Споделена история от Спорт и красота

Ниска съм и как да порасна на височина?
Здравейте! Искам да споделя моя проблем. Момиче на 15 съм, тежа 45 кг, висока 156 см. Не съм дебела, но се побърквам като гледам момичета дори с 3 години по-малки от мен са къде по високи от мен. Комплексирана съм от ръста си. Почти всички от класа са по високи от мен. Знам, че има време да раста още, но искам да стигна поне 160-165. Има ли храни и упражнения с които мога да стана по-висока? Мисля, че от волейбол и баскетбол също мога да порасна. Бихте ли ми дали съвет?

Коментари

1-50 от 74

2.   Можеш да станеш по висока като скачаш и бягаш, особедно да скачаш, баскетболистите защо си мислш че са толкова високи, а и е научно доказано, че по този начин се стимулира растежа!

3.   Не искам да те отчайвам...но ти си на 15...Наистина ли очакваш да порастнеш? Като гледам...Тежиш 4кг повече от мен, а аз съм 160 май...не съм сигурна...Но все пак аз съм доста под нормалното тегло, самата ми структура е такава...Исках да ти кажа не се записвай на волейбол...В никакъв случай...Ще заприличаш на горила. Не знам дали ще станеш по-висока, но от този волейбол се правят толкова ужасни мъжки мускули, които не стоят красиво на момиче...Аз самата съм тренирала волей, но се отказах бързо...Един месец и ми омръзна...Отделно ръката ти става като мечешка лапа, а предполагам ти не искаш това...

Не знам какъв съвет да ти дам...Аз тренирам спортни танци...ниска съм и го знам, но поне имам страхотно тяло...Разбираемо е защото тренирам вече 5 години, от които 2 и половина състезателно...Тоест по 3 понякога повече часови тренировки...Препоръчвам ти да си избереш спорт, който ще ти извая тялото...Може да си ниска, но ще изглеждаш перфектно...

А и...Споко...Не е толкова важноколко си висока. Просто не тренирай волейбол...Ще загубиш всичко женствено в теб...

4.   Не мисля че има храни или упражнения за това. Аз съм на 16 и съм 158 от 4 години не сам пораснала нито сантиметър и аз съм комплексирана по този въпрос. Казаха че ако спортувам ще има ефект, но при мен няма никакъв. Аз също моля за съвети ако някои знае как да ни помогне

5.   Ами аз съм на 18 и съм висока също приблизително толкова. Това съвсем не ми е проблем. Просто нямаш полза от това да си по-висока. Каквато си - такава. Аз даже се чувствам супер сладка и някак чаровно мъничка с този ръст. А пък и както сама каза, имаш още доста време...

6.   Израстването на височина спира чак на 24- 25 години, със сигурност ще станеш по-висока, вероятно около ръста на майка ти плюс този на баща ти, разделено на две. Във фитнес магазините има добавки за стимулиране на хормона на растежа, но първо си измери нивата на хормона в лаборатория, както и след края на приема. Посети лекар ендокринолог ако нивата не са нормални и следвай неговия съвет, а не моя. За възрастта ти ръстът е добре, но винаги имаш избор. Успех ! :-)

7.   Номер 3 ти сериозно ли? Прочети това което написа и си удари шамар, моля те! Авторке не я слушай, волейбола развива реакциите, ловкоста и е културна игра. Не ставаш като ''мечешка лапа'' бъди сигурна. Аз лично когато тренирах пораснах с 4-5 см. Растежа е генетично заложен. Ако майкати и баща ти са ниски, трябва да се настроиш, че и ти може би ще си.

8.   баба ми е 160 см. висока и в личната и карта пише ръст нормален. така че не си ниска! не се базикам, говоря сериозно! А и си само на 15, човешкия организъм спира да расте на 18-21 години

10.   Хайде моля ти се, номер 7... Пусни си някой женски волейболен мач и ги поогледай... Кажи ми има ли поне едно нормално развито момиче... Всички изглеждат толкова груби...

11.   Със баскетбола също се расте : ) Аз мисля да направя както каза номер 2 .. да почна да скачам на въже и да бягам : ) Успех !! : )

12.   Волейболът издължава!

~ЧеРнАтА ОвЦа~

13.   10 ти си зле. Волейдболистките са едрички не от самата игра по себе си, а защото в спорта се отсяват по-силните физики за професионална игра. Т. е. високите са най-силни и най-добри и те играят. Но това не означава, че ще станеш горила от този спорт. И да на височина ще дръпнеш малко. Няма логика от скачане и посрещане на топка да развиеш супер мощните мусколи. Пък и професионалните състезатели в този спорт ходят на фитнес и вдигат голями тежести и затова са едри.

14.   аз съм на 12 години, съм висока горе долу колкото теб и на последък не ръста, мисля да се запиша на баскетбол, защото имам познат, който е пораснал така, е се комплексирай все пак тази височина не е ненормална, а и това не е критерии за нищо! И да не ти пука!!!

15.   Искам да предложа лесно и просто решение на проблема ти. Аз съм момче на 14 почти 15 години, висок съм 170, вече може и повече, така де, от моят клас са х2 пъти по-високи от мен, и аз реших да порасна още. Реших да търся начини да стана няколко см по висок (4-5). След кратко търсене в гугъл намерих нещо като рецепта и реших да я изпробвам. Преди да започна рецептата бях 165 см. и наистина пораснах до 170 см и сега ще ти дам сайта и за около 1 месец консумиране протеини, калций и зеленчуци пораснах и имаше ефект. А колкото до височината, не вярвам да се задържиш още на нея. Не гледай връстниците си, имам приятел на моята възраст и ми стига до гърдите така, че не се притеснявай. Брат му също е бил нисък, а сега е 210 см. Научно е доказано, че мъжете растът до 23 годишна възраст, а жените до 21. До тогава колко много ще си пораснала :D

http://statiite.com/2009/09/как-да-порасна-и-да-стана-по-висок/

16.   Имах един приятел, който наистина беше много нисък, но майка му започна да слага във всяко ястие моркови и ядеше много моркови и наистина порасна, но дали е от морковите или от ген-а не знам... но все пак пробвай :)

18.   Да ти кажа пробвай с плуване и се жрани здравослвно яж повече зеленчуци! И номер 10 това което ти го пишеш не е вярно имам приятелка, която тренира волейбол и е станала по-висока от преди и тя няма (мускули) :D! Аз съм 1, 56 m. и съм 41кг.. А преди бях 1, 53 и исках да стана по вискока и моята приятелка ми каза че и с плуване се расте аз пробвах и найстина пораснах! :))

19.   Ооооооооо... това да ти е кусура! По-добре е ниско момиче с висоооко момче, от колкото 3-метрово момиче с тапишонка! А по темата.. преди време четох, че колкото повече тялото седи изправено по точен диагонал, толкова е по-стимулирано да расте! А моя начин, който много ми помогна и пораснах от Септември 2012 - бях 164 и сега Май 2013 съм 171 см. :Д просто в компанията аз бях най-ниска. Комплексирах се, защото в старото училище бях средна височина и си бях свикнала да гледам хората "от високо" :Д. Та в гимназията бях нисичка и започнах леко да седя колкото се може по-изправена докато сме прави, че да изглеждам малко по-височка. И та така с времето стана чудо, но и гена си има работата!

20.   Номер 19- И защо да е по-хубаво да си нисък? Няма значение ръста. Аз съм високичка, но получавам комплименти за това. Но не крия, че миньончетата са сладури :) За един ще си сладка, за друг пък не. Недей да се влияеш от мнението на другите.

21.   Аз съм на 14 години и съм висока 172. Тренирам волейбол от 3 години. Мога да ви кажа че от самия спорт не се расте кой знае колко, най- много да съм пораснала с 1-2 сантиметра от тренировките. Всичко е ген. Родителите ми са високи. Майка ми е 175, баща ми е 192 и въпреки това не съм кой знае каква ''горила'' и нямам ''мечешка лапа'' както вие си мислите че става :). Това са пълни глупости. Ако започнеш да тренираш волейбол ще направиш мускулести крака, но не като на борец или културист, каквито вероятно си представяш, а стройни мускулести добре оформени крака. Разбира се, ще увеличиш цифрите на ръста си с няколко сантиметра зависи, при всеки човек е строго индивидуално. И аз искам да порасна с поне 5 сантиметра, но както вече казах всичко е ген. Имам доста нисички приятелки и те не се притесняват от факта че са ''миньончета'' даже се кефят! Харесвай се такава каквато си и ще видиш че височината и килограмите няма да имат такова голямо значение :)

22.   Е и аз стигнах само до 160, а съм на 30 години, т. е. нямам никакъв шанс да порастна повече, обаче има толкова красиви обувки на ток, че винаги мога да прибавя височина, а и ако не знаеш, много известни жени са ниски. Знаеш ли например, че Мадона е горе-долу колкото теб? А като гледам хич не се е комплексирала от това. И не е само тя, разрови се в нета да видиш колко известни певици и актриси са ниски, а това никога не им е била проблем и са страхотни.

24.   Искам да попитам дали е нормален растежа ми за годините. На 13 съм и съм висок 150cm.

25.   Спокойно, момиче! Аз съм 160 и си се чувствам много добре в кожата си и съм на 31 така, че нямам никакъв шанс да порастна още. А ти имаш! Вярно, няма да станеш манекенка, сигурно е, но поне още няколко см отгоре, със сигурност. А и ако чак толкова те тревожи ръста ти, носи токчета. Тия прекрасни обувки с високите токчета са измислени за момичета като нас! А не за тези с ръст 180, защото когато те сложат токчета става... сещаш се. Никой мъж не би искал приятелката му да е една глава над него, нали? Високите момичета няма как да се смалят, ама ние можем лесно да "порастнем" с подходящите обувки. И да сме от 157, примерно до 170 или даже повече в зависимост от настроените си. Е, не е ли готино? Днес съм висока мацка с токчета, утре съм миньанче с балеринки... всичко си зависи в какво настроение се събудя сутрин.
За това не се тревожи толкова и върви с гордо вдигната глава. А и още нещо, ако не знаеш доста от холивудските красавици, а и доста певици са нисички, пък това не им пречи целият свят да ги обожава.

26.   Висене на лостове също увеличава ръста!

27.   аз съм на 18 години и съм 177 см и въпреки че съм доста висока за възрастта си се чуствам готино. всичките ми приятели казват че трябва да си търся мъж по висок от 185 за да може като сложа токчета да не изглеждам по-висока от него други пък ми казват да не слагам никакви токчета, но аз смятам че не трябва да се комплексирам заради ръста си, защото има някои момичета високи над 180 които нямат никакви проблеми с височината си, дори се гордеят с нея. аз смятам че тялото ми като цяло е дар от природата и много се радвам че съм от така да се каже "високите жени". не съм очаквала да порасна толкова защото никой от семейството ми не е много висок. дори напротив; баща ми е 170 см, майка ми е 164 см, а за сестра ми да не говорим: 159 см, като цяло в рода ни няма много високи хора "гиганти" затова че наистина се чудя и мая как съм станала толкова висока с годините. в 6 клас бях едва 160, а сега съм 177 см, но пък съм си доволна от това и не искам да ставам по-висока от това а пък и мисля че вече растежът ми малко по-малко приключва, затова че сега е ред на други мои приятелки да пораснат с още 4-5 см че да сме горе-долу на едно и също равнище.

28.   има едни витамини геритамини, от които се расте, помагат за всичко, може да пробваш!

30.   към коментар 3. наизтина ли си мислиш, че от волейбола се правят грозни мусколи да не мислиш, че на момичетата не им седят хубаво стегнати задни части и ръце (с извинение за израза) да тренира волейбол.
(аз съм момче но, гаджето ми е хубаво, а играе волейбол).

31.   може ли някой да ми каже дали имам шанс още да порасна.. моля ви :/ майка ми е висока 1. 69 а баща ми 1. 73, сега съм висока 1. 62 и съм на 13 години. ; а за авторката, тренирай волейбол наистина прекрасен спорт е :) не се става нито горила нито нещо подобно.. даже си стягаш тялото ;;

32.   Хей, никога не се бях замисляла, че това може да комплексира някого. Хаха, аз съм дребна и не ми пука. Приятелят ми е висок. Мога да си позволя да обуя колкото си искам високи обувки, които страшно кефят мъжете и пак да съм нормално висока. Плюс това мога да ходя и с по - нисички мъже и няма да съм по - висока от тях. За тях е важно да изглеждаш добре, защото не си ли виждала високи, но дебели жени? Аз имам такава позната и какво... няма си гадже, защото беше влюбена в едно доста по - ниско момче, и беше два пъти колкото него и нямаше как да стане. Сега същият този има приятелка, която се изживява като красавица, а е по - висока от него и се чуди на къде да прикляка, че да не си личи. И така. Да не ти пука. Възползвай се и ходи с високи обувки и с ток, ще видиш колко ще ти е хубаво :)

33.   Аз самата съм от по-високите и да ти кажа честно ми се е случвало понякога да се комплексирам от ръста ми. Не че съм гигант- 173см, но повечето хора са по-ниски от мен. Да не говорим, че обожавам високи обувки- е, като сложа един ток 10-12 см. смятай, колко трудно става да си намеря съразмерно гадже. Добре, че сегашния ми приятел е висок :)) Имала съм гаджета, с които съм забравяла високите обувки. Според мен ниския ръст не е повод за комплекси. Не си ли чувала израза "джобно гадже". Дори намирам, че някои нисички жени са доста секси.. ;)

35.   Височината си е до ген , по-нисичките хора обикновено имат рода от селата . Доста си ниска за възрастта си , не е добре . Високите момичета са винаги най-предпочитани ! ;)

36.   Имаш още време да порастнеш. Аз късно израстнах. Все бях най-ниска в класа, чак в 9-10 клас порастнах и надминах някои които бяха с една глава по-високи от мен. Така че не се тревожи може би ще порастнеш поне още 4-5 см. А ако не, обуваш малко по-високи токчета и си ставаш височка, никой няма да гледа с колко висок ток си и няма да си личи че си ниска.

37.   Абе момиче, аз съм на 23 години и съм висока 154 и искам да ти кажа ,че няма човек който да не ми е казал колко съм сладка и как харесват миниончетата.. не си мисли ,че само високите каки с дълги крака са харесвани! Имам толкова много обожатели, чак аз се чудя ! Не мисли за това колко ще пораснеш, колкото толкова ...да си жива и здрава другото си е**ло мамата !!
обичам ви :* !!!

38.   Здравей! Искам да ти кажа нещо-аз съм на 13 и съм 1 и 50. Всички от класа, даже по-малките са по-високи. Аз имах комплекси миналата година. Но виж-хубаво е да си нисък, така си джобно гадже за всеки, движиш се и мислиш по-бързо от останалите. Научно доказана е, че колкото по-висок толкова по-бавен, кръвта ти се качва по-бавно до мозъка и ехе докато се нагласиш да отговориш вече си забрвил въпроса. Така че, по-добре е да си нисък. Нали не си джудже!

39.   35, напротив. На село повечето са яки селски моми, че там си трябва яка работа на нивата, докато повечето градски момичета са ако не ниски, то поне по-фини защото от поколения наред никой в семейството им не се е занимавал с тежка физическа работа. Така, че в грешка си.

40.   Здравейте.. аз съм момиче на 14 и съм висока 1 и 50.. всички ми казват, че съм толкова ниска, че ще изчезна и всякакви комплекси си вадят.. но когато си помисля за ръста си се сещам, че има хора които дори не виждат за да се притесняват за това.. когато сте тъжни от факта, че сте ниски мислете си за хората, които са още по в трудно състояние и от нас..! :)

41.   Някои мъже харесват джобни гаджета :) Пък и вече има толкова високи обувки, които са хубави, елегантни и ще ти придадат тази височина, която искаш. Аз съм висока 170 см, нямам за кога да раста, но пък като сложа токчета и ставам по-висока от приятелките ми, че дори съм с 1-2 см по висока от приятеля ми.. Не ми е особено комфортно да се навеждам да го целувам хахаха

42.   Здравей!! Искам да ти кажа че преди малко четох в друг
сайт, че ако искаш да пораснеш на височина трябва да ядеш повече кисело мляко и сирене и да скачаш! В никакъв случай не се виси на лост или там някаква тръба, защото ръцете ще ти станат дълги и ще е грозна аз познавам едно момче то се е висяло на лост като малък и сега ръцете му са по-дълги и е грозно! Надявам се да ти помогна :)
И аз искам да порасна, защото съм някъде 1, 57 и съм на 13 години а в нашият клас има много по-високи момичета! :))

43.   a плуването брои ли се?

44.   Номер 3 айде моля ти се не преовеличавай аз съм на 13 тренирам от 3 години все още нищо немога да кажа за себе си, спокойно авторката може да си се запише на волейбол защото няма да станеш никаква ''горила'' имам много познати, които са на по 18-20 години и тренират от поне 7-8 години и не са никакви ''горили'' виждала ли си случайно българският национален е те не се ''горили'' и не са си загубили нищо женствено!

45.   Искам да помогна на всички по-нисички момичета, които се притесняват от това. И аз съм такава и ми се иска да съм от онези високите каки с дългите крака, както се изказа номер 37! :D Но не може, всички от семейството ми не са кой знае колко високи, най-висок е баща ми и е 1. 68 някъде. Та на въпроса: Ако сте ученички не си купувайте токчета, защото ще изглеждате смешно според мен. Момичета на 13, 14, 15, 16. -Колкото и да сте развити-не е хубаво да се разхождате из училищните коридори с 10 сантиметрови токчета, че и повече. Аз съм на 14 и миналата седмица си взех първите обувки с платформа. Петата е с височина 6 см, а отпред при пръстите-3 см. Станах по-висока с около 5-6 сантиметра, което е много добре и платформите са изключително подходящи за училище. Много сладко стоят и на по-малки на възраст момичета и не бият на очи. А и не забравяйте мили момичета, че някои момчета харесват миньончета! Дано съм помогнала!

46.   Аз съм на 13 и съм висок 1. 45 и всички ми се подиграват, какво да правя?

47.   Пораствай, че като си ниска ще те мислят за дванадесетгодишна и няма да те пуснат в дискотеката!

48.   Лост! Купуваш си за вкъщи (не са скъпи) и си го закачаш м/у касата на вратата, хващаш се и се държиш колкото можеш! Много помага! Ако не искаш да си купиш, намери навън. В двора на моето училище, примерно, има лостове!

51.   Аз съм на 12 г. и всички в класа ме обиждат защото съм ниска. Но аз започнах да тренирам всеки ден. Тоест скачам, тичам и се храня здравословно, за да имам хубава фигура/аз съм 40 кг. -според мен е добре/. Като спазих тези неща изведнъж пораснах с 3-4 сантиметра за 2 месеца. Не е много, но все пак е нещо. /В повечето случай децата наследяват растежа на родителите си, тоест ако родителите са ниски и ти си такава, ако са висок ти си като тях/. Трябва да спортуваш всеки ден не забравяй това. ;)

52.   Здравейте! Аз съм 6 клас и съм ниска метър и 50 60 тежа 30кг. Има и по слаби от мен но са високи. Аз съм най- ниската в класа. Записана съм на народни танци. Моля помогнете как да стана по висока освен волейбол!

54.   Мила аз съм на почти 12 и нямам 1. 30 а пък ти си имаш височина

55.   Здравейте, виждам колко много хора са писали как да пораснат, ще жи кажа. ПЪРВОТО КОЕТО МОЖЕТЕ Е ДА ТРЕНИРАТЕ ПЛУВАНЕ ИЛИ БАСКЕТБОЛ. Може да има и други там опити ама тези са най-добри ЧЕСТНО!!!

56.   Аз съм 10 и всички ми се подиграват, че един от първи клас е по- висок от мен. Моля ви кажете как да порастна без волейбол, баскетбол, или плуване!

57.   Висока съм колкото теб и тежа колкото теб и съм на твоите години. Искам да знаеш, че не си сама, знам как се чувстваш.

58.   Аз съм на 13, ще правя 14 много скоро, висока съм около 1. 67 и ми е някак кофти, защото всички момичета са или с малко по-високи или с много по- ниски и аз се оказвам в средата, някакво тапишонче.. а за съвсем ниските момичета- според мен е супер сладко да си много ниска, смисъл можеш да обуеш токчета и пак да си по-ниска от гаджето ти, а не да стърчиш над него и без токчета, защото все пак и не всички момчета са високи.. не се притеснявай от ръста си, ще порастеш, а това за родителите и гена- не винаги е така, най-добрата ми приятелка е с много високи родители, тя е висока, сестра й също, при мен родителите ми са г/д ниски, но брат ми стърчи над тях с много, и това е от 1 година.. имам предвит, дали на 12 или на 15- ще израстеш, когато му е времето, бих посъветвала повече спортове със скачане, или пък само скачане, и помни: всеки е специален с нещо, може би твоят чар е ръста!!

59.   Аз съм на 13, ще правя 14 много скоро, висока съм около 1. 67 и ми е някак кофти, защото всички момичета са или с малко по-високи или с много по- ниски и аз се оказвам в средата, някакво тапишонче.. а за съвсем ниските момичета- според мен е супер сладко да си много ниска, смисъл можеш да обуеш токчета и пак да си по-ниска от гаджето ти, а не да стърчиш над него и без токчета, защото все пак и не всички момчета са високи.. не се притеснявай от ръста си, ще порастеш, а това за родителите и гена- не винаги е така, най-добрата ми приятелка е с много високи родители, тя е висока, сестра й също, при мен родителите ми са г/д ниски, но брат ми стърчи над тях с много, и това е от 1 година.. имам предвит, дали на 12 или на 15- ще израстеш, когато му е времето, бих посъветвала повече спортове със скачане, или пък само скачане, и помни: всеки е специален с нещо, може би твоят чар е ръста!!

1-50 от 74