Споделена история от Спорт и красота

Много гъста коса
Здравейте!

Аз съм момиче на 16 години и половина почти 17 и имам много гъста коса..!

Гледах коментари в други теми и повечето искат да имат гъста коса.. Аз понякога я мразя гъстата си коса.. :х.. На всякъде при която и фризьорка да отида всички ми казват.. "Ааа много гъста косаа".. или пък викат другите фризьорки да ми пипат косата и те казват колко ми е гъста как и те искали да имат такава как издържам с нея и така нататък и така нататък.. Но искам да си къдря косата.. А като я накъдря с преса ставам като "овца" в буквалния смисъл.. :Д.. С маша не мога не знам защо.. но не мога.. къдря я с сешоар и дифузер и постигам желания ефект но до 2 3 часа максимум се разваля всякаква форма и става все едно туко що съм излязла от банята и съм се сресала. Та моя въпрос е как и с какво!? !?

Мерси предварително.. :)

Коментари

1.   Здравей, учудвам се малко от твоя проблем, но всеки иска това, което няма. Аз имам приятелка с коса като твоята. Ходи на фризьор и както се изрази фризьорката, защото и аз имах час по същото време в салона, "поразреди" косата на познатата ми. Не знам как се прави, но след постригването с поразредяване, приятелката ми остана с половината си коса, изправиха й я много лесно и близо една година беше в горе-долу подобно лесно за поддържане състояние :)

Отиди в салон и като обясниш какво искаш, набързо ще те окълцат и после ще можеш да се къдриш както ти душа поиска :)

2.   Кажи да ти я филират, ако толкова не ти харесва гъста коса, но не си заслужава според мен, но няма да те уча. Отделно използвай лак за коса след пресата, никоя коса не седи сама без тия лакове, не си само ти. ;)

3.   Кажи да ти намалят обема. Една моя приятелка е със същия проблем, само че е и къдрава. Намалиха й обема и се оправи!

4.   И аз съм с гъста коса и при мен е същото , само че мойта коса я хващат само преси и маши , такива плкитки дет после кАто ги разплетеш да ти с е накъдри нищо не става при мен, ами слагай повече лак или викай някой по-запознат да те къдри.

М. А 789

5.   Оле да ти имам проблема, аз толкова искам гъста и бухнала коса, моята е чисто права с тънък косъм. Ако искаш да я направиш по-слегнала(или как да кажа нз), иди да ти я подстрижат на етажи и да ти я филират.

Едно момиче от класа ми преди беше с една огромна, гъста, бухнала и чуплива коса, доста гъста изглеждаше. Но един ден дойде с нова прическа и не можех да я позная, освен че беше значително по-къса, косата и беше филирана, на етажи и изправена, просто беше 1/3 от онзи обем преди, така че това е начин. За друг не се сещам.

6.   И аз съм с много гъста коса и искам същото като теб. ;д Не искам да е толкова гъста, не иска да се изправя като хората, както и да се къдри... Явно ще трябва фризьора да ми я оправи.

7.   Честно казано, да ти имам проблемите!

8.   Отиди за "вътрешно филиране" при добър фризьор!

9.   И аз имах такава коса... някога! Беше си жив кошмар, дори фризьорките трудно я укротяваха и направо си мечтаех да опада. Е, явно желанието ми се сбъдна, заради силен стрес косата ми взе да пада и сега е 1/3 на това, което беше. И да знаеш как си ми липсва красивата грива! Чак сега оцених каква прекрасна коса съм имала! Пък аз се ядосвах, че не мога да си направя прическа... и сега съм с къса коса. Отрязах я, че дано спре да пада :(( Така, че обичай си косата и не се ядосвай, че е гъста. Това си е цяло богатство!

10.   Много хора сме с такава коса. И аз ненавиждам моята и й се ядосвам много, защото е отвратително на някой важен ден да се събудиш в 8ч. сутринта и да приличаш все едно си бръкнала в контакт. Аз имам чувството, че косата ми расте настрани, не на дължина. Години си стои на същата дължина, а на обем и гъстота... Толкова е голяма просто мечтая си да имам някоя права тънка коса... Но уви..
Това, което винаги ме разведрява е, че Бог ни е дарил с такава коса, което значи, че един път успеем ли да я овладеем и да се справим с нея (а това ще стане скоро, защото иновациите напредват) всички ще ни завиждат. Чела съм съвети за аргановото масло, да се слага на косата, когато си я подсушила с хавлия. Това я правело по-лесна за оформяне, не толкова бухнала, непокорна и т. н. Вероятно до 2 седмици и аз ще си взема, защото никак не е евтино. Другото което е - използвай продуктите на John Frieda от серията Frizz-ease. Често нашият тип коса има проблем с т. нар. frizz ефект..

11.   И аз имам много гъста коса... МРАЗЯ Я... голям обем и е бухнала... искам да имам рядка коса като другите момичета от класа ми и да я правя какво си поискам.... :( иска ми се косата ми да е рядка.. или поне с по-малък обем... но не знам как.. моля кажете ми.. :(

12.   Мили Боже!!! Ще цитирам малко от последния коментар ''искам да имам рядка коса като другите момичета от класа ми и да я правя какво си поискам.... :(''-направо нямам думи!
Другите момичета с дълга рядка коса не могат да направят АБСОЛЮТНО нищо с нея! Чудят се как да я изправят, да я направят по-гъста, защото за хубави и обемни прически не трябва малко мижава тънка косица, а хубава и голяма КОСА!
Уважавайте косата си! Аз направо обожавам моята! Всеки ден благодаря ще са ме дарили с такава коса! Радвайте се за това, което имате!!!