Споделена история от Спорт и красота

Как да си махна цвета на косата?
Въпроса е тъп, но ме е страх да се подложа на такива процедура. Имах страхотна рижава коса, но направих грешка-боядисах се черна, после без да бутам цвета тъмно червена. Моля за съвет-какъв препарат, и страхувам се да не започне да пада(косата). Посъветвайте ме как да си върна моя цвят. Благодаря на всички.

Коментари

1.   Купуваш си бебешки шампоан и таблетки витамин С. Сипваш в чаша шампоан, колкото да можеш да си намажеш косата и прибавяш натрошените на прах витамини (всичките 40). Разбъркваш хубаво и мажеш косата на сухо! Стоиш така 40-60 минути и отмиваш. После си миеш косата пак с шампоан и задължително слагаш повече балсам. Това е. При мен определено действа и най-важното не ми увреди косата. С две такива процедури минах от тъмно кестеняво на естествения си тъмно рус цвят. Пробвай и пиши. Успех.
xperia

2.   хperia
Благодаря ти. Ще намеря време и ще опитам.

3.   Xperia, не съм авторката, но понеже смятам да пробвам... имам един въпрос: трайно боядисана ли ти беше косата? :)

4.   Черното се сваля най трудно. С времето, с измиването ще пада щом е боядисана само веднъж. Използвай маски, жълтък с кисело мляко, зехтин и др. всички те свалят цвета. Също и съвета на номер 1 опитай. Не прибягвай към обезцветители или подобни, защото ще останеш без коса. Аз съм препатила.

5.   Номер 3, бях се боядисвала 2 пъти с тъмно кестенява боя на "Палете" безамонячна, която уж пада след 28 измивания. Върху тази боя сложих на "Лореал" тази безамонячната синьо-черно. И трите боядисвания станаха в рамките на един месец, косата ми се увреди много. После черното падна и остана само кестенявото "Палете" отдолу. Не се махаше изобщо, а бяха минали повече от 30 измивания. Един вид доста трайна се оказа. Намерих трика с витамин С в интернет. Жените, който бяха пробвали и писали, се бяха боядисвали с трайни амонячни бои, но и при тях действаше. Така че мисля, че и при трайни и полутрайни действа. Пробвай ако искаш. На мен даже не ми изсуши косата, а напротив стана ми много лъскава и жива. Все пак, слагайте повече балсам. Да предупредя хората с много чувствителен скалп да внимават, защото все пак витамин С е киселина. Аз усетих много лек сърбеж някъде към 40 минута и това е нормално предполагам, но все пак внимавайте и ако усетите силно раздразнение, отмийте веднага. Успех на всички.
xperia

6.   Значи много е лесно : отиваш при личната си фриз. и и казваш искам пране на косата или така нареченото ремуувър, връща естествения цвят на косата и не гори защото е вид крем, другия вид е обезцветяване, изгаря, но малко, след като си правиш маски за суха коса няма даимаш проблеми. Данно да съм била полезна :)))!!!

9.   Боядисах се в русо, но ми стана леко оранжево и искам да махна боята... въпросът ми е, ако използвам витамин Ц с детски шампоан боята ще падне ли? Моля помогнете ми.

10.   Номер 9 - не, няма да падне така боята. Пиши ТОЧНО каква боя си ползвала - ако е амонячна, лесно е решението - боядисваш се с два тона по-светла боя, най-добре с лек пепелив отенък.
Ако е безамонячна, не знам чесно казано, защото те образуват слой на повърхността на косъма и навлизат с нещо като кислородна вода и навътре и не знам какъв ще е резултата, ако ти препоръчам нещо.

11.   Сложих светло червенa боя след товa тъмнa (червенa) мaхaгон след тъмно червенaтa светло русо и корените ми стaнaхa руси a нaдоло цялaтa косa тъмно червенa кaк могa дa мaхнa този цвят зaдa ми се получи междо светло кестеняво и светло русо моля ви помощ

12.   н 11 - с такива експерименти, такива резултати.
Човек първо трябва да знае какво иска, после да се боядисва.
Единственият начин е обезсветляване на косата, но не ти препоръчвам - другият е да изчакаш да ти израстне и да боядисваш цялата коса кестенява докато това се случи.

Избери тъмно кестеняв цвят и боядисвей ЦЯЛАТА КОСА всеки месец. Така се боядисвай 6 месеца с това тъмно кестеняво (НО НЕ ЧЕРНО!!!!ЧЕРНОТО НЕ ПАДА НИКОГА) -примерно номер 6 на Лореал или нещо такова -има и червеникави. Продължи така с това кестеняво пак казвам ЦЯЛАТА КОСА всеки месец докато се стабилизира и почни все по-светли кестеняви тонове да ползваш докато стигнеш желаното от теб. Ще има винаги лека разлика между новата ти коса и жертвата на експеримента ти, но няма да се забелязва.
Веднага ефект само с обезцветяване, но косата става на клечки. Такаслед 1 година- 1,5 г. можеш да стигнеш до светло кестеняв цвят, който да задържиш докато израстне „експеримента“ и вече можеш да изсветляваш до русо

13.   Преди 3 месеца си направих русо омбре а косата ми е кестенява. Но в краищата на косата като я среша бухва и изглежда много грозно. Знаете ли как да го махна без да режа косата?

14.   Купете си обезцветител

15.   От две години сьм с рус цвят искам да го махна дами остане естествения цвят че ми капе много косата как да го постигна моля за помощ

16.   Зд. боидисах се станах сива след 5 дни ще съм кума на свадба как да си я потамня без да стана рижава или патешко жълто моля за помощ

17.   Здравейте! От близо година на 2-3 месеца се боядисвам с червена боя Garnier Colour Sensation, води се с интензивни пигменти. Дали ще ми подейства маската с витамин Ц или най-добре да се обърна към професионалист? Благодаря предварително за отговора и късмет на всички дами! :3

18.   Извинявам се за последователният коментар, забравих да спомена, че естественият ми цвят е тъмно кестеняв. (добавка към коментара за червената боя на Garnier)

19.   Здравейте! Имам проблем преди време бях боядисала косата си черна мина известно време леко изсветля до кафяво и отидох при фризьор, защото ми беше щукнало да експериментирам и да си направя русо омбре да ама не както и предполагате цвета стана рижав направо съм за убиване :( След това льоснах тъмна кафява боя почнах постепенно да карам със по светли бои например светло кестенява на гарниер след това почнах да си я боядисвам със шампоан оцветител цвят кафе и по късно минах на цвят тъмен шоколад, та мисълта ми е днес направих въпросната процедура и както на всички ни е познато косата ми стана на всякакви нюанси и шарки на места е червеникаво-черна. Ако може някой да ми даде някакъв ефикасен съвет как да отстраня тези нюанси и да възвърна естествения ми цвят който е светло кестеняв, да продължа ли със процедурите със витамина? Много ще ви бъда благодарна! :)

20.   Номер 17, според мен нищо не прече да пробваш със маската тя не вреди на косата, а ако не видиш положителен ефект тогава се обърни към профисионалист!

21.   Здрасти, първо те съветвам да смениш фризьора. Надявам се да не са те обезцветявали!
Черната боя просто няма махкане, освен да чакаш да ти израстне и също да се отмие с времето. Правилна е била първата ти стратегия - всеки месец да се правиш с по-светла и светла боя. Кестенявото като падне също остава долу рижаво и това е труден цвят за поддръжка, така че не се чуди.
Съветвам те да си боядисаш костата с нюанс нещо средно кестеняво, за да ти се изравни цвета. След това смесвай две бои - едната по-светла, другата по-тъмна и малко по малко така ще ти израстне черното, но и също винаги знай, че ще имаш разлика в корените и в останалата коса
Омбрета не си прави. Те първо вече са извън мода, второ са за хора, които не са се боядисвали до сега. Аз съм руса и пак не си правя омбре, защото знам, че няма да се получи.
Фризьорите само гледат да ви вземат парите. Прави се сама, но с хубава боя. Накрая вземи 1 нюанс цвят по-светъл от това, което искаш да постигнеш и се прави само с него, след около 3-4 месеца ще се стабилизира цвета и пигмента и можеш да правиш само корените.