Споделена история от Спорт и красота

Флеш - Въпроси
Здравейте. На 14 години съм и искам да си сложа флеш. Имам няколко въпроса (търсих в интернет, но тям нямаше достатъчно информация). 1. Колко милиметра са нормалните флешове? 2. На кое ухо трябва да си сложа (не съм гей)? 3. Търпима ли е болката? 4. Колко месеца трябва да се носи разширителят? Благодаря.

Коментари

1-50 от 75

1.   Здравей приятелю ;д. Значи не съм специалистка, но първо това, че си слагаш флешове не те прави гей.. Аз обожавам момчета с флешове, но не виждам много такива. Болката е поносима, тъй като дупката на ухото се разширява постепенно и не е кой знае колко болезнено, споко! Ъмм на кое ухо да си сложиш? Ами на това, на което ти си избереш. Само мое мнение- ще е супер гот, ако си сложиш и на двете. Ти решаваш, Успех! . М. П. :)

2.   Нама значение на кое ухо ще сложиш, можеш и на двете. Нормалните флeшчета варират до 5 мм. По-добре отиди в студио при специалист. Там ще те открехнат за всичко относно флеша ти, както и за това колко време да носиш разширителя. Има болка, но търпима. :)

4.   За разширителя не знам, но си помисли добре дали наистина ще си правиш. Тази допка като се разшири сигурно не трябва да си мохош флеша, защото може да ти остане доста широка дупка.. Пък представи си да ти омръзне или да решиш да го махнеш ще стои много грозно.. Но незнам ти си знаеш.. ;]]

5.   Нали се сещаш, че когато станеш на 20 може вече да не харесваш флешове, а тия раздърпани дупки нямат свиване!! Имам познати, които си махнаха флешовете - грозно е. Обмисли го добре! Освен това тялото ти тепърва расте и се променя, само на 14 си, може би трябва да изчакаш някоя година. Ако толкова си се навил, вместо да ровиш из нета, отиди в някое пиърсинг студио и получи достоверна информация от първа ръка.

6.   Хайде сега да ви обясня на всички. Флешът не е нещо грозно и отвратително. Напротив. Аз също имам флеш - 12. Изпокарах се с нашите, но въпреки това съм решила да стигна до 15 и стоп. Та така. Ако ще купуваш разширител, по-добре започни с нещо по малко(дебели игли, клечки за уши или за зъби). Разбира се, след като ги почистиш обстойно. Всичко зависи и колко голям флеш искаш. Лично на мен малките не ми харесват, защото са с резба и изобщо не си личи какъв им е размера. Ако си вземеш 5 мм разширител, ще ти е адски трудно да си го сложиш в ухото. Знам го от личен опит, едва се подава връхчето му. Не става.... А иначе след като спокойно можеш да задържиш разширител в ухото си, побутвай го всеки ден. Така или иначе, не може без да те боли поне малко. А ето я еволюцичта на моя флеш. Първо започнах с кука за плетене, после с по-добрела, стигнах до пълнител на химикал, след това още по-голяма кука и успях да си сложа парче от тръбичка за балони. После беше сламка, накрая благоволих да си купя истински флеш - 8мм. Преди два дена си натиках 10мм химикал и сега съм с 12 мм част от химикал. Скоро ще си купя разширител 15. Успех

7.   Абе не е гейско, но ако те мерна на улицата, както си 14-годишно лапе, хич няма да си помисля "брей, че мъж, носи флеш". По-скоро: "егати пишлеменцето".
А ако след няколко години, вече пораснал, завършил университет и си търсиш сериозна и добре платена работа, ако ми се беше явил на интервю щях да ти погледна флеша, пък после щях да си помисля: "Тоя сериозно ли? "

Иначе казано - завинаги затваряш много врати в живота си... и за какво? За това тази или онази кифла да ти се кефи малко повече, както и ти да се тежкариш, че видиш ли си имал флеш. Не те прави гей... но не те прави и мъж. Струва ли си наистина?

8.   Почвам да си мисля, че някой ден ще пуснат порно ''flesh''...
Натикала си химикал, еми браво, вземи си носи някой ден и бутилка бира на ухото, че да са ти свободни ръцете за свиването на трева.
Не съм пуританка, на 24 съм, имам обица на езика, но не на най-преден план, имам и 2 татуса, лесни за криене когато се наложи.
Абе хора, мислете поне малко.

9.   Значи да си сложиш флеш съвсем не те прави гей даже е зверски яко! Според мен е най - добре да сложиш и на двете и към 3 мм за начало е добре, че ако прибързаш да сложиш по - големи може да ти се сцепи ухото или възпали (както на мен) Аз си сложих набързо 6мм и малко се възпали :Д Иначе болката е поносима съветвам те да си направиш! ;)
момиче 15

10.   Абе №8, някъф проблем ли имаш, че съм с химикал в ухото? Кат не те кефи, недей спами. Може би предпочиташ ти да ме финансираш и за всеки разширен милиметър да плащаш по 20 лв за разширител? Е, аз нямам тази възможност. Ако си толкова богат, ходи си карай BMW-то някъде другаде, защото мнението ти е хейтърско и не помагаш на момчето. Аз не съм тревоманка, като приятелчетата ти и може би като самия теб. За твое сведение аз не съм барвала цигара и не пия, като някои индивиди на моята възраст.
А сега по темата. А ти всъщност от къде си? Аз съм от Бургас и ако и ти си от тук, мога да ти помогна с флешчето :)

11.   Аз също мислех да си сложа флешове но то прочетеното ту се отказах сега изкъм на 16 почти на 17 години съм но помислиш че ако ми омръзне от тях няма как да спра да ги нося защото ще е атски отблъскващо и грозно съветвам и другите които изкът флешове първо много много да полислят преди това

12.   Номер 11, аз пък те съветвам да почетеш малко, преди да пишеш в този сайт, защото за 17 годишен/на си адски неграмотен тип. ;)

13.   На мен ми изглежда адски грозно това. на 14 едва ли родителите ти биха ти позволили. после ще съжаляваш, защото завинаги ще имаш такава огромна дупка на ухото. а й модата постоянно се мини. Никой няма да те взима насериозно и няма да те вземат на серизоно работа ще изглеждаш като някоя наркоман пропаднал
Все пам всеки сам си решава, но се вслушай в мнененията на големи хора!!!

14.   Номер 12 аз написах всичко правилно но незнам защо след одобрението на админа се получиха тия грешки аз 5 пъти прегледах коментара преди да го публикувам и нямаше тъкива грешки много се извинявам въпреки че не съм винове аз

15.   Флешът се свива бе, хора :)) Зависи и от размера, разбира се, но ако е около 10мм ще се свие отново, така че не говорете глупости от сорта, че се затваряли мнoгo врати :D :D. Ако те кефи как стои, слагай си ;)), но все пак не прекалявай с размера, че много големите не стоят добре ;d

17.   hora pomognete mi!! -. -
kupih si fle6 5mm no neznam purvo s raz6iritelq i posle kak da sloja fle6a

18.   hora pomognete mi!! -. -
kupih si fle6 5mm, no neznam purvo s raz6iritelq i posle kak da sloja fle6a

19.   До номер 18, защо си купуваш флеш като не знаеш дори че трябва първо да си разшириш дупката? Започва се от малък разширител, а ако искаш да си сложиш направо 5 мм отиди в студио.

20.   Твърде е грозно, защо го правите? ! Ако беше много красиво нещо, човек би се родил така. Не мислите ли? !

21.   Номер 20, мисля, че всекиима право на избор. И на моите родители не им харесва, че ходя с 16 мм дупки в ушите, ама кво да правят. А и не говорете за родители, защото ако всички деца слушаха родителите си, нямаше да има нито татуси, нито пиърсинг, нито нищо. А да, 20, по твоята логика и с фондьотен трябва да се раждаме така ли?

22.   Абе 13 кой ти гледа скапаната мода като му харесва що да не си направи. И аз съм зарибена да си правя флеш.

23.   Мале, хора, моля ви се, преди да пишете за нещо, поне бъдете малко информирани. Какви са тия глупости, че затварял врати и не знам си какво? Вие направо нормални ли сте? Имам флеш 8 мм и преди няколко дена докато спя се беше отвинтил отзад и паднал и за една нощ дупката ми се беше свила почти наполовина. изобщо не е вярно, че не се свива. В края на краищата това е тъкан, тъканите зарастват. Е, ако има 50 мм дупка може и да не зарастне, но до 10 мм сто процента за няколко дена даже ще се свие. И също ако е разширен супер бързо... направо ме смаяхте, честно.

24.   Искам само да попитам... малко ми е тъп въпроса, но много ли боли като си разшириш ухото или е поносима болката?

25.   На мен това ми се струва адски грозно. Честно, не разбирам защо човек трябва да си причнинява болка за такива неща, но всеки има право да се съсипва акто си пожелае. : )

27.   Ако ще дупчиш тепърва ухото винагиии ама винаги лявото дясното е гейско от опит ти казвам щото и аз съм с обица

28.   Здравей, може би малко късно ти пиша но все пак мога да ти дам цялостна информация относно твоите въпроси.
Като цяло можеш да си сложиш флеш, на което и ухо да искаш, но - най добре на двете.
Цялостния процес е бавен и не трябва да е болезнен - иначе правиш нещо нередно. Тапери ( разширители) е добре да се ползват максимум до 5 мм. Има материяли, който дразнят ушите и е хубаво да се избягват ( като акрилни, силикон и тн, порести са и задържат бактерии). Най добре е "Натурал стречинг" - На всеки 3 - 4 месеца слагаш един размер по голям. Другия се нарича "Тaping" това става над 5 мм - около флеша увиваш по няколко пъти тъй наречения PTFE уплътнител. Хубаво е да се прави масажи с олио от жожоба или нещо с витамин е ( това стимулира кръвния поток и отпуска ухото. Ако имаш някакви други въпроси или проблеми пиши, ще следя статията :)... Но помни - целия процес не трябва да е болезнен иначе не е правилен!

29.   добър ден.. търся флеш разширител 8мм в района на гр. Перник ако на някого му се намира да пише

30.   Отвратително е, както и си прецакваш шансовете за нормална/добре платена работа.
Pr0cK

31.   До номер 30.
Не знам какви шансове си " прецакваш " ако си сложиш 8 мм.. Ти трябва да си с 20 за да седи зле и странно.
Аз съм с 12 мм и работя в корпоративна среда, до сега веднъж не са ми казали нещо или намекнали! Престанете с тези конски капаци, щом човек реши да го прави - нека го направи, не му носите вие ушите!

32.   аз съм момиче на 14 години и сега много съм се зарибила да си направя флеш.. искам да попитам смао нещо.. намерих в ''На тъмно'' флеш 2мм.. дали ще мога директно да започна с такъв или ми трябва някакъв малък разширител? и според мен е яко да се направя някакъв малък до 8-10 мм, не повече защото става грозно и много ме дразни, че всички като видят някой с флеш веднага си мислят, че е някакъв тревоман, пушач, едва ли не откачен :D на мен просто ми харесва как стои

33.   До номер 32*
Ако имаш отдавна обеци, 2 мм трябва да влезе без никакъв проблем. Можеш да пробваш под душа.
Иначе до 5 вземи разширителче, или можеш да правиш "dead strech" да скачаш с един номер ( не повече ) веднъж на месец или 2, зависи как ти го понася ухото. Така можеш да правиш до големи размери но трябва бавно и славно :).
Ако ползваш акрилни материали - внимавай от раздразнения, защото е са порести и задържат повече бактерии.

34.   Здравейте аз съм на 17години, момиче съм. Днес си сложих разширител 5мм.. От дупка за обица вече с разширител.. Болката я има да, но не е кой знае каква непоносима болка. Лично аз много харесвам хора с флешове и татоси и сега супер много се радвам, че си направих! :)

36.   Здравейте. Аз съм на 15 и реших, че флеша е нещо, което ще мога да си сложа и изтърпя. Какво направих, прочетох постовете тук и на други места след което си поручах разширител, а именно този: http://prodavalnik. com/razshiritel-flesh-roza-i28057569
Обаче, трябваше с нещо да си разширя пудпката преди да си сложа това. Започнах с клечка за зъби, въпроса е, че аз съм алергична към сребро и тенекия и си мисля, дали ухото ми няма да се подуе както става когато не нося злато. Вече съм с клечка на ухото. Боли, но не е нетърпимо, и е само когато вадя да намажа с Гентамецин и да почистя с кислородна вода.
Кажете какво друго може да се направи.

37.   До номер 36*.
Можеш да погледнеш и предишните ми коментари : 28, 31, 33

Първо нека започна с това, че като цяло въобще не трябва да те боли ухото щом разширяваш ( значи го насилваш ) И щом щипе значи има малки разкъсвания - съпътствано с дървото ( клечката за зъби) е перфектна среда за бактерии и инфекции. Мой съвет е да го махнеш веднага, просто избягвай всякаква органична материя, евтин акрил и оцветена стомана. До 5 мм можеш да пробваш с разширители (внимателно) или тъй наречения "Natural Streching" на всеки 2 - 3 месеца ( напълно заздравяло и нормално ухо) слагаш един размер по - голям флеш.
Иначе над 5мм увиваш около флешчето PTFE.
Бих посъветвал както теб така и всички останали да посетите страницата във фейсбук "Ear streching"
Там са хора от цял свят само с флешове и пиърсинги, обменяме опит и компетентно мнение.

38.   само мен ли ме боли бая :д вчера си взех 4мм (разширител) и сега е почти до половината и мн ме придърпа една гадна болка да не се е възпалило нещо :/ ?
момиче 15

39.   до номер 37.

Ами махнахо клечката, още преди твоя отговор и съвет. вече съм с разширител и ме боля в началото, вече не. Мажа се с Гентамецин и това общо взето. Мерси за съветите.

40.   И какво стана... сложих си разширителя.. който е една 2мм. И първо, че адва влезе и се покзва много малко от другата страна на ухото, второ че се поду леко и ме боли като трябва да мръдна шлеша или да го намажа...
Не знам на какво се дължи, но дупката се разширява

41.   аз съм момче на 14 вчера си взех разширител 5мм.. та сложих си разширителя беше до половината след около 5 часа реших да си почистя дупката (интересно ми беше :Д ) махнах разширителя и ми беше разширено малко ухото, но почна да кърви еее взех, че го почистих с кислородна вода и си сложих разширителя и тогава влезе до края (явно от навлажняването мисля влезе по-добре).. сега ще седя 1 седмица пък каквото стане! :Д

44.   Здравейтее!
Включвам се маалко късно и не знам дали въобще още някой преглежда тази тема ама все пак реших да пиша. На 14 съм, момиче, от доста време искам да си сложа флеш. От малка нося обеци и след като прочетох всички мнения реших да пробвам да си разширя дупката с клечка за зъби, преди да си купя разширител и после флеша. И така пъхнах клечката, малко трудно влезе и съвсем малко се подаде, но реших да я махна, защото веднага започна да ми пари на ухото. А и понеже ухото ми е адски чувствително, не мога да нося злато и тенекийки, само сребро, но даже и преди да си сложа сребърните обеци ги намазвам с безцветен лак, защото съм чувала че помага. Та въпроса ми е : Безопасно ли е да си сложа флеш след като ухото ми е толкова чувствително? Благодаря предварително :))

45.   Бих казал, че всяка болка е търпима и щом искаш да го направиш, направи го. Мен лично не ми харесва и ми изглежда, не бих казал гей, но леко несериозно и мизерно. И все пак, моето мнение се основава само на хора, които аз съм виждал и благодарение на които съм изградил това мнение, така че ти си решаваш. Всеки има мнение, но не слушай тези на всички други, а бъди себе си. Мен може да ме дразни, но ако ти се харесваш така, тегли ми една майна, и прави това което те кара да си щастлив и пълноценен и не обръщай внимание на чуждото мнение.
Успех :)

46.   Това е ужасно грозно. Защо ще си го причиняваш?

48.   Аз сщо съм на 14 и си направих флеш, 4 мм. Не боли толкова, но докато си го набуташ в ухото на моменти то пулсира. Друго което трябва да знаеш, е че докато дупката на ухото ти не се успокои трябва да я промиваш всеки ден по 2-3 пъти, за да не се възпали. Недей да си буташ клечки за съби и тем подобни неща в ушите (препоръка) направи си, ако решиш да го махнеш след време дупката ЩЕ СЕ СВИЕ и ще зарастне не се безпокой :)

49.   Оставете младите да правят квото преценят за добре.Ще споделя и моя скромен опит .Започнах с лявото ухо и клечка за зъби ,която преди това дезиннфекцирах със спирт.Парене имаше и е нормално ,тъй като кожата е опъната и се рaзтяга .След 5 дена си сложих разширител 8мм ,,като ми отне около 3 часа бутане и малко повече болка, но е търпимо .На дясното ухо ми отне от клечка за зъби до 8 мм .... към 10 минути ,като го засичах със хронометър просто от любопитство.Сега нося 2 10-ки и не мисля ,че е гейско ,гадно,грозно и т.н. .Също така бях с зелен гребен флешовете и да ви кажа не ме изгониха от работа заради тези "екстри" .Иначе на новобранците флеш до 10мм (1см) се затваря и това го наблюдавах при приятелката ми ,като И отне около месец ,месец и половина . Като започнете да слагате разширителя не спирайте ,тъй като дупката се събира и го избутва.Почнете ли ,бутайте малко по малко като ви заболи много,задръжте разширителя в дупката ,защото ако излезе ще ви боли повече ..Колкото по бързо го сложите ,толкова по малко ще ви боли .Поздрави и успех с експеримента.И само ,не се качвайте над 10 ,защото после събиране няма. :)

50.   Хей! Аз също съм на 14 и бях решила да си правя флеш малко ме беше страх да започна от 3 мм разширител и заради това си купих обица за устна. Влязох в банята вкъщи но уви бях забравила че съм без обици една година и дупката ми беше зараснала отидох пробих се и сложих една седмица по късно обицата за устна! И сега съм с 10 мм и не мисля да го овеличавам! Дано да съм ти полезна :)

51.   Защо си правите флешове? Интересно ми е.

52.   Здравейте, едва ли някой още проверява, но реших да си опитам късмета. Пъхнах си целия разширител, но проблема е, че мисля, че си счупих флеша. 2мм - не е много, но баща ми изрично ми забрани -. - Та.. на практика едното кръгче се е отделило от другото кръгче и пръчицата. Счупила ли съм го? Ако не - как да го сглобя?

53.   Аз съм момиче на 13 и си сложих флеш преди 2 седмици! Моя
е на лявото ми ухо! 3мм е! Това е нормално като за начало понеже
съм мазохист почти не усетих болката! Но пак се усеща като го пипнеш все още имаш малко болка! Споко мн е яко аз също ще си
слагам още 1

55.   не знам защо някой казват че ще ти остане грозно при положение че ако вече след някоя друга годинка ти омръзне разбира се ако е под 8 мм ще ти се затвори, но ако е над 8 вече се прибягва до медицина при която ухото се шие и аз нямам нищо напротив да ми се зашие ухото :)

56.   Аэ съм момиче на 14. Обичам мн татоо. и флешове. Първо эа да си раэширя дупката си бях эела обица эа език-1мм после след времи си взех флеш разширител 3мм и сега съм с него. Мисля следващото да ми е 6-мм и мисля да раэширя до там където после може да зарасне. Проблема е че всеки каэва раэлично че до 8мм... 9мм а сега пък че и до 10мм кое е вярно?

57.   Здравейте, аз съм на 14 и искам да си направя флеш.. в смисъл порових се из нета, но не можах да получа инфорацията която търся.. мисля да си слагам флеш, но нормален до 5 мм, и не знам как да си разширя ухото (при домашни условия) не с разширители.. става ли със сламка примерно и колко време да я нося?

58.   Абе как все простотии и идиотски работи ви влекат.
Как не чух някой да каже, че иска да учи за доктор за адвокат, да стане спортист.
Ами все наркомани гейове лезбиики, проститутки и всякаква измет.
Защо все на боклуците подръжавате.
Погледнете един уважаван и добър човек как изглежда.
Как се държи. Какво образование има.
Защо все на няккави наркомани и идиоти подръжавате.
Тия големи дупки на ушите си ги правят все разни диви африкански или индиянски племена. Дето ходят с голи задници и без дрехи из горите.
Правят ги, за да се докажат пред другите диваци.
Обезобразявеат си плътта.
Защо в едно съвременно общество трябва да има такива глупости. Не ви разбирам. Вие се връщате в каменната ера. Вие сте нагледно доказателство за обратния процес на еволюцията при човека, когато той се превръща в МАЙМУНА.

1-50 от 75