Споделена история от Спорт и красота

Защо красивите жени са винаги по-добре приети в обществото?
Здравейте! Нормално момиче съм. Не съм грозна, но не съм и някоя секс-бомба.. Разчитам повече на умствения си капацитет, поне се старая да е така.
Задавам си въпроса обаче ( не съм ядосана на никого, не ме разбирайте погрешно), защо за много красивите жени винаги е толкова лесно всичко?
навсякъде са добре приети, хората се отнасят по-мило с тях.
Имах 2 познати от близкото ми обкръжение-едната секс-бомба, красавица, и доста глуповата, а другата- беше си направо грозновата, но като човек много стойностна... и познайте от първия път -всички се държаха по-добре с по-красивата, а на другата винаги гледаха по друг начин...
това е един пример от многото...
визията най-важното нещо на света ли е?
аз например не обичам да ходя с изкарани ц... и, обличам се по-спортно.
но за мен никога не е било честно, някой да се държи с мен по-добре отколкото с друго момиче, само защото изглеждам по-добре..

Коментари

1.   Защото са красиви... бърз въпрос- ти с кой ще се държиш по-мило с някъв дебелак или с някой секси пич

2.   В Бълагария всеки тр да е тип фолк певица.. Да си умен и да имаш малко акъл в главата тук не е привилегия!!!

3.   Лесно ти изглежда, защото си от другата страна. Навсякъде са добре приети ли? На мен ми е омръзнало да ме смятат за куха лейка, за златотърсачка и какво ли още не. Писнало ми е през ден да чувам пълни абсурди по свой адрес от разни 'доброжелателки'. Не мога да изживея пълноценно любовта си, защото въпросният го е страх, че такива като мен не се влюбвали в такива като него. Ужасно натоварващо е всеки път щом излезеш хиляди очи да те следят, да те коментират и да гледат живота ти под лупа. Не мисли повърхностно. Много хубаво не е на хубаво.

4.   Ами така е устроен света. И колкото по рано го осъзнаеш, толкова по лесно ще ти е. Просто човек се радва на естетическото, на красивото, а красивото, само по себе си предизвиква в човека приятни емоции и прилив на ендорфин. Това е и причината "красивите" неща да са по добре приети. Не е само "циците навън". Има едно нещо наречено излъчване и приветливост.

5.   ДА! Външният вид прави първото впечатление, но не се заблуждавай и сърцевината е също толкова важна. Не знам защо, но хората свързват красотата с интелекта, тоест красив-глупав, грозен-интелигентен, а съвсем не е така, познавам много красиви и умни жени. Чувала ли си да казват няма грозна жена? Това наистина е така, няма грозни, има неподържани. За мен красотата показва, колко държиш на себе си, а не да те мързи да се срешеш, да не ти пука как излизаш навън, да тежиш 110 кг. защото не спираш да се тъпчиш и те марзи да станеш от леглото до магазина. Така че моят съвет е поддържайте както външния си вид, така и мозъчната дейност

6.   Красивото си е красиво. Ти защо искаш да караш Мерцедес, а не Москвич и защо искаш хубави дрехи, а не някакви парцали от битака. Това е много тинейджърска тема за мен. Защо умните са уважавани и получават по-хубава работа? Интелектът също е природна даденост, а това да имаш добри родители, които да те образоват е въпрос на късмет.

7.   номер 3, авторката съм.. може би не си ме разбрала.. аз се харесвам и съм щастлива от външния си вид, но не съм с руса опърпана коса до кръста и с изкарани задни части..
подбирам средата си не по това кой как изглежда, а по това кой какъв човек е.
много приятелки се избират по визията, .. ти си хубава, ти също- аийде дружки..