Споделена история от Спорт и красота

Варена вода и помагали тя
Привет:
Искам да попитам някоя от вас пие ли варена вода?
Имам в предвид за горене на мазнини.. И как я пиете.
Преди пиех всяка сутрин преди закуска(МОЯТА НАЙ-ГОЛЯМА ГРЕШКА). Питах майка ми страшно много пъти казах и че мисля, че водата се пие след закуска. А тя ми каза, че се пиела на гладно.. И така няколко месеца пия вода на гладно и след това закусвам, и няма никакъв ефект.
Но вчера една комшийка каза, че водата се пиела след закуска. И 2, 3 часа след като се закуси не се ядяло нещо.. Това до колко е вярно знаете ли? А да някаква си жена пила така вода след закуска и отслабнала с 5-6 кг. но не знам за колко време. Като разбера ще пиша допълнително. Та нека някоя от вас ако е пила и пие варена вода след закуска да пише има ли ефект и горе долу за колко време колко кг сваляте, и коремчето възможно ли е да се махне?

Коментари

1.   Мила, помисли малко логично. Преварената вода е ПРОСТО вода, която е изчистена от вируси и бактерии чрез процеса на варенето. Просто вода...

С какво помага - ами като всяка друга вода. Ние се състоим от 75% вода и имаме нужда от поне 2-3 литра вода на ден, дори зимата. Чувството за жажда значи, че вече тялото се е обезводнило, не чакай да си жадна, за да пиеш.

Преди или след закуска - целия ден пий вода! Ако обичаш преварена, пий преварена. Но пий вода!

Много често тялото дава сигнал за глад, когато е жадно. Чрез храната също си набавяме вода и важни вещества, но водата - тя е най-полезна. Не само за фигурата, но за здравето, ума и тонуса.

Не вярвай иначе в глупости!

Човек напълнява или отслабва, когато взима по-малко или повече от калориите, които изразходва.

Гледай да не ядеш повече от 1000-1200 калории на ден (ако си жена) и 900-1000 калрории на ден, ако си момиче и ще почнеш бавно, но сигурно да отслабваш. Ако правиш фитнес - всеки ден това са поне -500 калории в твоя баланс и отслабването ти е гарантирано!

2.   Отслабване с варена вода? За пръв път чувам такова нещо.. Какви са тия врели-некипели..

3.   Разбрах, че се пиело така един месец/И жената отслабнала с 5 кг, и коремчето и се махнало. И аз започвам така, но ето, че не знам какво точно се прави. Жената уж пиела каже и след това закусвала, кафето с какво мога да го заменя:(

4.   Пий варена вода с половин лимон и лажичка мед на гладно : )

5.   А какво ще кажеш за правилно хранене и малко тренировки, били те и в домашни условия? Ти водата пак си я пий, но ми се струва малко наивно да очакваш видими резултати само от варена вода...?

6.   Здравей :) Аз съм на 15 години момиче съм и аз от няколко месеца дори година пия гореща чаша вода и още 1 с лимон и канела и някои път добавям мед честно казано съм отслабнала но не мога да ти кажа дали е от това защото спортувам и се храня доста здравословно а колкото до това дали да я пиеш след закуска по-добре недей, защото аз бях чела и чула, че след като ядеш не трябва да пиеш вода 30 минути след като си яла защото така храната се разрежда и се разгражда по-бавно. Но ако искаш да отслабнеш спортувай уверих се сама след толкова глад колкото пропилях спорта прави всичко, но ти си пий водата на гладно, защото е много полезно и прочиства дебелото черво! Надявам се да съм ти помогнала :)