Споделена история от Спорт и красота

Пъпки по гърба
Здравейте,
момиче на 14 години съм и имам малък проблем от който много се комплексирам. Целият ми гръб е покрит с малки гнойни пъпчици, почиствам ги, всеки ден се къпя, мия си гърба с билкови сапуни, използвам спирт.. То са порички които като не се почистят веднага забират ;х, много се притеснявам защото не мога да нося потници (най много имам на раменете) когато ходя на плаж много се притеснявам някой да не ми погледне гърба. Моля кажете ми как да постъпя, лято е топло е а ме е срам да се съблека ;х
Чакам отговори :)

Коментари

1.   Ще следя темата, защото приятелят ми е със същия проблем и той много се измъчва от това,макар че за мен това не е съществено... Макар че мен ако питаш, ще изчезнат с годините - това са младежки пъпки.

2.   Пробвай с гъба, слагаш и душгел и почваш да търкаш.
След няколко дена ще видиш, че има ефект
М 23

3.   И аз съм като теб и аз ще чакам съвети.. :)

4.   Напичай ги добре и влизай в морската вода. Помага за цялото лято, за съжаление обаче есента се появявят пак.
Gv.

5.   Тези пъпчици може да са от топлото, особено ако в тия жеги ходиш с по-дебели блузи. На първо място носи по-леки дрехи (потници с гол гръб, тениски..), за да не ти се запарява кожата, че иначе ще стане по-зле. Можеш и да отидеш на дерматолог. Хубаво е след баня да ги изтискваш, а не преди. След това можеш да ги намажеш с нещо. Къпи се по-често. Аз не мисля, че на плажа ще ти обърнат много голямо внимание на пъпките, познавам много момичета с такъв проблем, но нито се притесняват, нито ги загрозява :).
*Яса

6.   Забравих да ти кажа да си купуваш лимони и да ги режеш и да си търкаш гърба с тях, щипе понякога, но изсушава кожата в рамките на нормалното. След като се натъркаш с лимон стой така поне 10 мин. за да попие и после се изкапи
М 23

7.   Ами не искам да ви убивам надеждата. Баща ми си живее с тях вече 40 и кусур години. На него не му и пречеше, не е нещо кожно. Кака ми същата като него. От заможно семейство сме и тя заради тези пъпки ни побърка! Ходи по какви ли не козметици и скъпи процедури, даже и извън България, ефекта беше минимален. Така, че смятай. Надявам се твоето да е временно и да се махне с малко усилия!
П.С: Трябва да се възприемаме такива каквито сме..

8.   Промени си основно храната.
Пий бирена мая, яж много плодове и зеленчуци, мляко.
И ОВЕСЕНИ ЯДКИ всяка сутрин!
Непременно в храната ти да се съдържат лук, чесън, зеле - в големи количества, заради съдържанието на сяра, която пречиства.

Само за 1 седмица ще видиш подобрението. Пиши пак, моля те.

9.   Благодаря за съветите, много се надявам да имат ефект, ще пробвам всичко само да се махнат!

От авторката

10.   А, да добавя нещо ефикасно за мазане - смесваш шепа хума с една щипка салицилова киселина от аптеката и разбъркваш с малко вода до получаване на средно гъста каша. Мажеш, стоиш докато изсъхне и отмиваш под душа.
Това ще затвори порите ти и ще намали мастната секреция.