Споделена история от Спорт и красота

Как да отслабна в краката и дупето?
Работата е там че съм на 14, висока съм 170 см., и тежа 55-60 кг. (теглото ми е неравномерно). Не съм много дебела, но съм си пълничка в краката и дупето...
Много ще съм ви благодарна ако ми дадете няколко съвета как да отслабна в краката и дупето

Коментари

2.   Това като гледам е любима тема на 13-14-15 годишните.
Използвай търсенето на сподели. нет с ключова дума "бедра" и прочети отговорите ми на постовете "Имам дебели бедра" и "Мразя набитите си бедра"
Там ще прочетеш с подробности обясненията ми по въпроса за крака, бедра и прочие.

За тинейджърите - спрете да фиксирате фокуса си върху телата си, които са в процес на активна промяна!!! Безсмислено е като наливането на вода в каца без дъно!
Активния растеж при момичета продължава до 21-22 години. След това тялото продължава с бавни промени на формата до към 35.
До 21 обаче промените са изключително изразени и не става дума само за ръст. Това, как изглеждаш на 13 е само времено състояние и никъде не е казано че на тази възраст тялото трябва да е перфектно и всичко да расте с еднакви темпове - някои стави растат по-бързо от други.. пропорции се променят - и окончателната форма се вижда накрая. Иначе е все едно да се опитваш да определиш как точно ще изглежда статуята докато скулптура още работи. Ако си направиш силуетни снимки в цял ръст през година, щв забележиш значителни промени.
И спрете да се сраянявате един със друг - всеки човек по същия начин се оформя с различни темпове - въпрос а генетика и среда.
Ако на 21 години се погледнеш и нещо не ти хареса, тогава му мисли какво да правиш по въпроса. На 14, в опитите си да коригираш едно нещо, рискуваш да развалиш друго. И дори да постигнеш целта си на 14... на 15 пак същата песен на нов глас - или ще трябва да го коригираш наново и в друга насока, или щв забелжиш някоя друга част от тялото, която не изглежда като на снимките от модните/тинейджърските списания.
Все едно да пишеш по черната дъска със същото темпо, с което някой друг трие написаното и пише друго.
Нетърпениетео също е привично за тази възраст, но поне момичетата узряват умествено по-бързо за да проумеят безсмислицата от подобни упражнения във самокорекция.
За хора на твоятя възраст, най-доброто което може да направиш за себе си е балансирано тегло, разнообразна храна и умерено количество спорт. Прекаляване с някои видове спорт (извънредни натоварвания върху костната ситема и мускулатурата - най-ярък пример е вдигането на тежести) или диети (чети нездравословно хранене, лишаване от определени видове храни "за не надебелеем") могат само да доведат до невъзвратими промени в растежа и пропорциите и след като растежа се забави и спре в ранните 20 години - ще си останете за цял живот с последствията и не всички от тях могат да се коригират после. (пример е ръста - ако си 154 см на 21, няма да станеш 1. 90 на 35 г.
Оставете генетиката да се развихри и когато видите крайния резултат, тогава критикувайте, а не по време на процеса. Спортуването е важно за общия тонус - физическата активност само насърчава процесите в тялото, и дава добра основа, но всичко трябва да е с умереност.
Dr. Who

3.   Евала на номер 1, толкова е изчерпателено и добре казано! Само ще допълня, че като че ли с новото поколение ис тези диети децата стават мутанти, а не слаби....