Споделена история от Спорт и красота

Тялото ми е гадно...
Горните крайници на ръцете и краката ми са по-къси от долните. И съм доста ниска 148. Така и не пораснах... а съм на 19. Знаете ли някакви стимулиращи продукти или спорт, който да ме издължи? Не очаквам чудеса, но поне 153-155 искам да стана, и ми се иска горните крайници да са по-дълги от долните... защото колкото и висок да е човек, ако долните му крайници са по-дълги от горните - изглежда смешно и неравно някак тялото.

П. П ако отида на ендокринолог просто така на преглед за да разбера дали имам възможност да порасна още, какво представлява самият преглед, трябва ли да се събличаш или? ! Сори за тъпият ми въпрос, но никога не съм ходила на ендокринолог..

Коментари

1.   Какво по-точно трябва да значи според теб "долни крайници" и "горни крайници"? Защото по принцип горни крайници това са ръцете, а долните - краката. И така - да не искаш ръцете ти да се по-дълги от краката?! Ми то ще заприличаш на маймуна. Защото както задаваш въпроса така излиза. Или си с доста ограничена обща култура и познания и основни понятия не са ти ясни. Така, че помисли, съсредоточи се и обясни какво питаш по-ясно.

2.   Авторката:
Ох, извинявам се много... имам предвид, че ръцете от лактите нагоре са ми по къси отколкото от лакътя до китките. И краката от колената до горе са доста по-къси от колената до стъпалата. И е смешно... не стига, че съм ниска 148, ами и този дефект ме скъсява още повече.

3.   Аз съм №1 - сега разбрах, но незнам може ли с упражнения да се коригира това. По-скоро краката са проблем, но примерно с каране на колело се оформят краката, а може пък и малко да се издължат. Вероятно спортове като бягане, дълъг скок, изобщо нещо, което ще кара краката да се разтяга. Но тай като все пак наследственият фактор е определящ не чакай кой знае какъв ефект. По-скоро не ходи с напълно ниски обувки тип пантофки, а напротив. С високи обувки ще изглеждаш по-стройна, краката - по-дълги и като цяло по-елегнвтна. Друго нещо, което прави както се казва младите момичета да изглеждата трътлести освен ниските обувки е и дънките, панталоните с много ниска талия. За някои модели поли това също се отнася.
Модата си е мода, но моделът на дрехата има голямо значение как ще изглеждаш. чудила съм се толкова ли не се поглеждат някои момичета и жени - носят всичко, което подчертава още повече недостатъците им. Така, че според мен чрез подходящите дрехи можеш да прикриеш недостатъците във фигурата си.

4.   Здравей, за прегледа при ендокринолог да ти обясня как протича. При всеки е строго индивидуално. Момче на 19 години съм. Прегледа започва с анамнеза тоест разпитва за предишни заболявания. Имала ли си някакви оплаквания. Боли ли те нещо. След това следва палпация опипване на щитовидната жлеза. Може и с ехограф. След това абдомолната част . И най гадната част. Накара ме да си събуя гащите, за да провери половото съзряване. След което лекарката ми забели пениса за да види главичката след това следва опипване на тестисите
Тестисите са част от ендокринната система. Доста неприятно. Така че добре си помисли дали да отидеш на ендокринолог. Надявам се че съм ти помогнал.