Споделена история от Спорт и красота

Искам да отслабна още малко
Здравейте :) бихте ли ми дали съвет как да сваля по-бързо 5 кг? В момента съм 43 кг, на 15 ще стана това лято. Иска ми се да съм 38 кг. Да, ще кажете " Тази е луда ", но аз съм висока само 150, 151 ( малко нали ;д но аз се харесвам така) и мисля, че ще изглеждам добре на 38 кг :) Ако греша, кажете колко кг трябва да съм точно :)
Спортувам (ходя на фитнес), не пазя строги диети. Само че ям 2 или 3 пъти на ден, което не е много хубаво. Ако е от значение- миналата година бях около 50-53 кг. Всеки ден ям кисело мляко и пия ужасно много прясно мляко ( една бутилка на ден :x ).. Ям всякакви храни- без чипсове, сладки неща- аз повече няма да докосна и т. н. и не пия газирано ( е, пия, ама 1 път на няколко месеца xD ) Благодаря за отделеното време! :)

Коментари

1.   Както си подкарала диетите не знам дали ще отслабнеш, но ще си останеш 1, 50.
А при такъв ръст един ден надебеляването ти е в кърпа вързано. Не знаеш ли, че колкото по-нисък е човек, толкова по-малък разход на енергия има, пък апетитът му е като на голям човек. Сещаш се...
Мога само да те посъветвам да не ограничаваш месото, защото децата на вегетарианците, които са израснали при такъв оскъден режим остават по-ниски и недоразвити. Нациите, които ядат месо са високи.
Ако станеш 1, 60 например, няма да има нужда да намаляваш килограмите си.
Между другото дъщеря ми е 1, 55 /39 килограма и е на 12 г. Направо изглежда микроскопична до връстничките си. А ти на 15 г....
Взимай мерки, но не се ограничавай от полезна храна.

2.   Теглото ти мисля че е добре. Не са важни толкова килограмите - имам две приятелки на едни и същи килограми едната спортува другата не и разликата е огромна. По принцип идеалното тегло се изчислява от ръста като се извади 110. Така че мисля че няма нужда да слабееш, просто си продължавай със спорта. Както каза номер 1 яж месо. Още си на 15 може и да пораснеш. И стига сте мислили за отслабване, гледайте си уроците.

3.   От авторката:
Да, знам ям много месо, риба, манджи, супи, всякакви неща, но просто не ям сладко и чипсове. Благодаря, мисля че ще си остана на тези кг, които съм сега :)

4.   Аз се храня само и предимно с месо (пилешко и риба) и отслабвам страшно много и бързо. Не знам от къде е тоя тъп мит, че от месо се дебелее?? А и намали прясното мляко до 1 чаша на ден, ако искаш да отслабваш. Даже може въобще да го махнеш или да не е всеки ден. Но яж и зеленчуци. Плодовете по един на ден, защото имат захар. И повече движение, ходене пеша.. от фитнеса може да направиш маса и да не сваляш на кг.. затова го използвай да задържиш постигнатото и да се стегнеш, след като свалиш. И пии вода!!! 2 литра на ден и си готова ;) И все пак си малка и нямаш нужда.. но ти си знаеш, подкрепям хората, които се грижат за себе си :) Пиши как се справяш и ако има нужда да помагаме.
Успех!

Нина

5.   Ти луда ли си? 43 кг е добре за твоя ръст, как така искаш да си 38 кг? ! Искаш да заприличаш на скелет? Нима това е много красиво? ! Яяя, стига! За да си запазиш тези килограми, спортувай! Спортът стяга тялото, полезен е за здравето, както и за психиката - подобрява настроението и лекува депресията. Аз съм момиче на 14, 154 високо, 49 кг., но не ми личат, винаги са ми давали по-малко /44 най-много/, а ти, ако станеш 38 си представям каква гледка ще е :x.. не го прави, най-много да се разболееш.
До номер 1: Възможно е и да не е от храната, гените играят много важна роля за растежа на детето. Например мен самата - аз съм едва 154, на 14 съм, много месо съм яла като по-малка, но пак съм си останала ниска, защото майка ми и баща ми са ниски - майка ми е 153, а баща ми 170.
*Яса

6.   " от фитнеса може да направиш маса и да не сваляш на кг" - Аз във фитнеса се качвам само на велоаргометъра :) само, за да си стегна краката, не за мускули :)
Да, наистина май трябва да спра млякото...

7.   Много благодаря на всички за съветите :) Аз мога лесно да напълнея, ако се отпусна...

8.   http://www.dieti24.com/2010/02/5.html
Мила,ето ти диета за една седмица.Много е трудна,обаче нали знаеш не е лесно да отслабнеш с 5 кг за 1 седмица :)) Не забрав. да спортуваш.Може и за 1 седмица да отслабнеш дори повече.