Споделена история от Спорт и красота

Косми, пинсети, проблеми
Момиче съм на 15 години има мустак- рус, но си личи и този факт ме притеснява. Кръстът ми е целия космат, стомаха и той целия имам и големички косми на самите гърди а най-гнусното и междо тях, като на мъж. Много се притеснявам, на скоро ми се смяха и за космите на ръцете!!! Нямам пари за фотоепилация или козметик, наистина, а и ме е срам да кажа на мама та въпроса ми е за стомаха, кръста и междо и гърдите може ли със самобръсначка, а за мустака искам да пробвам лентички, но ме е страх съм мн бяла и със чувствителна кожа да не упъпчевея. Моля помогнете бедноста ме докара до тука!

Коментари

1.   Не е нужно да имаш много пари, за да се поддържаш. Аз например, си махам окосмяването на ръцете с депилиращ крем и има доста дълъг резултат( поне при мен). Махам си ги на около 3 седмици. Плюсът е също, че не изпитваш абсолютно никаква болка!

2.   Не трябва да се срамуваш от майка си. По-добре сподели с нея и отидете на лекар, може да имаш проблем с хормоните и за това да си по-окосмена.

В никакъв случай не се бръсни! Намери начин да спестиш пари и отиди на козметик за кола маска. Ще боли, но ако се обръуснеш картинката ще стане по-грозна.
трии1/2

3.   Пробвай с перхидрол - изсветлява космите и на мен доста ми помогна.. Иначе не си единствената с този проблем, недей се притеснява... Толкова момичета съм виждала - поддържани и всичко, а като се съблекат по бельо имат окосмяване... Въпросът е че при тези с по светлите коси не си личат космите толкова. Иначе според мен с бръсначка да ги махаш е самоубийствено... Пробвай с ленти или епилатор, за да не стават по-големи и да не растат по-бързо. Може би е добра идея да споделиш и на майка си поне от части за проблема - точно от нея не трябва да се срамуваш... Ами успех и не му мисли толкова :)

4.   Pдрасти .. относно ръцете ползвай епилатор, бръсначката не се препоръчва тъй като космите стават 3ни ако ги махаш с нея, най добре епилатор или кола маска. Аз също имам по гърба и по корема, но си вземам лентички кола маска и ги премахвам, не се притеснявай има хора които са повече окосмени от другите, аз съм се метнала на баща ми той има много, а мама няма изобщо по гърба по корема. Тва не тря да те притеснява има си начини, поговори с майка ти и и кажи, че те притеснява, в тва няма нищо лошо.

6.   Здравей, много добре те разбирам, защото имам същия проблем и вече започнах сериозно да се притеснявам за това. Като четох из форумите и разбрах, че това са симптоми на хормонален дисбаланс и всички препоръчват да се отиде на лекар. Мен обаче даже ме е срам да кажа на майка ми, защото тя ще си помисли, че си измислям и, че на Интернет не може да се вярва. Не искам да те плаша, но аз се притесних, когато прочетох един коментар: "след няколко години космите ще са най-малкия ти проблем".

Според мен трябва да отидеш на лекар, мисля, че се казваше ендокринолог или нещо такова. Ако, обаче искаш да ги махнеш те съветвам да НЕ използваш самобръсначка, в никакъв случай, само ще стане още по-зле. А за мустака: предполагам, че е само мъхче и по-добре с пинцети или след като ти е чувствителна кожата с крем депилатоар (не е много скъп).
И последно искам да помоля, ако някой е по-запознат да обясни малко по-подробно за това с хормоните и какво може да стане!

Л...

7.   В никакъв случай не прави грешката да се бръснеш. Нали си виждала мъжките бради колко са твърди? Това се получава при бръсненето, предполагам, че не искаш да имаш такова нещо по тялото си. Мисли за варианти с кола маска или лентички. Най-евтиното е да си правиш сама вкъщи, има пакетчета кола маска, по 1 левче горе-долу, продават по козметичните магазини.

А също така не е лошо като идея да отидеш на ендокринолог, да ти изследват хормоните, защото много често такива неща се дължат на хормонален проблем и ако ти изпишат подходящо лечение, космите сами ще намалеят. Успех!

8.   За мустачките и аз използвам лентички Veet доволна съм общо взето. После ако ти остане малко лепкаво след като си ги махнеш мустачките с лентичката мини с малко олио и то ще се махне лепкавото.. А за другите косъмчета по гърдите и гърба незнам, може някой друг да те посъветва нещичко. :) успех.

10.   Недей да ги бръснеш - ще стане още по-лошо, в сми, ще станат големи, космите доста загрубяват от бръсненето. Кола маска му е майката ;) Успех