Споделена история от Спорт и красота

Стрии
Здравейте, имам проблем със стриите. :( Още отдавна ми се появиха стрии по колената, защото изведнъж израстнах и се получи много гадно.. Вече са махнаха и са бели, но както и да е.. Наскоро ми излязоха още отзад на краката.. редовно си ги мажа с крем, но ефект - няма... Въпроса ми е с какво трябда да ги мажа, за да избелеят поне малко (дори и временно), защото на 30-ти завършвам и тогава искам да съм с рокля, а не искам тези гадни стрии ..

Коментари

1.   Щом са бели, не са се махнали, а са станали по-дълбоки, стрии с нищо не се махат, колкото и гадно да звучи, с кремове става нещо, но никога не изчезват напълно

2.   Чувала съм, че кремове за премахване на белези помагат, а и има специална козметика за стрии виж в нета... само че едмали ще ти ги премахнат за 3 дни.

3.   Няма как така изведнъж да ти изчезнат. И по принцип веднъж появили се стрии могат само да станат по-малко видими. Но се постига с много процедури, които са скъпички и постоянство. Все пак аз бих ти препоръчала олиото на Икаров, което не е скъпо, но много ефективно и ще те предпази от появяването на нови стрии. Също така винаги след душ намазвай цялото тяло с лосион, като наблягаш на проблемните зони. Не забравяй да ползваш и олиото всеки ден. Разните му там кремове против белези според мен не действат, а ако имат някакво действие то то е едва забележимо и се постига чак след поне година редовно ползване. Ако имаш финансова възможност поинтересувай се за процедури с лазер.

4.   Не искам да те плаша, но стриите нямат махане. Можеш единствено да ги намалиш и то леко, ако забележиш веднага момента в който започват да се формират и започнеш да ползваш подходяща козметика. Но и това не е гаранция.

Една позната не спря да си маже корема по време на бременността с какви ли не скъпи кремове, а се нацепи зверски. Мяркала съм реклами на козметични центрове, които заличават стрии с лазер. Мисля, че това ще бъде по-ефективно от кремчета и мазилца, но със сигурност ще бъде и по-скъпо.
П.С. И на мен целият ми задник е в стрии :(

5.   Трябвало е да се мажеш веднага, след като е излязъл проблема. За съжаление, вече няма какво да се направи. Свикни с тях, в моята компания сме само "фитнес маняци", които преди бяхме по-закръглени и всички до един имаме стрии! Не е толкова гадно, особено при жените на някои места са приятни ;)

6.   Покрий ги с грим, за да не си личат! ;)
Ники

7.   Една приятелка на майка ми й каза, че всяка вечер преди лягане се маже със свинска мас. Уж имало ефект... Миризмата е малко гадна, но ще свикнеш. От проба глава не боли :)
Снежи

8.   Свинската мас помага ли и за белите стрии или има ефект само, когато започват да се появяват?

9.   Не пробвай с маслото на Икаров, мазах се с него няколко месеца и никакъв ефект. Покрий ги с фон дьо ден, аз така правя като съм с къси панталони или с рокля и изобщо не се виждат.

10.   Доколкото знам стриите се появили след бременност и мисля, че са били бели, тъй като жената има дете на около 1-2 години .. Но трябва постоянство, за около 1-2 месеца са й се махнали
Снежи

11.   Стрий не се махат, това е увредена и разкъсана кожа

12.   Не слушай какво говорят, че нямало заличаване, ако опиташ със свинска мас няма да пострадаш, аз започнах да се мажа и ще видим дали има ефект, но много хора са ми казвали, че помага.. Успех :)