Споделена история от Спорт и красота

Окосмена и то нявсякъде!
Здравейте! Аз съм момиче. От 2 години някъде съм по окосмена. Окосмена и то нявсякъде. Гърди, гръб, корем, дупе, нявсякъде. Цялото ми тяло е покрито с черни косъмчета. Това много ми сваля самочувствието.

Постоянно търся този мой дефект у другите момичета и не съм го забелязвала до сега. Това много ме депресира. Срам ме е от тялото ми. Не съм дебела или нещо такова, но когато става въпрос просто искам да избягам. Избивам страшни комплекси от това. Справянето с този проблем ми и идва трудно не толкова физически, колкото психически. Ходих на лекар и ми казаха, че всичко с хормоните и т. н ми е наред. Отвратително е, постоянно чета и слушам как момчетата изобщо хората се отвращават от това. Постоянно виждам момичета с чиста, гладка кожа, а аз се чувствам некомфортно в моята именно заради това. Покривам тялото си с тениски, не показвам пъпче или нещо такова. Още повече ме натъжава това, че семейството ми няма средства за лазерна епилация.

Коментари

1.   вземи си чай мента, полски хвощ-дават ги че намаляват известна степен окосмяването. Другото което се сещам е да прочистиш организма си и да изследваш мъжките полови хормони как са, защото... те водят до... това. Успокоение също трябва... Депилиращи кремове, епилатор, лазер -всичко това е временно, но няма как. Бръснач не си и помисляй. ПОвече вода през лятото и също друг метод-лечение с противозачатъчни-влияят на хормоните.

2.   Правили ли са ти хормонални изследвания? Не вярвам да нямаш проблеми с хормоните, според мен това си е чисто на хормонална основа. Предполагам, че имаш повишено ниво на тестостерон. Отиди на различо място от тези, на които си ходила досега, за да си направиш хормонално изследване. А това с прикриването не е добре, най-вече в тези жеги, защото ако например носиш дълги панталони, интимната ти област ще се запари и можеш да получиш гъбички, а и не може вечно да криеш. Задължително си направи хормонален тест, а дотогава ги бръсни. *Яса

3.   Еми те другите момичета нямат, защото си ги махат. Ти какво си мислиш, че са се родили така гладки ли? Хахах да бе да.. Отиди на козметик.

4.   Аз съм момче и също като теб имам косми почти навсякъде... Имам и по лицето, което е нормално за един мъж, само че аз имам косми и на доста необичайни места по лицето, където малко мъже имат. Разбирам те, наистина този проблем се отразява пагобно върху самочувствието, но май нищо не можем да направим. Ти обаче си момиче, което е още по кофти... Не знам какъв съвет да ти дам, но помни, че има и такива, които са много по-зле от теб! Има жени, които изглеждат като уроди, макар и без косми... Ти поне си едно напълно нормално изглеждащо момиче, но просто малко повече окосмено от повечето. Лично аз съм виждали и други момичета с твоя проблем, така че не си само ти, но определено е рядко срещано... При теб космите ясно ли са изразени или се виждат само на светло?

5.   Неприятно, но не само лазерната епилация може да ти помогне. Може да опиташ с ленти за депилация, кола маска или крем депилатоар, а и не са скъпи. Е, резултатът няма да е толкова дълготраен колкото лазерната епилация, но все пак са решение на проблема.

6.   Аз съм в абсолютно същото положение :(( Просто не знам какво да правя.. даже не мога нормално да седна на стол, като см в училище например, да не ми се покаже кръста... там пък имам повечко косми и не знам :Х Никоя от моите приятелки няма този проблем и адски много се комплексирам..

7.   Космите не са толкова фрапиращи, аз попринцип съм с много тъмна коса, към черно даже и цялото ми тяло е покрито с тях, естествено ми става неудобно от това. Ходих на гинеколог, изследвания, нищо. Казват ми, че всичко е нормално.

Относно №3, да гладки са се родили, защото нямат там където имам аз и това ме комплексира. Иначе мерси за полезния коментар. -.- - Авторката.

8.   Хора, не четете ли историята? момичето каза че вече е ходило на лекар и хормоните са й ОК. моят съвет е понеже нямаш пари за лазерна епилация, сега за лятото ходи на кола маска - най-дълготрайно и най-безвредно е. Можеш да си спестиш пари през лятото и от есента да започнеш да ходиш на фотоепилация - по-евтина е от лазерната. За 5-6 месеца вече няма да имаш никакви косъмчета и процедурата е с много дълготраен ефект. След като вече нямаш обаче трябва да продължиш да ходиш на 6 месеца по веднъж за да поддържаш ефекта. В сайтовете за колективно пазаруване се предлага фотоепилация на доста по-ниски цени, проучи. Успех :)

10.   Според мен е ужасно едно момиче да има косми по тялото. Но не се приятеснявай, нормално е! Отиди на кола маска и ще се реши проблема, може да боли МАЛКО, но да си жена не е лесно. 496

11.   И аз съм така.. тъмна коса, бяла кожа.. космите се отличават много и вече от 2 години не съм ходила на плаж.. то депилиращ крем и бръснач е г/д едно и също бе хора.. и с 2те космите стават твърди и дебели.. ;хх, а с кола маската.. пак ще растът и цялото тяло да ти чистят на всеки 2-3 седмици е много гадно.. :(

12.   Еми земи си самобръсначка това е ефекта :)

13.   И аз съм така - 10 години вече се боря с този проблем, 10 години не съм ходила на плаж! Не издържам вече.
И секс не правя, защото ме е срам да се съблека.

15.   Я споко и горе глават, ами да такава си и какво от това. Опитвай разни неща за обезкосмяването, но не се вманиачавай. Този които ще те хареса и ще те обикне, ще за съвсем друго а не за това, че си много гладка и обезкосмена.