

3.   Искам да попитам някой знае ли къде в София или в страната има школи където мога да се науча да хвърлям нож? И също така къде има школи където мога да се науча да се бия с нож?

4.   Да. Найт флайт, Плаза, Син сити, Червило, Биад, Ориент 33 и още няколко добри школи има. Багата е кондиционен треньор и помага със възстановяването

5.   Номер 4 коментара ти до автора или до номер 3 се отнася?

6.   Автора:
Мисля евентуално да се запиша втори курс. Изкам поне да пробвам, много от колегите тренират фитнес, някой плуване, тенис. И повечето хора са доста по-силни физически от мен. Аз съм само 60 кг а повечето са 75-80 има някои и над 100кг. Ако някакъв пиан, циганин или друг ме нападне какво ще правя. А и тези спортове са извесни с яка дисциплина и самообладание, което ми харесва.

7.   Искам да попитам къде в София има школи по Кали/Ескрима?