Споделена история от Спорт и красота

Косата ми опада
Здравейте на всички, искам да ви попитам нещо! Косата ми започна да опада а съм само на 13, използвам преса... какво да направя? ( само без спирането с пресата )... Ще съм благодарна, ако някой ми помогне :)

Коментари

1.   Спри с пресата ! :D

2.   Ако искаш да останеш без коса продължавай с пресата!!!

3.   Еми да, то от пресата.. Ако много често я ползваш, така ще бъде..
Или пък, ако ползваш сешоар след като се изкъпеш, го спри(изкачаквай сама да ти изсъхне косата)..

4.   Повече витамини и кристали за коса. Както и домашни маски за подхранване.

5.   Като не искаш да спреш с пресата ще ходиш плешива след 2 години.. даже след по малко години. Аз ти препоръчвам да спреш. и да си правиш маски домашни и такива неща.. ако искаш да останеш с коса. Макар, че то вече няма как като ти се е изгорила толкова много.. Пострижи се най-добре ;Д късо и после ще ти порасне пак.

6.   Найстина трябва да спреш с пресата ако не искаш да опада цялата повярваи ми това не е шега !

7.   Eм спирай тва, ще ти изгори косата още толкова

8.   Купи си професионална преса

9.   Авторката : използвам преса от две години и до сега не ми опадаше толкова, използвам " Възстановяващ серум " за коса . :(

10.   ХА- ХА- ХА Използвам възстановяващ серум за коса! Ами то това е ПРЕ достатъчно! Искаш съвет, но ясно показваш, че не искаш да спреш пресата - еми к'ъв съвет да ти дадем? Продължавай докато останат 6 косъма, ама и тогава пак ги вдигай с пресата щото иначе няма да си хубава

11.   Еми да не искам, но искам някой да ми каже как ще спре да ми опада косата ( с изключение на спирането на пресата )..
:Х а пък и не е смешно...

12.   Много е тъпо, да искаш съвет, за който не искаш да се погрижиш - Не, че е приятно да ти пада косата и още по малко да се подиграваш , но подкрепям номер 10. Все пак ние ти каваме да СПРЕШ С ПРЕСАТА. :)

От Гери и Фани :)

13.   Аз искам да попитам, какво отношение има пресата към самото падане? Да, тя гори, изтощава, съсипва, но това е ефектът по дължината на косъма. Не ми се връзва да влияе по някакъв начин на корените, така че да опада. Не казвам, че е така, просто не виждам логиката иначе и ако я пропускам някъде, моля някой да ми обясни. Аз искам да попитам колко често ползваш преса? Защото ако е веднъж седмично или по-рядко, не би трябвало това да ти е проблемът. Ако е повече от два пъти или не дай си, Боже, всеки ден, тогава наистина разреди. Иначе има разни неща за косопад, мисля, че и хомеопатични лекарства има, има капсули с витамини и др., които са за здрава коса и нокти, в аптеките също има разни средства против косопад. Но най-добре се консултирай поне с аптекар, защото звучи зле това. На 13 може косата ти да се променя, аз преживях такъв период на 15, имах страшно гъста коса, която едно лято просто започна да пада по-усилено (без да и правя нищо) и ми остана горе-долу 2/3 от това, което беше. Така си и остана и честно казано съм по-доволна, защото пак е гъста, но не е толкова трудна за поддържане. Наблюдавай доколко сериозно е положението и внимавай с пресата, че си малка, за да съсипваш косата толкова рано. Мисли за други варианти за изправяне и заглаждане, за да и спестяваш поне от време на време този стрес.

14.   Моят съвет е, щом не искаш да спираш с пресата, продължавай, но просто придържай кичура в корена, когато опъваш, за да не напрагяш корените. Сещаш ли се. Освен това си вземи Себорал / той е за за косопад, себорея, пърхот и т. н. / от аптеката и втривай след всяко къпане, масажирайки корените. Не е скъп, 3 лв е, а върши чудна работа. Успех ;)
Катрин

15.   всеки ден я използвам :((.. Може да е и от пубертетът, защото и на мой приятелки който НЕ използват преса и редка коса.. на майка ми и баща ми също им е редка и тънка ксоата, може да е и наследствено, но аз искам да взема някакви мерки докъто е по на време, Благодаря Ви на всички! :))