Споделена история от Спорт и красота

Ниска съм и как да порасна на височина?
Здравейте! Искам да споделя моя проблем. Момиче на 15 съм, тежа 45 кг, висока 156 см. Не съм дебела, но се побърквам като гледам момичета дори с 3 години по-малки от мен са къде по високи от мен. Комплексирана съм от ръста си. Почти всички от класа са по високи от мен. Знам, че има време да раста още, но искам да стигна поне 160-165. Има ли храни и упражнения с които мога да стана по-висока? Мисля, че от волейбол и баскетбол също мога да порасна. Бихте ли ми дали съвет?

Коментари

51-74 от 74

60.   Не се от казвай ти ще успееш тренирай повече

61.   Здравейте, и аз имам проблем с растежа.. на 14 съм 8-ми клас и съм много ниска :( 1, 46 аз съм на пред последно място по височина в класа знаете ли колко гадно се чувствам надявам се тук да ми помогнете разбрах, че волейбола помогна.. аз тренирам вкъщи и пораснах с 2см и повече не пораснах.. А през ваканцията изобщо имате ли препоръки? Всичко ще пробвам! . :DD

62.   Да и аз съм в някакво такова положение.
Аз съм на 11, тежа 32кг, но съм ниска-1, 38... Момичетата от моя клас са една глава по високи от мен. Смеят ми се.... Гадно е сега ще се поровя в интернет, но тук много се обърках, а някой знае ли някакви упражнения, които подпомагат за разтежа.

63.   Аз съм на 13 и съм 167, защото тренирам волейбол тренирам 1 година и откогато започнах пораснах с 10 сантиметра

64.   Аз съм момче и честно казано обожавам дребнички и слабички жени. Намирам го за женствено и привлекателно, дори за много сладко...
Така че ще те посъветвам да се харесваш такава каквато си, независимо какъв си винаги ще има такива които харесват и не харесват. Всичко е до самочувствие!

65.   Дано да се оправиш. АЗ имам същата проблем.
165-и също искам да порасна но аз съм само на 14 години. Пожелавам ти късмет. Но да ти кажа баба ми на 17 години е или 130 не се тревожи ще пораснеш но и да не да си нисък също си има своя страна

66.   Ръста на човека е наследствен фактор, тоест зависи от ръста на родителите. От баскетбол и волейбол не се расте, аз съм играл волейбол и съм висок 176 см, а колко много съм скачал, трябваше да съм 2м. Баскетболисти и волейболисти са високи, защото такива го потбират, а не, че стават високи от скачане. Възможно е до 18 годишна възраст да пораснеш с до 4см и да станеш 160см.

67.   Искам да кажа, че номер 3 не е права
Ръката ти ще стане такава, ако не играеш правилно. Аз се мисля за ниска, но има по-ниски от мен
Аз съм 160 см. Тежа 65-67 кг. ( знам, че съм дебела )
И съм на 12
Ти си чудесна, не си дебела също така има много по-ниски момичета от теб. Моя приятелка е на 18 години, тя беше 145 см. , за 1 година стана околу 159. Тя играеше волейбол от 17 годишна. Според мен ти си страхотна

69.   Аз съм на 10 и съм 150 см искам малко да порастна. Моля ви дайте ми съвет.

72.   Скачай на въже, тичане, плуване, баскетбол, волейбол

74.   Тайната на високите хора е, че не са на диета и си хапват разнообразна храна, като сирене, кашкавал краве масло(не яж маргарин в никакъв случай), кисело мляко 3. 6%, месо телешко, свинско и пилешко, зеленчуци и плодове, ядки, храни с фибри и около 1. 5-2Л. течности на ден като вода, натурални сокове, фрешове, айран, и никога не гладувай в училище, вкъщи или някаде на вън. Защото витамините и минералите способстват за развитието и растежа на скелета.

75.   Първо, да кажа че всичко е божа работа.
Второ,момичетата до поява на цикъл имат шансове да растат,после-малко трудно.
Трето,ние не сме висока нация и ниските хора не правят лошо впечатление.
В гимназията имах съученичка,която беше лилипут.Имаше самочувствие до небесата и беше много отракана.Така,че светът съществува само в нашите глави.
Аз съм висока 158 ,преди няколко години бях в Мадрид-какви картинки наблюдавах-върви семейство,мъжът е висок колкото мен,жената една глава по-ниска и след нея са наредени децата.Както виждате и за тях се е намерил партньор.
Височината зависи от хормона на растежа и за много ниски можете разговаряте с ендокринолог .Той е на инжекции,но не мисля че сами можете да си ги поставяте или да ги намерите.Търсете в нета информация за този хормон с нещо естествено да го повишите.

76.   Пропуснах, че спортове с разтягане помагат-плуване, висене на лост, баскетбол. Тъй като с нисък ръст няма как да ви запишат да тренирате волей и баскет, трябва сами да се организирате.

78.   Момиче аз съм 152 и съм на 20г. няма да ти пука и за ниските има момчета хаха

79.   Яж краставици! Честно, действа! 1 КИЛО СЕДМИЧНО! Действа безотказно! Успех!

80.   Здравейте, Аз също искам да попитам как да стана по-висока? На 13 години съм и съм висока 1, 65 см. Майка ми е висока 1, 75 см а баща ми 1, 80 см. Не съм тренирала но в училище всеки час по ФВС играем волейбол от 5 кл играем и съм пораснала с 7 см...

А колкото до авторката, спокойно не се тревожи за височината си, даже си добре! Дадоха ми съвет да играя баскетбол и волейбол, да бягам по стадионите, така можело да стане човек по-висок! Не гледай връстниците си бях в 5 кл и познавам момиче което беше в 7 клас сега е 9 и беше висока 1, 75! Такаче не си единствената, която се притеснява за своя ръст! Пожелавам ти да пораснеш най-малко още 6, 7 см!

81.   Абе хора, аз съм на 19г. и съм висока 1, 52см. , а вие се притеснявате, че сте на по 13-14г. и сте високи около1, 60. Вашето не е нищо, не сте единствените ниски. Даже 1, 60 си е добра височина за момиче и няма от какво да се притеснявате толкова. Ако ви хареса някой няма да гледа колко сте високи, а какви сте по характер.

82.   Ами нормално в баскетбола всички да са високи, ако отбора е само с ниски, смяташ ли че някога ще спечели. Подбират се по-високи и това е, не че спорта им е помогнал.От тия спортове по-високи няма да станете. Това че сте започнали да тренирате на 12 и сте пораснали с 4 см., ами нормално, тепърва влизате в пубертета и ще растете, не е от спорта. На 21 години съм и съм 1,59 и това е. 5 години съм играла баскетбол, ами полза нямаше. Спрях да раста на 16 години още. И на мен не ми харесва да съм толкова ниска, но нищо не може да се направи. Близка моя приятелка е 1,80 но не е спортно активна. Всичко е до гени, няма как родителите ти и бабите и дядовците ти всички да са по 1,65 а ти да станеш 1,80. Тва е.

83.   Всичко е ген, вашите дребни ли са, имаш представа какъв ще си и ти.
Аз преди 2 месеца направих 15, момче съм. Майка ми е 1. 60, баща ми е 1. 85, сестра ми е на 20 години и е 1. 70. аз съм на 15 и в момента съм 1. 75. Всичко е до генетиката, упражнения, режими, най много да помогнат с 1-2 сантима.

84.   Аз например пък съм висока 187 на 14 години и нося 45 номер обувки(едва си ги намирам). При мен е доста странно, защото баща ми е 173, а майка ми 164. Имам брат на 15, който е висок 171

85.   Никак
Ж21, 156см

86.   До 85

Темата е много стара, но както и да е - НЕ, има "шанс" и то е с хормон на растежа, предписан от специалист, но трябва да намериш точния човек.

87.   Няма да пораснеш повече. Момичетата растат до 15-16 годишна възраст на височина. И аз исках като тебе да стана 165, но съм 160. Това е положението, момичетата израстват много на височина в ранните си години, но после момчетата мотират и ги надминават, защото те растат на височина до 18-19 годишна възраст. Просто чисто и просто биология, учителката по биология ми го каза едно време това. Но си на прага на годините са растеж, възможно е с физически упражнения да има някакъв ефект. Все пак тука някои спортисти може да ме оборят. Трябва спорт няма как иначе. А всичко е ген, така че трудно е да промениш много положението.

89.   Поне си момиче а аз съм 1, 61 и момче 8 клас хмм тва не е нормално нз кво да правя и да играя футбол и баскет ама то момичетата са по високи от мен в моя клас и също не живея в България нз ама ако има един по нисък от мен ще съм мн добре така че не се оплаквай

51-74 от 74