Споделена история от Спорт и красота

Проблем с теглото
Здравейте! Имам проблем с теглото, висок съм 160см и тежа ~ 59/60кг. на 13 години. Не съм прекалено пълен, но все пак е грозно на тези години. Знам, че възрастта ми не е подходяща за диети, но преди 4, 5 месеца направих една триседмична (ниско въглехидратна) и свалих към 5 килограма. Но ето, че отново ги възвърнах. Имам физическа сила, но мога само 4, 5 правилни лицеви опори. На фитнес ме е малко срам да ходя, но ако трябва ще го направя. След 15 юни имам възможност да бягам в парка. Но проблема е мързела :D. Препоръчайте ми някакви домашни упражнения ( освен лицеви опори и коремни преси ). Благодаря предварително :)

Коментари

1.   С мързел нищо няма да стане :) ако го искаш достатъчно ще се стегнеш

2.   търси в нета за домашни упражения, има много :)

3.   fitnesinstruktor.com

Лена*

4.   С мързел няма да стане. Ограничаването на храната няма да помогне, защото килата после се връщат, но отказването от вредна храна като безалкохолни напитки (всякакви, освен вода и истински фрешове), шоколадови изделия и закуски от рода на чипса доста помага. Закусвай и обядвай добре и похапвай нещо малко между яденията като ядки например. На вечеря не прекалявай и не яж прекалено късно. Общо взето това е за храненето, без да се впускаш в някакви строги диети.

Само това без спорт няма да помогне. Опитай се да ходиш повече пеша. Ходи на училище пеша или слизай 1-2 спирки преди крайната точка и ходи пеша до там. Става дума за енергично ходене, а не просто разходка. Ако правиш така 1-2 часа на ден можеш да минеш и без бягане, макар че и това няма да навреди. Продължавай с лицевите опори и кляканията, защото мускулите са важни за изгарянето на мазнините. Можеш да си купиш гири. Намери си лост - лостовете за тупане на черги пред блоковете вършат добра работа. В началото нищо няма да можеш да направиш, особено на твоите години и с твоите кила, но си помагай с крака, прави частични набирания и виси от лоста на пръстите си в отпуснато положение, докато държат мускулите ти или понасяш болката. Намери информация в Интернет как да се набираш правилно, защото може да се контузиш сериозно. Набиранията са два вида - chin-ups (с длани към теб) и pull-ups (с длани напред). Трябва да се правят и двете. Набиранията много бързо повишават физическата сила и поддържат мускулите на горната част на тялото, дори на корема, но са и едно от най-трудните упражнения.

Това са част от упражненията. Потърси информация за калистеника (Calisthenics) - това са упражнения, които се правят у дома.

Ако все пак се престрашиш, най-добре е да идеш на фитнес, където инструктор ще ти казва какво да ядеш и как да тренираш. Доста хора във фитнеса не са с перфектни тела и именно заради това са там, а тези с перфектните някога са били като теб, така че няма от какво да се срамуваш.

5.   Решил съм се, след 15 ще ставам рано и ще бягам. Благодаря на коментар номер 4!