Споделена история от Спорт и красота

Голям, чип и гърбав нос
Здравейте! Аз съм на 13 имам сини очи, тъмно кестенява коса, леко мургавка съм и имам голям, чип и гърбав нос (не особено голяма гърбица, но си личи доста) Никой от мойте приятелки нямат такава гърбица или ако имат не си личи. Много от децата в училище ми се подиграват заради носа ми и с всяка подигравка ми се смъква самочувствието. Знам, че на тази възраст е важно да имаш самочувствие, а моето вече е под нулата. Мразя външния си вид и мисля, че никой няма да ме хареса заради моя дефект. Когато се разхождам по улицата на всеки човек, който мине покрай мен му оглеждам носа. Моля Ви, ако има хора със същият проблем като моя да споделят. И ако може да ми дадете някакви съвети какво да направя, за да я махна или например, за да не си личи. Може темата за която става въпрос да е тъпа, но на мен ми е наприятно и реших да го споделя с вас! Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Има едно решение - Ринопластика!
Цената варира от 2600 до 3000 лева.

2.   Преслава също има гърбав нос!

3.   Разбирам те напълно. Аз също не харесвам носа си, но в момента и да искам, няма начин да си направя операция. Нищо не можем да направим, освен сега за сега да се научим да живеем с него, да не се съсредоточаваме толкова много върху дефекта. А пък един ден, живот и здраве, може и да го променим. Успех и не си огорчавай живота за такива незначителни неща.
xperia

4.   Първо...Как може един нос да бъде "чип и гърбав"? Мисля че е физически невъзможно носа да бъде такъв...просто не е. Какво точно разбираш под "чип нос"?
Второ...Темата не е тъпа, напротив. Много хора страдат от твоя проблем.

Трето...Искаш някой да ти сподели, ако има същия проблем...Моят е подобен...Носа ми, като бях малка, беше много хубав -мъничък, леко чип, тесен...абе страхотно носленце. Всичко се промени, когато започнах да се "видоизменям"...Стана по-широк и прав(не гърбав но и без извивка)...Всъщност всички ми казват, че си въобразявам, защото дори да застана до някоя от моите приятелки моят нос изглежда най-малък и е един от най-правичките, но просто аз не го виждам такъв...Та мислълта ми е, това е в главата ти. Не вярвам носът ти да е толкова зле...Ако питаш мен си въобразяваш и се комплексираш допълнително.

Не знам дали ще ми повярваш, но напоследък, от както започнах да гледам на моят нос и да го виждам такъв какъвто е, без да си насаждам допълнителни комплекси, се харесвам ужасно много. Изглеждам си супер, а носа ми е напълно нормален -мъничък и дори с лека извивка...Дори преди си виждах връхчето голямо, защото моят нос е кръгъл отпред, но в действителност не е...

До колкото разбрах...ти си идеалът ми за момиче...Тъмна коса, леко мургава кожа, светли очи...всеки би те харесал, дори и с леко гърбаво носле. Кой знае може би това ти е чара...

А в краен случай, като пораснеш може да прибегнеш към ринопластика, но там нищо не е гарантирано...Не мога да ти опиша колко такива глупости съм прочела...Колко информация за операций на носа...Явно всяко момиче си има период, в който се вижда не толкова хубава и не си харесва носа...
Успех...Надявам се да ти е било полезно това, което казах...Написах ;д

5.   Хем чип, хем гърбав нос.... странно, за първи път чувам да има такова нещо

МАКИ-ЧАН

6.   Сякъш аз съм го писала.
да...неприятен проблем е.
ще следя темата, но знай - не си самоти с такъв проблем.

7.   Защо не сложите очила? Слънчеви или сега са модерни хипстърски очила :)

8.   Aми и аз не си харесвам носа не е чип нито много голям и имам лунички, но имам и малка гърбица и носа ми е малко голям. Сега съм решила да потърся някакъв грим или нещо да го прикрия. И един съвет-когато се гледаш в огледалото не се гледай в профил защото тогава гърбицата личи повече.. Препоръчвам ти да пробваш да го прикриеш с грим! Късмет :))))