Споделена история от Спорт и красота

Дебела съм и никой не ме харесва
Здравейте! Аз съм на 12 години и съм 52/53 кг. и съм 158см. За разлика от другите момичета аз съм почти най-ниската и най-дебелата. Не ми стават никакви готини ризки или тениски искам да съм готина като останалите! Не искам да ме пренебрегват! Ако знаете някои сайтове за дрешки моля предложете ми нещо което мога да взема! Имам добри приятели и всички те ме харесват, но само за това защото съм забавна. Но аз не искам това гледам супер хубави слаби момичета се разхождат и аз им завиждам! Нямам никаква воля простоооооо няма на къде почна и след 3 дена свърша лятото е вече тук започва се със басейни, морета къси панталонки и т. н. т а аз се срамувам да покажа тялото си! И още нещо ако знаете моля предложете ми някакав крем за крака че ми са много напукани поне ако ще съм дебела поне със по хубави крака! Ако знаете и някои уреди които не изискват много енергия (голям мързел съм и за това :Д) моля предложете ми! Искам да стана и по височка но по този въпрос щесе запиша на баскетбол а в момента ходя само на народни танци :) Благодаря предварително

Коментари

1.   Виж какво, не можем всички да сме слаби и аз съм дебела и се опитвам да работа по въпроса. Сама казваш, че си мързел ами промени това, предлагам ти да започнеш диета и баскетбол. Не се притеснявай толкова, че не те харесват, първо ти трябва да се харесваш.
П.П И 52/53кг моля те, ти НЕ си толкова дебела!!!

2.   Това как изглежда зависи само от теб. Ако наистина искаш да отслабнеш, не ти препоръчвам диети, тъй като си прекалено малка все още. По-скоро използвай това, че имаш още близо 7 8 годинки да растеш и започни да тренираш упорито, яж по-ниско калорични храни, но подчертавам, без да пазиш диети и на-вече винаги се чувствай комфортно в кожата си. Имах една моя приятелка, която от малка беше винаги най-пълничка, но никога не й беше проблем това, че и се подиграват - нейното самочувствие беше от стомана. Така че, дали си дебела или слаба, важното е да се чувстваш самоуверена :)
В.

3.   Мисля, че ако се запишеш на йога ще има по-добър ефект върху отслабването и растежа ти. Това за баскетбола е мит - баскетболистите са високи, защото ги подбират такива, а не защото са порастнали от играене на баскетбол. :)

4.   Офф комплекси навсякъде...НЕ ГО ЛИ РАЗБРАХТЕ АКО ВИЕ НЕ СЕ ХАРЕСВАТЕ НЯМА КОЙ ДА ВИ ХАРЕСВА!Аз съм 168 и тежа 61 килограма и да имам си дупе МА СИ ГО ОБИЧАМ! Бях почнала диета (която ми помогна ма ся бавно си връщам килограмите...) и не знам как изведнъж осъзнах че съм си много хубава. Момиче ако искаш прави диети ма ако ти не се харесваш и 45 кила да си пак никой няма да те харесва ;]
Трика е да се обичаш ;]]
~Dear Heartbreaker~

5.   Спорт, здравословно храненеи ще постигнеш желаните резултати!

Карол**************

6.   Бе моля ви са! Преди два месеца и аз не се харесвах, направих диета и сега си имам самочувствие и наистина си харесвам тялото. Виж.. Аз бяяях доста пълна. Висока съм около 164 см и тежах 66-67 кг. Сега съм 54 и се боря за последните 4 кг. Виж.. спри сладкото, яж разделно и тренирай. Ако искаш нещо повече ще ти дам имеил.

7.   Благодаря много в момента съм стимулирана, но....не се знае до кога мисля си да прекратя сладкото и тестеното 1 малко шоколадче на седмица не е проблем надявам се:) просто искам за лятото по бързо да сваля килца! Знам не сам много дебела но както продължавам да мързелувам и да ям по цял ден само шоколади и сладко се лъжа :)

Само ако може да ми предложите кратки, но бързо действащи упражнения около 10 минутки че съм много мързелива и след 1 седмица ще ми писнат. Казаха ми не всеки ден за6тото 6те свикне корема и няма да се смали :Д :) много благодаря ще си поскачам хорцата които знам за всяко по 2 3 мин а аз знам около 20 за това и само навън ще съм ще карам колело ще скачам на въже и ЩЕ СПОРТУВАМ :) а за модата също ако може някои съвети за по отпуснати яки тениски и панталонки (дънкови панталонки ;) )

8.   Добре си се насочила към баскетбола, но също започни да се движиш. Ооо да, номер 3, баскетболистите се подбират високи, но не знаеш колко по - високи стават след като започнат да играят ;)

9.   Здравей! Пише ти момиче на 13 :). Не знам защо си мислиш, че си дебела.. щом си 158 а тежиш 53 кг.. значи си добре. :) Ти си си перфектно, аз съм 150 и тежа някъде 48/49 кг.. Аз също искам да порасна на височина и това може да стане като играя на баскетбол.. като скачам и т. н.. Може да пробваш и ти.. Също четох за някакви хапчета ( рибено масло ).. проучи и за тях, може да ти помогнат. :) Ако пораснеш с около 5см, може и да започнеш да се харесваш. Само внимавай какво си пожелаваш.. нали знаеш, че е ужасно високо момиче и да е слаба като пръчка? ;))

10.   Моят съвет е: погрижи се за себе си! Разбирам те напълно защото бях като теб. Аз сега ще ти дам съвет, няма да ти разказвам какво ми е било, защото знам, че ти си знаеш. Започни да спортуваш, намери кой спорт ти харесва, за мен това беше футболът. Цяло лято- 3 месеца ритах с приятели и се забавлявах много. Резултатът беше, че свалих 7кг. и апетитът ми се намали- започнах да ям нормално. Не успях да стана тогава мечтаните 45кг. но, се почувствах красива. Имаше и кой да ме кара да се чувствам красива.

11.   Здравей :)... Аз съм момиче на 12 години.. висока съм 1. 58, 52 кг.. И аз не се харесвам, постоянно търся диети (разбрах, че няма да имам полза от това).. от сега нататък, ще отделя по един час на ден за упражнения, няма да прекалявам със сладкото, 2 филийки на ден.. ще пия повече вода :).. опитайй и ти.. искам от 53 кг да стана 45.. може би е възможно за 2 месеца... подиграваха ми се, че съм дебела.. сега вече на ИНАТ ще ги пропилея... разбирам те, знам какво чувстваш :)... и скачай на въже, това може да ти помогне за височината.. дано да съм ти помогнала поне малко.. :)

12.   Аз имам приятелка на 14 години, висока е 1. 53 и е 55 кила. Но изглежда добре. Поне аз смятам така и не мисля, че е дебела. Харесвайте се! Аз съм си слаба от малка - 164см/49-50кг. Но за сметка на това доста спортувам. Не съм записана никъде на тренировки, а сама си играя - волейбол, футбол, ходя на басейн и плувам, карам велосипед, тичам... Моят съвет е да продължиш да караш колело, с баскетбола и си избери и някакъв друг спорт, който да го правиш през свободното ти време. Та относно упражнения ще ти дам няколко примера, които съм правила и не се изисква много движение:
- легни и си дръж краката нагоре под ъгъл 45 градуса, може и друг естествено, но да ти се стяга корема. Когато те заболи повечко се отпусни и ако имаш желание го повтори след няколко часа.
- коремни преси и лицеви опори, "старата рецепта".
- легни и си повдигни гърба, сгъни краката и се направи сякаш караш колело като по същото време се обръщаш наляво и надясно с ръце.
- стой права и повдигни наляво левия крак, а десния - надясно. Повдигай колкото се може повече.
- както си стоиш права се повдигни на един крак и леко се наблегни назад (или се изпъчи напред, твой избор). Повтаряш го после и със другия крак.
Това са някои упражнения, за които се сещам в момента. Правех ги, когато качвах 1-2 кг. и наистина имаше ефект.
Разбира се всичко това е само пример. Ти може да си избереш други упражнения или да ги комбинираш. И един съвет - диетата я забрави! Лично мнение. Според мен така лишаваш организма си от нужните вещества за него. Вместо да спреш да се храниш, може да ядеш от всичко, но достатъчно - нито по-малко, нито повече, нормално.

13.   Боже вече прекалявате с тва дебела съм! Аз съм на 15г и тежа 61кг 1, 67 висока и неса срамувам! Да има някой които са доста слаби и се мислят за дебели ти си 53кг и се наричаш дебела а аз значи съм слон. Щтом нехаресваш тялото си прави гимнастика за стягани и забрави чипсовете и тестото стигни 45кг и си ги подържаи.

15.   Добре де, кажете нещо по-конкретно.

16.   Добре де, кажете нещо по-конкретно.

17.   Темата е от три години, но за хората които я следят, ето съвети:
1.Диетата е с йо-йо ефект, за това си направи храниетелен режим
2. Направи си серии - примерно:
Понеделник 20 коремни, 1 час бягане, 10 лицеви - това е лош пример, със случайни числа!!!
3, Тичай бавно
4. Практикувай йога
5. Започни да се харесваш, може всеки ден да оравиш снимки и, когато ти се иска да се откажеш, виж снимките
Това е приятели

18.   Знам, че темичката е мнооого стара но попаднах тук па викам що и аз да не коментирам. Аз съм на 15, 159см, 46-7кг, водя се слабичка макар че има и проблемни места. Но лично аз харесвам хората около мен. Не забелязвам кой знае колко когато някой е напълнял или е сложил 2 см на корема. В крайна сметка не това е най-важното... Нагласата е най-важна.

19.   Темата е тролска